Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nem amerikai legfőképpen...

A nem amerikai legfőképpen jelentéktelen ország lakosai (pl.: mi magyarok) miért utálják annyira Trump-ot miközben az elnök munkája semmi hatással nincs az életükre?

Figyelt kérdés
Vagy divat lett minden fura fazont utálni (Trump, Bolsanaro, Kim-Jong Un), még akkor is ha a bolygó túloldalán él és semmi kihatással nincs az életére? Mi köze a magyaroknak az amerikai elnökhöz, hogy annyira kell utálni mint Orbánt? Utóbbinak az intézkedéseit a saját bőrünkön tapasztaljuk ezért is utáljuk, de Trumpnak az égvilágon semmi köze nincs az életünkhöz, de sokan úgy gyűlölik mint ha maga lenne a kaszás. Azért kérdezem, mert most jött a hír, hogy koronavírusos lett és minden hírportál tele van cinikus, mocskolódó kommenttel miközben egy része sztem még életében nem járt Amerikában, de talán még az angolt se beszéli rendesen.

2020. okt. 2. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem utálom Trampot jól irányit már hogy ne lenne hatással ezer szállal van kötödésé ide Amerikának .
2020. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Már hogy ne lenne a világ egyik legbefolyásosabb emberének hatása ránk?

Tudjuk jól Trumpról, meg úgy amúgy a populista vezetőkről hogy nem ők a legélesebb kés a fiókban. Ha kirobbantanak egy konfliktust és elszállnak az üzemanyag árak az egy dolog ami negatívan érinthet minket, egy másik dolog az hogy behúznak minket egy fegyveres konfliktusba. Ne felejtsük el, hogy az elmúlt 75 évben csak azért nem tört ki világháború mert viszonylag értelmes emberek vezették a világ országait, de ez a tendencia rohamosan esik.

2020. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező te nem tudod mit jelent az a mondat, minden mindennel összefügg. Persze, van ami jobban és van ami kevésbé.

Még valami. Ha valakit nem fogadunk el, az nem utálat. Az egyszerűen csak annak a megállapítása, hogy azok a cselekedetek károsak. Elsősorban a közvetlen környezetükre, de az a szemlélet, amitől az hibás, gyorsabban terjed és ragályosabb, mint ez a mostani vírus. És halálosabb is.


Nézz utána mondjuk az USA-magyar külkereskedelemnek. Főleg a szerkezetének. Trump szétzilálja az USA gazdaságát és szemléletét. Mit gondolsz, ez milyen hatással van a gazdaságunkra? És akkor a nemzetközi politikáról még szó se esett.

2020. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Trump külpolitikája a 20. század elnökei közül legpacifistább.Ugyanis megkezdődött az amerikai csapatok kivonása minden megszállt területről.

Illetve, megindult az USA bezárkózása, Trump kis is jelentette,hogy nem a világ csendőrei többé.


Nem véletlenül merült fel a Nobel békedíj ötlete.

2020. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy Trumpot nem utálják a magyarok, csak a balliberálisok.

A többieknek semleges róla véleménye.



A demokraták a követeiken keresztül eléggé beleakartak mászni a magyar belpolitikába.

2020. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem személy szerint semmi bajom Trumppal. Jó irányítja az USA-t.
2020. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem utálom, nem is szeretem de vakok közt ő a félszemű. Az ottani eseményeket pedig azért követem mert ahogy a mondás tartja "ha Amerika tüsszent egyet attól az egész világ megbetegszik". Bármi történik ott mi csak pár évvel vagyunk lemaradva tőlük. Jó példa erre a píszí őrület és a fehér privilégiumról süketelés is. Mennyire örültem hogy Magyarországon nincs ilyen, erre tessék. Mintha ugyanazt a filmet nézném csak szinkronnal.
2020. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Alapvetően Trumpnak a hírneve sem volt már jó. Nekem vannak amerikai ismerőseim, azok is teljesen ellenezték. Hozzá tartozik, hogy úgy nyert, hogy 5 millióval kevesebben szavaztak rá, csak az elektori rendszer miatt tudott győzni lényegében.

Általánosságban vannak olyan kijelentései, amik teljesen a hozzá nem értését sugallják, ettől független szerintem teljesen mind1 nekünk, hogy ki ott az elnök, én személy szerint utálom is őket, mert ahol olaj van azt az országot szétbombázzák vagy tönkreteszik, trumptól függetlenül.

Saját magukat megmentőként állítják be a filmekben, miközben ugyan úgy legyilkoltak falvakat vietnámban, vagy szétlőtték a közel-keletet és kínvallattak embereket, mint az oroszok. Na meg nem beszélve a 2 atombomba, amit japánra dobtak. Mocskos egy nemzet maradjunk annyiban.

2020. okt. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező

Általánosságban nem jelenthetsz ki olyat hogy a "magyarok utálják Trump-ot" mert ez nem igaz. Ahogy már írták előttem is, ilyet általában a ballibek között találsz, de azok sem mind utálják.

Szeretni én sem szeretem, mert nem sokra tartom, de ettől még sokkal jobb, hogy Trump nyert, mintha Clintonnénak sikerült volna - ahogy most is Biden helyett inkább Trump legyen majd. De Clintonnét sem útálom, Bident sem - mivel nem is ismerem őket. Messze vannak.

Trump éppen úgy a pénzzel nyerte meg az elnökválasztást, mint korábban Obama vagy Clinton, meg a többi elnök - csak Trump a saját pénzével és nem más nyerte meg Trump pénzével. Mert előtte ő éppen úgy csak a háttérből futtatta az elnökjelöltet, mint a többi gazdag ember.

Trump egy bohóc, de legalább az országa érdekeit nézi és nem kell mindenképpen megfelelnie azoknak akiknek a pénzén nyerte a választást. ettől még lehet nagyon rossz elnök - majd az amerikaiak eldöntik hogy őt akarják újra vagy mást.

2020. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na azért fogalmazzunk pontosabban, nem a magyarok am bloc útálják Trumpot, hanem a magyarok nagyobb része a nem fideszesek. A fideszesek Orbánnal az élen kifejezetten szeretik. Miért, mert ilyen a politika.
2021. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!