Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A turizmus csak a kapzsi...

A turizmus csak a kapzsi befektetők ópiuma volt. A legtöbb embert csak idegesítette vagy rosszul is járt vele. Miért nemzeti gyász az, hogy megbukott?

Figyelt kérdés

Csak a nagyon kapzsi, nagyon galád befektetők gazdagodtak a magyar turizmuson, különösen a fővárosin. A legtöbb embert idegesítette a sok részeg külföldi, hogy magyar szót már alig hallott, hogy mindenhol pisi/kaki szag volt és ott voltak a hányás tócsák mindenütt. Szerintetek ez nem volt idegesítő? Ki szeret ilyen városban, ilyen körülmények között élni. 70-80 ezer tősgyökeres helybéli állampolgár aludt füldugóval akik születésük óta ott laktak a bizonyos "újfelkapott" negyedben, ami régen polgári negyed volt. Ráadásul az albérletárak is felmentek nagyon a turizmus kapzsiság és a sok külföldi vagy belföldi befektető miatt.

A bérek meg amiket adtak az ezekből eredő munkahelyeken, azok ugyanolyan rabszolgabérek voltak budapesti színvonalban, mint vidéken a rabszolga összeszerelő gyárak bérezései. Nagy kalap szarok voltak, csak a vállalkozó gazdagodott megint csak mások nyomorán.

Miért is siránkozunk, hogy bebukott ez a szar? Ennek örülni kéne közösen.



2020. szept. 26. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

A média harsogja csak, ami ugyanazok kezében van, akik gazdagodtak ezen.

Aki meg nem Bp. belvárosában él az hajlamos elhinni, hogy a turizmus nekik is jó, mert erre tesznek utalásokat a médiumok.

2020. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az az érzésem, nem tudod, mi túrizmus. Az nem, amiről te beszámolsz. Aki elmegy egy számára érdekesnek tartott helyre berúgni, az nem turista, hanem egy gazdag tudatlan senki. Az ilyeneket kezelik bizonyos országokban, ezért oda nem is mennek. Ide azért jönnek, mert tudják, ez megfelelő hely számukra.
2020. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Aki elmegy egy számára érdekesnek tartott helyre berúgni, az nem turista, hanem egy gazdag tudatlan senki"


Esélyes, hogy megszületett a nap baromsága.

2020. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Jaj, vége lesz Közép-Európa Pattayanak (nem, nem vicc, sok helyen olvastam már így hívták a nyugat-európai turisták a Bulinegyedet), mi lesz most velünk?

Nyugodj meg kérdező, én vidékiként is úgy vagyok vele, hogy csak örülök, ha bebukik az egész Bulinegyed. Hiába vidéki vagyok, de nagyon sok helyen olvastam már meg mutatták pont azokat amikről te beszélsz.

Mindig kiégtem azon mikor mondják, de hát mennyi pénz folyik be ebből. Igen ám, csak amiről beszélnek, hogy sokszor full feketén, trükközve toltak mindent és ebből se a fővárosnak, se Budapestnek nem lett valami sok pénze.

Az ilyen bárok és társai mind úgy működnek, hogy napi pár órás bejelentéssel dolgoztatnak, a többit feketén kapod meg. A fekete pénzből meg nem adózik senki. Se a munkáltató, se a munkavállaló.

2020. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, az ahogy te hiszed hogy a turizmus mindösszesen ennyit jelent, az pont annyira hülyeség, mintha azt hinnéd az iskolai oktatás annyiból áll, hogy középiskolai felvételit kell írni nyolcadikban.

Kiválasztottál egy pici apró részletet a turizmusból, abból is azt ami nem túl jól működik, majd ezt azonosítod az egésszel. Nem, nem ez a turizmus.

Az országokban a munkaerőpiac 5-25%-t a turizmus foglalkoztatja, attól függően milyen országról van szó. Ennek megfelelően az ország bevételeit is nagy arányban a turizmus adja.

Turizmus egy osztálykirándulás is egy Nemzeti Parkba, a nyaralása a családoknak vagy éppen egy hétvégi kiruccanás egy étterembe a régen látott barátokkal a volt iskolád városába. Hatalmas ágazatról van szó és bizony, a bulinegyed egy igen jövedelmező szeglete - de kicsike szeglete helyileg is és anyagilag is.

EZT a részét kell úgy alakítani hogy az jó legyen és ne rossz, nem kidobni az egészet. Ha nincs turizmus akkor nem csak ide nem jönnek mások bulizni, de te sem mehetsz a Balatonra vagy egy fürdőbe, netán csak kirándulni. Nincs külföldi utazás, nincs nyaralás, nincs síelés, nincs semmi. Ezt akarod?

2020. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát végülis a problémákat amiket felsoroltál (feketemunka, rabszolgabérek stb) nem is az államnak kéne megoldani, hanem örülni kell , hogy összeomlott a turizmus.Ez is egy nézőpont na,megszabadultunk a csúnya rossz turizmustól , a gazdagok úri huncutságától végre valahára :DDD

Ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy nagyon fiatal , vagy nagyon ostoba ember-e a kérdező , de jóindulatú vagyok és feltételezem ,hogy az előbbi.

2020. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3! "Esélyes, hogy megszületett a nap baromsága." Na mondjad!
2020. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!