Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó ez az üres magyarkodás...

Mire jó ez az üres magyarkodás, amit a fidesz nyomat? Miért kéne büszkének lennünk a magyarságunkra?

Figyelt kérdés

Ez csak gőghöz vezet. Nem olyan rég olvastam egy olyan cikket, hogy a Bécs nem csak élhetőbb, mint a Budapest, de sokkal zöldebb is. Erre egy fideszes kommentelő, jött ezzel a migránshisztivel, és azt írta a végén, hogy zöldebb a Budapest. Akkor miért van az, hogy nem egyszer lett a Bécs a legélhetőbb városok egyike? Soros fizeti őket is? Ha egy város élhetőbb, mint a másik, akkor nem ártana példát venni mondjuk Bécstől, és hasonlóan élhetőbbé lehetne tenni azt. Ugyanez van az oktatással is. Szerintem nagyon jó lenne, ha ez az ország példát venne, mondjuk Finnországtól, és ha nem pont ugyanolyat, de hasonló oktatási színvonalat ellehetne érni. Na most, ha ezt egy fideszesnek mondanám, akkor azonnal bedobná a libsiző kártyáját, és nem lehetne vele megvitatni ezt a témát, mert csak libsizésből, Sorosozásból, migráncsozásból állna, és büszke lenne a mostani oktatási színvonalra. Ezek a turbomagyarok annyira elvannak szakadva a valóságtól, és az identitásukat csak az képezi, hogy ők magyarok, büszkék rá, akik nem úgy gondolkoznak, mint ők, azok rohadt libsik.

Miért nem lehet csak szolidan, mindenfajta büszkeség, felsőbbrendűség és giccsek nélkül kedvelni ezt az országot? Nem a politikára és Orbán iránti szeretetre gondolok, hanem csak kedvelni mondjuk azt a helyet, ahol valaki a gyerekkorát töltötte el, vagy egy olyan helyet szeretni ahol kirándult.


2020. okt. 4. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Miért nem akarsz büszke lenni arra aki vagy?

Azt hiszed hogy nálad mindenki magasabb rendű, mindenki más jobb vagy nagyszerűbb?

Tényleg azt hiszed hogy neked lehajtott fejjel kell járnod más emberek között és szégyellned kellene, lenézned hogy magyarnak születtél? Mindig mások talpát akarod látni, meg mások előtt földig hajolva élni?

2020. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező...egy valamit szögezzünk le itt az elején, és jó ha megjegyzed...ma 2020-ra eljutottunk oda, hogy ha bármilyen kritikát, függetlenül, hogy kicsi vagy nagy, te soros bérence vagy, ez az érv és ennyi, nem kell a kritikát megmagyarázni, meg túl spilázni ezt, a politikusok és utánuk a párt birkák, nem fáradnak már azzal, hogy leérveljék a kritikát..(már aki tud még érvelni, anyázáson kívül) szimplán Soros bérenc, Sorosista, Soros katonája..stb ennyi, ezzel volt vita nincs vita.


A vitáról még annyit, hogy idehaza kihalófélben van a vitakultúra, a társadalom, azon belül is a párt birka szavazók azt látják, hogy a politikusok nem ülnek le vitázni egymással (kivéve 1-2 párt politológus), helyette egymást anyázva "érvelnek", illetve 1-2 intelligensebb birka, még eltudja bégetné, amit a TV-ből a kedvenc politikusától, de ennyi, önálló gondolatok érvek nincsenek, csak azok, amit a gazdák a TV, újság, interneten keresztül a szájukba adtak. Ezért full fölösleges "vitázni" párt birkákkal.


Orbán Viktor jó pár évvel ezelőtt, azt nyilatkozta, hogy a "haza nem lehet ellenzékben", ergo évek óta a Fidesz azt a "doktrínát" használja a szavazóbázisa felé, hogy a Fidesz=Haza=Magyarország, "aki nem támogat minket, az hazaáruló", na fő oka, ez lehet a kérdésednek, hogy miért is nem.

2020. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelenünkben él a múltunk ... hagyománynak is nevezik. Falvaink többségében láthatók első és második világháborús emlékoszlopok, rajtuk a hősi halottak neveivel. Meglepő, hogy a leszármazottak többsége ma is helybéli lakos.
2020. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Arra jó hogy a szélsőjobbos pártoktól elhappolják a szavazókat. A határmenti kerítések is ezért lettek felhúzva és a határon túli magyaroknak is ezért adtak kettős állampolgárságot mielőtt más párt megtenné (habár személy szerint mindkét intézkedéssel egyetértek, az ezeket körülvevő belpolitikai kontextust kiábrándítónak találom).
2020. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Sokaig egyet is ertettem veled.

Sztem itt a lenyeg, h a nemzetallamokat akarjak felszamolni, ez ellen megy a harc. ( legalabbis remelem)

Regebben globalista felfogasom volt, de miota rajottem, h ez a globalizmus nem az, amit naivan elkepzeltem, megertem oket. Nem vagyok fideszes, sok mindennel nem tudok azonosulni, de ezt a reszt megertettem.

2020. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

4:

A határon túli, de történelmi Magyarország területén élőknek adott állampolgárság politikai fricska a békediktátumért cserébe.

2020. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
A kettes úgy jól össze szedte a lényeget.
2020. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Én örülnék ha mindenki büszke lenne a magyarságára és az országra, és mondjuk ez abban is megnyilvánulna, hogy nem lenne az utcák jó része mocskos és gazos, nem lennének az erdők szétszemetelve, nem a kiskapukat keresné mindenki, a felső vezetés nem lopkodna szét mindent. Ha én büszke vagyok valamire, akkor vigyázok rá és megpróbálom rendben tartani. Ezen definíció alapján a magyarok sokkal inkább büszkébbek az autóikra, a hajukra, a tévéjükre, mint az országra, mert bármire ránéz az ember, ami "közös", katasztrofális állapotban fogja találni. Lehet hogy az osztrákok meg a németek kevesebbett "osztrákoskodnak" meg "németeskednek" (nem lehet, biztos), de az vitathatatlan, hogy az országukat és környezetüket sokkal jobban megbecsülik, mint a magyarok.
2020. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Jó akkor te legyél büszke az egyéb nemzetiségedre vagy hovatartozásodra és ne mérgezd másokét...
2020. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert Orbán mindig azt mondja és azt csinálja amivel maga köré vonza az átlag Magyar prolit akik kiteszik az ország 80%-át.


A nyuggerek örömmel hallják, hogy Orbán azt mondogatja megvédi az országot, valamint a sok elvakult sört vedelő skinhead, jobbost.

2020. okt. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!