Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik lenne az, amelyiket bevezetnétek/visszaállítanátok/legalizálnátok Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sok téma van ami évek óta időről időre felmerül a magyar politikai életben és a közéletben, dolgok amiket vissza kéne állítani, újonnan bevezetni vagy éppen legalizálni. Ha ti egyet választhatnátok, melyik lenne az és miért?

2020. okt. 5. 22:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

Fegyvertartással az a baj, hogy nem lehetne szűrni, hogy ki kaphat. Nem tudom miért lenne nekünk jobb, ha az eddig késelő kisebbség, most fegyverrel is lőhetne minket.

A gyerekszámot is értem, tényleg nem jó, hogy egyesek halomra szülik a semmire a gyereket. Csak ezt a korlátozást mégis hogy lehetne kivitelezni a valóságban? Ha több születik valahol, akkor elveszik és vízbe fojtják, mint a nem kívánt kismacskákat? Vagy kötelező művi meddővé tétel? Ezzel is két gond van: 1. megnézném, hogy a mostani eü. rendszer ezt hogy bírná? 2. milyen jogon kötelez az állam bárkit is orvosi beavatkozásra?

2020. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Ingyenes felsőoktatás alanyi jogon.


Nagyon sok kevésbé szerencsés helyzetben lévő, de tehetséges fiatal van.

Mindenkinek joga kéne hogy legyen tanulni, anyagi tőkétől független.

A fiatalok a nép jövője.

2020. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
Kár hogy csak 1 dologra lehet szavazni :/. Inkább leírom őket:euro bevezetése (az ilyen magas mértékű infláció elkerülése érdekében) eutanázia, de csak indokkal (szerintem bárkninek joga van a saját életét irányítania ha pl. leukémiában szenved és már nem akar szenvedni, illetve "jobb" [ha lehet így mondani] mintha saját kezüleg otthon vagy mások előtt ölné meg magát.A nagycsaládos téma is eléggé jogsértő és vitatott, inkább a szülők eggyüttes keresetéhez kötném (nyilván a legkevesebb akkor járna ha pl.nem lenne állandó munkahelyük). A 14. nyugdíj előtt mutassák a teljes, tényleg megadott 13.nyugdíjat minden nyugdíjasnak. Az ingyenes felsőoktatás szintén egy jó ötlet, bár megnyomná az állami kiadásokat (és a német autógyárakba, és amerikai gyorsétterem láncokba nem diplomás emberek kellenek állambácsinak :P). Emelett viszont tiltanék pár dolgot. Bármilyen dohánytermék birtoklása, szállítása, vevése, eladása, fogyasztása illegálislenne, a szerencsejátékok (az online is) szintén illegálisak lennék, és nagyon szigorú lenne az alkohol fogyasztási és értékesítési törvények is. (Ha MO. egy nagyon liberális állam lenne (de nem az) akkor utóbbiak nem (biztos) lennének, és legális lenne a marihuána birtoklása és fogyasztása (árusítása nem lenne) illetve fegyver birtoklása is. Emelett ebben az esetben korlátozás nélküli eutanázia és abortusz lenne.
2020. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

Az euró jó lenne, ha a bèrek is ugyanakkorák.


A kötelező katonaság ne, inkább tanuljon az ember, de a katonai egyetemek toborozták az embereket.


A gyermekszám korlátozás nem jó, egy fèrfinak bszni jó, a szülèsi fájdalom leszarva, a sok gyerek még èhezhet, de nem halhat ki a magyar.


Fegyvertartás elött pszichológiai teszt

2020. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem.

Gyermekszámszabályozás...

Elmebetegség, és 1 magyarország még mindig elöregedő társadalom.

2 egész európában nincs túlnépesedés, még európában sem


Marihuana.

Bár ebben viaskodok magammal, mert bár nem vagyok fogyasztó (4éve jó párszor volt szerencsém kipróbálni),de a fogyasztási szabadság elvén vagyok, de a marihuána az alkohollal szemben sokkal kiszámíthatatlanabb szer.


A halálbűntetést nagyon nem tartom helyesnek.

1tökéletes bíróság nem létezik, a tévedés esete mindig fönn áll.

2 Az ember változik, a halál végleges, én mindig fenntartom hogy nincs olyan ember akit ne lehetne jobbá tenni, és ne érné meg a fáradságot.

3 nincs valódi haszna, ez csak társadalmi bosszúvágy semmi több.

Senkinek nem lessz jobb az élete, és cserébe, a bíró, és a végrehajtó tiszt gyilkosságot követnek el.

Előre megfontolt szándékkal, nem önvédelemből megölnek egy abban a helyzetben már védtelen embert.

2020. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
Előző voltam, teljesen igazad van
2020. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!