Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kardoskodnak sokan az...

Miért kardoskodnak sokan az mellett, hogy adómentes legyen a minimálbér?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon is gyakran olvasok erről.

Nem értem a miértjét.


Egy minimálbért kereső ugyanúgy igénybe veszi a közszolgáltatásokat(tömegközlekedés, egészségügy, oktatás), mint egy jobban kereső, sőt még sokkal jobban.

Ugyanis, egy jobban kereső gyakrabban veszi igénybe a magán egészségügyet,kocsival jár.

Ennyi erővel a jobban keresőknek kellene csökkenteni a SZJA mértékét, mivel kevesebb állami szolgáltatást használnak.



A szolidaritással meg nevetséges jönni.

Én, mint jobban kereső diplomás alkalmazott, tehetek arról, hogy valaki minimálbért keres?

Nem, továbbá semmi közöm hozzá, ahogy neki sem ahhoz, hogy én mennyit keresek.

Nem kötelező minimálbérért dolgozni.



2020. szept. 30. 09:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell, hogy adómentes legyen. Én inkább azt csinálnám, hogy aki többet keres többet adózzon. Minimálbérből meg kevesebb adó legyen.


Az a baj amúgy, ha belegondolsz, nagyon gáz az adórendszerünk. Tiszta lehúzás, amit nem látunk viszont csak "stadion" formájában.


Tehát a cég fizet utánad, de Te még fizetsz az jövedelmedből is, és aztán még adózól a megvásárolt termékért is, ami termékre még adóznak akkor is, amikor a bolt beszerzni. Példa a kenyérre: Adózol, mikor eladod a búzát, adozól mikor eladod a litesztet, adozól mikor eladod a kenyert a boltnak, adozól mikor a vásárló megveszi. :D.


Én jól élek, tehát tudom ezt fizetni, és nem hat meg, hogy levonnak a fizetésből "jövedelemadót", de aki kevesebbet keres.. minimálbért.... Minimálbéren legyen 5% adó és az adó növekedjen a fizetéstől függően felfele. Ez lenne a normális szerintem.

2020. szept. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
A TB-t meg megszüntetném és olyan biztosítási rendszert csinálnék, ami Amerikában van. Mert röhej. Havi 79 ezer forintot fizetek TB-re és ugyanazt kapom, mint aki 7 ezret. Azaz mit kapok? 3 hónapos várólistát, bunkó orvosokat, ápolókat, romos kórtermet, korszerűtlen felszerelést. Régebben volt műtétem és nekem kellett vinnem a kötszert. Jó-jó nem ordenális nagy összeg, de komolyan, ha havi 79 ezer megy el, de ha nekem kell vinnem a dolgokat, akkor mire?!?!?!?!?!?! Már réges régen magánklinikákra járok mindig, szóval felesleges fizetnem TB-t, inkább adják ide a pénzt, aztán ha lesz komolyabb dolog akkor kifizetem magamtól, ennyi vagy csináljanak normális biztosítási rendszert. Ha már valaki ennyit fizet akkor ne kelljen 3 hónapot várni.
2020. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1#


A sávos adórendszerrel az a probléma, hogy nem motiválja fejlődésre az embereket.


Például keres X összeget, előléptetik, hiába növekedik nagy számmal a bruttója, mivel átlép másik adósávba, alig lesz több a nettója.


Annak semmi értelme nincsen, hogy valaki stresszesebb, nagyobb felelősségű munkakört vállaljon azért, hogy egy karton Pepsivel többet tudjon venni egy hónapban.

2020. szept. 30. 09:37
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

"A sávos adórendszerrel az a probléma, hogy nem motiválja fejlődésre az embereket."


Miért ne motiválná? Ha valaki beérni a minimálbérrel akkor tegye azt. Aki többet akar úgy is tesz. Például minimálbértből sose fog Teslat venni, mert az éves biztosítást sem tudná fizetni. Tehát van motiváció. De legalább élhetőbb körülményeket kapnának. A minimálbérnek amúgy 300 ezer forint nettó felett kéne lennie és akkor azt lehet mondani, hogy nyugodtan stressz mentes életet lehet élni. Külföldön ennyi a minimálbér .... ;)

2020. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Minimálbérből még egészséges étkezést sem tudsz kivitelezni, hiszen a változatos egészséges életmód drága. Nézd meg például a lazac mennyibe kerül.
2020. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
#3 nem így működik a sávos adórendszer, hanem úgy, hogy ha átlépi a másik adósávba, akkor a sáv alatti fizetésre továbbra is az alacsonyabb adókulcs érvényes, és csak a fizetés sáv feletti részére érvényes a magasabb adókulcs. Ameddig nincsenek brutális adókulcsok, addig ugyan úgy motivál továbbra is a sávos adórendszer arra, hogy fejlődj és többet keres.
2020. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
De nézd meg a gyári dolgozókat. Ismerősőm is gyárban dolgozik. Olyan 200 nettót keres, vidéken ami nagyon jónak mondható, viszont 3 műszakos munkarend és rengeteg 12 órázás van. Ez így egy élhetetlen élet, hogyha egész életedbe ezt akarod csinálni. És a szervezetnek sem jó, hogy éjszaka, nappal, délután .... Aztán kint meg napi 6-8 óra munkával 1200 eurot keresel nettóba + juttatások. Azért ez nagyon nagyon nem mindegy. Vagy itthon elmész kamionosnak egy magyar céghez kapsz minimálbért meg napi szinten 40-50 eurot mondjuk. De, ha kimész külföldre ahová még PÁV se kell, mert ez is csak a magyar hülyeség, ott 1millió felett és ugyanazt csinálod. :D
2020. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

Hol itt a probléma? Hisz már 401,8 ezer az átlagkereset.

[link]

2020. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

"átlagkereset"


Ebbe benne van Mészáros keresete is. :) Mediánt kell nézni, az a hiteles.

2020. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Azért mert azt remélik, hogy ettől magasabb lesz majd az a nettó kereset amit az emberek haza tudnak vinni.

De ha kicsit utánanéznének a dolognak látnák, hogy amikor van egy ilyen váltás akkor hirtelen megugrik a nettó majd a következő években lényegesen kisebb emelések jönnek. 2002-2007 között(sehol semmi válság, dübörgött a pannon puma) a nettó minimálbér 43%-ot nőtt összesen 5 év alatt, átlag évi 8,6%-ot. 2012 óta magasabbak lényegesen a minimálbér adóterhei 76%-ot nőtt a nettó minimálbér 8 év alatt, átlag évi 9,5%-ot.

(ha a reálbér növekedést néznénk még nagyobb lenne a különbség)

2020. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!