Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok amikor a Honfoglalá...

A magyarok amikor a Honfoglaláskor megérkeztek a Kárpát-medencébe, még vadászó-gyűjtögető életmódot folytattak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A vadászó, gyűjtögető életmód az őskorban volt, amikor az élelmet a természetből gyűjtötték össze, nem volt gazdálkodás.

A honfoglaló magyarok nomád életmódot éltek, vándoroltak, de nem voltak teljesen a természetre utalva, gazdálkodtak.

Szürke marha, racka, juh, ló állomány jelentős volt, és a vándorlás sem folyamatos költözést jelentett, volt növénytermesztés is, de az állattartás volt a fontosabb elem.

2020. okt. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A magyarok akkor félnomádok voltak, (rideg) állattartással, földműveléssel, vadászattal, halászattal keresték meg a napi betevőt, valamint kézműves ipari foglalkozásokat űztek. Írástudók voltak, bár annak mértékét nem tudja senki sem biztosra, de elég sokan lehettek írástudók, mert a későbbiekben a rovásírást a nép őrizte meg népművészet, pásztorírás formájában. Volt konyhaművészetük, orvoslásuk, tisztálkodtak. Volt politikájuk, szervezettségük. Gyűjtögethettek is mindenféle erdei gyümölcsöt, gyógynövényt, de akkorra már Eurázsiában csak a legzordabb helyeken voltak még őskori vadászó-gyűjtögető népek, a magyarok valószínűleg csak az uráli "őshazában" voltak ilyenek, bár akkor még nem is nagyon volt külön nép a magyar. A vándorlási útvonalon pedig több ezer éve nagy hagyományai voltak már az állattartásnak és a földművelésnek.

A magyarok bekapcsolódtak a Keletrómai Birodalomba irányuló (rabszolga)kereskedelembe, és zsoldosként is tevékenykedtek (és raboltak, fosztogattak), például a kalandozások oroszlánrésze is ilyen zsoldosmunka volt (azaz már akkor mentek ki nyugatra a magyarok dolgozni).

2020. okt. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rideg állattartás, gazdálkodás, kézműves termékek voltak a jellemzőek.
2020. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
MIGRÁNS életmódot!
2020. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Részben nomád, részben rabló életmódot folytattak, aztán végleg átálltak a rabló életmódra (romantikusan kalandozások korszakának nevezték el).
2020. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általános értelemben honfoglalásnak nevezzük azt a folyamatot, melynek során valamely nép egy kiválasztott területet birtokába vesz, abból a célból, hogy ott új hazát alapítson. Ennek megfelelően a magyar történelemben honfoglalásnak nevezzük azt a folyamatot, melynek során a magyarok a Kárpát-medencét a birtokukba vették.


A nagy történelmi időtávlat és a viszonylag kevés írásos forrás miatt nehéz pontosan rekonstruálni a honfoglalás menetét és eseményeit. Két jelentősen eltérő fő elmélet létezik. A legelterjedtebb, hagyományos nézet szerint a magyarok egy lépcsőben szállták meg a Kárpát-medencét. A honfoglaló törzsek eszerint 895 táján telepedtek le a Kárpát-medence alföldi területein. Ekkoriban I. Szvatopluk morva fejedelem fiainak birodalma már széthullóban volt, ami megkönnyítette a dolgukat. 902-re a Kárpát-medence egész területét irányításuk alá vonták, bár az állataik miatt főként az Alföld, Mezőföld, Kisalföld, Csallóköz és Szerémség területein telepedtek le, ahol megfelelő minőségű legelők álltak rendelkezésre. E nézet szerint az itt lakó, főleg avar és szláv eredetű népek nem éltek túl sűrűn a vidéken és pár emberöltő alatt beolvadtak az új jövevények törzseibe. Ha földművelésben nem is, állattartásban valószínűleg volt mit tanulniuk a magyaroktól, akik ridegtartással, téli takarmányozás nélkül nevelték állataikat.


A másik jelentős elmélet László Gyula nevéhez fűződik. A kettős honfoglalás elmélete szerint a magyarság ősei két lépcsőben szállták meg a Kárpát-medencét. Az első szakasz 670 körül volt (griffes-indás kultúra), míg a második szakasz a jól ismert 9. század végi bejövetel. Figyelemreméltó, hogy az itt lakó avarok és magyarok között harci cselekményre nem került sor, ami a két kultúra azonosságát vagy legalábbis nagyfokú hasonlóságát jelenti. László Gyula szerint az avarok és magyarok egymáshoz hasonló nyelven beszélhettek. "A magyarok ments meg Uram minket."

2020. okt. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!