Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dobrev hogy képzeli majd az...

Dobrev hogy képzeli majd az európai minimálbér mutyit? Majd szépen rákényszeríti a vállalkozókat, multikat, hogy fizessenek többet?

Figyelt kérdés
Tehát, van egy vállalkozó, aki találna munkaerőt nettó 150 ezerért is, sőt most a válságban még bőven válogathat is a munkaerő közül ennyiért. Aztán Dobrev behozza az európai minimálbért és egyből min. nettó 300 ezret kell fizetni egy melósért?

2020. aug. 28. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Dobrev ezt teljesen nem gondolta át!
2020. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

A béremelések, jelenelg is pont így zajlanak, csak szólok, az állam megmondjam ekkora béremelést szeretne, és vagy elfogadják vagy tárgyalnak, a minimálbért pont így alakítják ki, hogy egy egyeztetés zajlik.


ui. amúgy miért van ennyire a bögyötökben pont ez az eus minimálbér Ha nincs róla napi három kérdés, akkor egy sem.

2020. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Magyarországon törvényileg van meghatározva a minimálbér. Ezek után nem értem a kérdést.


Ha érdekel, akkor az erre vonatkozó jogszabályt itt megtalálod:

[link]

2020. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen jogos a kritika Dobrevvel szemben, szerintem Bokrosnak van igaza, aki szerint úgy egyáltalán nem kellene léteznie minimálbérnek, mert a minimálbér nem más, mint a bizonyos értékteremtési képesség alatti potenciális munkavállalók kiszorítása a munkaerőpiacról.


Mondom ezt úgy, hogy amúgy legutóbb a DK-ra szavaztam, de az ilyen butaságok eltántorítanak, igaz ezekben a DK kispályás, lásd pl. PM - alapjövedelem, Fidesz - rezsicsökkentés, államosítások, CSOK, stb., Jobbik - Európai bérunió. Meg szerintem a DK ezt nem gondolja komolyan, ez szimpla kampányfogás, legalábbis remélem. Az európai minimálbér ugyanis bedöntené a kelet-európai gazdaságokat

2020. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

A multi képes lenne magasabb bért fizetni, mert lengyelországban szlovákiában és sok más országban is magasabb bért fizet ugyanazért a munkáért. Pl. Lidl, Audi.

Miért nem fizet többet ? Mert nincs rá igény.

A magyar vállalkozó meg mondjuk nem venne három évente új bmw-t és csak kétszer menne nyaralni a bahamákra évente. Aztán rögtön lenne pénz a magasabb bérre.

Szóval nincs itt semmi probléma Dobrev elképzelésével csak hát meg kell engedni a németeknek hogy extra profitot szivattyúzzanak ki az országból kü1önben hátsón rúgják a fideszt a szabadságharcával együtt. Na ezért van ez a nagy tiltakozás a bérszínvonal emelkedéssel szemben.

2020. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ő sem tudja.Ursula azt nyilatkozta,hogy erről szó sincs.

Szavazatgyűjtésnek jó,de max.ennyi

2020. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
A környező volt szoci országok hogy tudnak többet fizetni mint a Magyarországi cégek??? Na ugye!
2020. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Én meghallgattam a felszólalását az EP-ben.

Elég halovány volt.

Még 2 képviselő is hallgatta, a kb 800-ból. Ebből nem lesz többség.

De itthon van, aki beveszi.

2020. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon nincs igény a normális fizetésekre a nyugati árak mellé. Született szolga nép.
2020. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk olyan vezetők kellenek akik a német árak mellé albán béreket adnak, de megállítják brüsszelt.
2020. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!