Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz 2022? Lesz egyensúly?...

Mi lesz 2022? Lesz egyensúly? Van középút? Miért nincs épkézláb baloldali politika nálunk?

Figyelt kérdés

Bármiféle szerveződés a baloldalon látszólag mindenféle koncepció nélkül történik.

Elméletbe a legtöbb dolog szimpatikus a nagykönyvbe megírt 'baloldal'-ról.

Az viszont hogy Gyurcsány Ferenc az alternatíva Orbán Viktorra az eléggé elszomorít.


Van egy pár dolog amit jónak tartok a Fidesz részéről is, család / gazdasági intézkedések, nacionalista hozzáállás. Ez szerintem nem rossz, de

köretnek a legalizált korrupció és a mérhetetlen mennyiségű agymosás, félelemkeltés miatt a hideg fut végig a hátamon.



Szóval igazság szerint nekem az lenne a pozitív hogy ha ez a egész többségi kormányzás megszűnne és valódi viták lennének a parlamentbe.

Tehát annak se örülnék hogyha a jobboldal súlytalan maradna 2022 után.


Milyenek a kilátások?



2020. okt. 2. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ahol a mérleg másik oldalát ilyen visszataszító ellenzék alkotja, abból az egyensúlyból nem kérek.
2020. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a jelenlegi rendszerben nem alakulhat ki elfogadható ellenzék.

Tegyük fel, hogy van egy tehetséges politikus, jó ötletekkel. Választhat, hogy kormánypárt oldalára áll, ahol kibontakozhat, vagy az ellenzék oldalára, ahol vagy a kormány oldal járatja majd le, vagy maga az ellenzék gyurcsányozza össze. Nyilván nem az ellenzéket fogja választani.

2020. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Még 30 évvel a "rendszerváltás" után is az a kádári felfogás él az emberekben, hogy egyetlen vezírnek kell uralkodnia, különben összeomlana az ország. Nem is tudják értelmezni, hogy mi van, ha nincs egyetlen kézben a hatalom.
2020. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Napjaink demokratái pedig még most is attól rettegnek, hogyha egyetlen párt egyedül is tud kormányozni, akkor itt lángba borul minden. Ezt azóta is várjuk...

Egyébként elég sok az olvasatlan fatönk, aki még nem talált a történelemben pozitív példát egyszemélyi kormányzásról, ami jól sült el. Rengeteg példa van rá.

2020. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 qkker1 ***** válasza:

"a történelemben pozitív példát egyszemélyi kormányzásról, ami jól sült el. Rengeteg példa van rá."


Felsorolnál néhányat?

2020. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Felsorolnál néhányat?"


-Armand Jean du Plessis de Richelieu (bár a király tanácsadója volt, de a király mindenben rá hallgatott)

-II. Gusztáv Adolf svéd király

-Napóleon

-Nagy Lajos magyar király

-Titus római császár

-II. Lipót magyar király

2020. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bakker értem én hogy volt működőképes ( azért az idő sok mindent megszépíthet ), de 2020-ban ne ez legyen már a jó elképzelés.


Eleve hülyeség miniszterelnöki, elnöki pozíció.

Miért jó ez hogy azt lehet mondani hogy X.Y. ez az ország első embere.


Egy választott csoportnak kellene vezetni az országot együttmüködve. Nyilván ez talán valamilyen szinten teljesül. De miért kell mindenképp egy 'vezető' ?

2020. okt. 3. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint látod, korszakban van köztük távolság. Az adott időszakban sikerre vittek országokat.

Súgja ,meg nekem valaki, hogy ez napjainkban miért ne működhetne?

Vagy kérdezzem meg azt, hogy az utóbbi 10 évben az EU problémái közül mi lett eddig hatékonyan megoldva? Pedig demokrácia van a tagállamokban.

2020. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Én a jelenleg leginkább Puzsér által képviselt parlamenten kívüli centrista politizálásban hiszek, bár azt mondta, hogy a későbbi elindulásának módját a 22-es választás kimenetelétől teszi függővé.
2020. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!