Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudod mekkora volt a GDP...

Tudod mekkora volt a GDP arányos államadósság 2002- ben és mekkora volt a szoci kormányzás után 2007-ben?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 22:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a sok okostóni közül senki sem mert ideírni... :) Na ennyit a sok önjelölt közgazdászról...
2010. aug. 7. 23:49
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

GDP?

Semmi értelme, azon lovagolni.

Ugyanis a GDP nk közel 50% a költségvetésünk, de hol a többi?


Az embereknél?

Nem hiszem. hiszen ha az a 12-13 e milliárd forogna az emberek között " vagy csak a fele" akkor nem itt tartanánk.


Nem csak az a lényeg hogy mennyi a GDP nk, hanem hogy mennyi marad a gazdaságban, mennyi tőkésedik újra, mennyi marad a fogyasztási rotáción belül!


Nállink az a baj, hogy ömlik ki a pénz külföldre, és ez minden lehetőséget megöl.

2010. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Jahh, amúgy nagy közgazdász vagy ha egy adatból akarsz következtetéseket levonni.


Sz@r volt az MSZP és a Fidesz idején is.

Persze más más okból.


[link]

2010. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bumbi02 ***** válasza:
26%

érdekes hogy mikor a fideszröl kérdeztem én azóta is csak 10-11 válasz érkezett, oda se igazán tudtok mit irni:))


amugy meg igen, egy adatból nem lehet leszürni mindent, amugy meg azt is nézzük hogy nem régibe volt ott a bokros csomag is.. nem csak Orbán császár szent kezének köszönhető az adatod...

2010. aug. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kpi ktgvetés bruttó adóssága 2002 végén 53,7%, 2007 végén 61,3%, 2008 végén 68,4%, még ekkor is szoci kormány volt, és később is.


Az ország nettó külső adóssága a GDP-hez képest 2002 végén 16,3%, 2007 végén 40,3%


Azt értem, hogy nem "nagy közgazdász" az, aki egyetlen adatot figyel, csak az nem világos, hogy azok a szocik, akik mindig ezzel jönnek, milyen adatot tudnak szembeállítani ezzel. Ha valaki rámutat, hogy Magyarország felzárkózása elakadt 2002 után és utolsók lettünk GDP-növekedésben, akkor azt mondják, hogy nem a növekedés érdekes, hanem az egyensúly. Ha rámutatok arra, hogy az egyensúly sem volt valami fényes, hiszen meredeken növekedett az ország eladósodása, akkor ők kijelentik, hogy ne csak ezt az adatot nézzem. Akkor mit nézzek? Mi volt az olyan nagyszerű 2002 és 2010 között? A nyugdíjakat jól megemelték, de ez az én szememben nem érdem.



ma 01:59


Tudod, mik voltak a Bokros-csomag főbb intézkedései és meddig voltak érvényben? Bokros-rajongóknak általában fogalmuk sincs, és még egy Bokrost éltető emberkétől sem kaptam választ erre, hátha most megtörik ez a sorozat.

2010. aug. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Elmondom én neked, hogy ha már statisztikákat nézegetsz, mi a fontos


1969 57.8kg

1979 72.9kg

1989 81.0kg

1999 63,3kg

2008 65,3kg


Ez az egy főre eső évi hús- és húskészitmény fogyasztás.

Ha nem szeretnéd a húst, nézz bármilyen más elelmiszert, ugyanez a trend mindnél.

Ez azt jelenti, hogy a szüleitek nem éheztek, ti meg igen. (nem személy szerint, hanem általában)

Aztán majd szidhatod a komcsikat. De ne az MSZP-t, mert ők nem azok. A régi valódi komcsik teljesitményét kéne utolérni.

Az 1989-es GDP-hez viszonyitott államadósságot is megnézheted a maihoz képest.

2010. aug. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 bumbi02 ***** válasza:
26%

Tudod, mik voltak a Bokros-csomag főbb intézkedései és meddig voltak érvényben? Bokros-rajongóknak általában fogalmuk sincs, és még egy Bokrost éltető emberkétől sem kaptam választ erre, hátha most megtörik ez a sorozat.


és tudod mik voltak a hatásai?:)) 1993ban az államháztartás hiánya 6,6% volt, 1996ba már csak 3%...a folyamatosan csökkenő gazdasági fejlödés (94- 2,8%, 95 1,5% 96 1,3%) 97re 4,6%os fejlödés volt...lényegébe ezek nem nagy dolgok ám:)) csak tudod van a mondás hogy sz*rból nem lehet várat épiteni.. csak a bokros a fidesznek kicsit eltakaritotta a sz*rt igy könnyebb volt annak is épitkeznie... lehet hogy népszerütlen intézkedés volt, de az ember csak a pénztárcájáig lát, azt nem látja hogy közgazdaságilag mennyibe jó ez az országnak... csak annyit láttak belőle h kevesebb lett a fizetésük, nyugdijuk.. azt hogy államcsőd közelébe volt az ország azt nem...:)

2010. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti, hogy a szüleitek nem éheztek, ti meg igen. (nem személy szerint, hanem általában)

Aztán majd szidhatod a komcsikat."

Na igen. A szüleinknek be volt tömve a pofájuk a hússal. Mint ahogy a maiaknak a cirkusszal.

2010. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Nyugi öcsém, mondok egy példát kinek a pofája van betömve.


Képzelj el egy helyzetet.

A főnököd lebasz, mert egy óra alatt már harmadszor mentél el VC-re munkaidőben.


Én akkoriban ráboritottam az asztalt, persze kirugatott mert hülye komcsik is voltak.

Én meg elmentem 100 méterrel odébb, és mondtam hogy ott akarok dolgozni. Másnaptól ott dolgoztam.


Ha ezt egy mai fiatallal csinálja a főnök, akkor az demokratikusan szépen bocsánatot kér, és megigéri, hogy soha többet ilyet nem tesz.

Vagy szabadon elballag a hivatalba segélyért, mert munkát nem kap, és a továbbiakban havi 28ezerből fog megélni.


Akkor most kinek is van/volt betömve a pofája???

2010. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aha. A munkahely régen. Nos... Volt akár csak egy nyereséges vállalat is abban az időben? Mert ugyebár az állam "intézte" úgy a dolgokat, hogy LEGYEN munkája mindenkinek. Ez nem rajtad múlt, nem azon, hogy jól dolgoztál-e vagy sem. Gondolom az első voltál akit a "kapitalisták" kirúgtak, emlékezve az asztalborogatásaidra.
2010. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!