Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt egyesek,...

Miért gondolják azt egyesek, hogy a liberalizmus rossz, és használják szitokszóként a "libsit"?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 13:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
33%

A liberalizmus egyáltalán nem az a virágkoszorús hippi aminek sokan látni akarják, a mai formájában szerintem pont ugyanolyan káros mint a többi irányzat. Rosszabbnak nem mondanám.


Az más kérdés, hogy a tömegek nem ezért utálják hanem azért, mert alkatilag szükségük van erős üzenetekre, amiket aztán sajátjukként eladhatnak és hőböröghetnek vele a hasonlóan hülye ismerőseiknek.

2020. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
32%
Hagyományból. Történelmiből. Ami minima 80 évvel nyúlik vissza.
2020. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy kommunikációs fogás, amit az szakemberek kitaláltak. Fogtak egy, az ellenzékre jól illeszkedő, létező fogalmat, majd elkezdték a jelentését megváltoztatni, minden aberrációval összekötni. Tökéletes kommunikációs hadviselés.
2020. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a magam nézetéről tudok írni.

Számomra a liberalizmus azt jelenti, hogy az én szabadságfokom ott ér véget, ahol a tiéd kezdődik. Rövidebben: ne árts.

Szigorú kötöttségek között is lehet élni, de én jobban szeretem, ha megtehetem azt, amit szeretnék, és nincs kárára neked.

Nem bagózom a valóságban, de ha tenném:

Legyen az én döntésem, hogy rágyújtok-e, de nem ha megteszem, nem fújom a füstöt az arcodba, mert az neked nem jó.

A magukat liberálisnak mondó pártok nagyon nem ilyenek. Nekem ez a bajom velük.

2020. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

4: pontosan!


Szavakban liberálisnak hirdetik magukat, de a tetteikben pedig végletesen intoleránsak.


[link]


[link]

2020. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%
5-ös. Mondj példákat kérlek, miben intoleránsak a liberális emberek?
2020. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
35%
Miben nem....????
2020. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
41%

6-os: nézd végig a nyomulásukat gender, lmbtq és hasonló ügyekben!


Azonnal kirekesztik azt, aki nem osztja az ő liberális véleményüket!

2020. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
A liberalizmus fogalma Magyarországon megérett a rehabilitációra. Sokkal szebb eszme annál, minthogy szitokszóként lehessen használni.
2020. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%
8-as. Jól sejtettem. Te minden liberálist egy kalap alá veszel egy pár erőszakos lobbistával, akik pont a fenti definició alapján nem is liberálisok. A liberális az egyensúly, bármelyik irányba kibillenve a fasizmushoz jutunk. Aki egy meleget sem akar, meg aki mindenkiből meleget akar csinálni azok ugyanazok a fasiszták, nem liberálisok.
2020. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!