Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a balhé az SZFE körül?

Mi ez a balhé az SZFE körül?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná írni röviden és objektíven, hogy mi ez a hónapok óta tartó herce-hurca?


Először nem fordítottam rá nagy figyelmet, most meg már azt sem írja meg egyik cikk sem, hogy miért megy a tüntetés, csak hogy így az Odry színpad, úgy a kilakoltatás meg a wifi-zárolás...


"A mocskos f... tönkre akarja tenni" válaszokból nem kérek, mert ebből semmi érdemleges nem derül ki.


2020. okt. 17. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Naponta harmincszor megkérdezi valaki. Olvass utána.
2020. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy az 1es írja! Mi értelme megkérdezni 30adszor? Csak azért, hogy most itt kezdjenek el vitatkozni meg gyűlölködni az SZFE pártiak meg ellenesek? Nincs elég gyűlölködés a gyk politika kategóriájában? Ennyire nem jutott eszedbe más kérdés?
2020. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
Látszólag az van, hogy a Fidesz rá akarja tenni a kezét az egyetemre, a saját embereit kinevezni, és ez ellen békésen tiltakoznak a hős diákok. Valójában azonban 30-40 éve volt egy liberális/marxista klikk, akik ki akarták túrni a legjobbakat, de nem sikerült nekik, így megkaptak egyes színházakat, majd onnan elfoglalták az SZFE-t is. Állítólag bevezették a saját módszereiket, melyeket sokan kritizálnak. Természetesen full liberálissá nevelik szerencsétlen hallgatókat, ezért is tiltakoznak ők erőszakkal, hangosan, követelőzve, a 68-as és egyéb marxista hagyományok szerint. A többségük ennek nincs is tudatában. Miért baj, hogy a vezetőség többsége marxista?
2020. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
5%
Le tudnád írni röviden és objektíven mi az az SZFE?
2020. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
75%

Röviden és elnagyolva:


A kormány új vezetőket jelölt ki az egyetem élére.


Az egyetem ezt nem fogadja el, hiszen nem vették figyelembe sem a dolgozók, sem a hallgatók jelöltjeit, ez pedig szerintük sérti az Alaptörvényt, amely kimondja az egyetemek autonómiáját.

2020. okt. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
64%
NER-stílusban: Hisztiznek a nácikák, hogy kivételesen nem tehetnek meg valamit.
2020. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Igazatok van, később láttam, hogy csomó kérdés van erről, el is olvastam őket.


Nem mozgolódok ebben a kategóriában.

2020. okt. 17. 10:28
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan a telje történetet, de megpróbálom elmagyarázni.


A lényeg az annyi, hogy eddig az egyetemen a tanárok, hallgatók döntöttek arról, hogy mi hogy legyen az egyetemen, de a kormány az új tanév kezdetétől kinevezett 5 embert az egyetem élére, akik ezeket a döntéseket meghozzák, élükön Vidnyánszki Attilával. Ez nem tetszett az egyetem hallgatóinak és tanárainak, mert azt gondolták, hogy Vidnyánszki elveszi az egyetem demokráciáját és a szabad művészetet, mert például olyat mondott, hogy szeretne keresztény és nemzeti darabokat is. Ezért a hallgatók elkezdtek tünteni és nem engedték be Vidnyánszkit az egyetem területére, sok tanár felmondott. A tüntetések akadályozása miatt kapcsolták ki a netet.

2020. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

A #8 nagyjából összefoglalta, kiegészíteném: a kormánynak oka van felügyelet alá vonni az egyetemet. Azt a pár 100 milliós költségvetési hiányt amit felhalmozott az egyetem eddigi vezetősége, ne felejtsük el. Annak oka van, valaki, valamikor olyan döntéseket hozott (esetleg lopott), amivel nem tartható az egyetem hosszú távú működése. Az biztos, hogy radikális pénzgazdálkodási reformra van szükség az SZFE-n. Viszont ennek nem kellene összefüggésben lennie az oktatás megváltoztatásával (reformnak nem nevezném). Tulajdonképpen mindkét oldalról provokáció történt, illetve történik, mindkét fél hibás a kialakult helyzet kapcsán. Ha az egyetem korábbi vezetőségének nincs félni valója (mutyizás, miegymás), nem mondanak le, és nem hagyják "cserben" (így ez sem igaz csak nem találtam jobb szót) a saját tanítványaikat.

Azt, hogy konkrétan forradalmat akarnak vagy valóban csak az egyetem autonómiájához ragaszkodnak, nem tudom eldönteni. Előbbihez kevesek lesznek, kevés a támogatottságuk, utóbbi esetben pedig meg lehetne vizsgálni az autonómia és az új vezetéssel működtetett egyetem kölcsönhatását, hogy valóban elveszne-e az autonómia. Nem hiszem, a többi egyetemen mondhatni működik ugyan úgy mint eddig. Sőt, a mutyi miatt ráfér a felsőoktatásra egy hasonló frissítés, magát az oktatást közvetlenül nem befolyásolja.

2020. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

" Azt a pár 100 milliós költségvetési hiányt amit felhalmozott az egyetem eddigi vezetősége, ne felejtsük el"


Ezt egészítsük ki azzal,hogy a kancellár is komolyan részese, ezen felül az EMMI belsőellenőrzése is elmulasztotta kötelességét, ezek a személyek nem az SZFE belső köreiből érkeztek. Szóval milyen változás lesz? Ugyanazok nevezik ki az új embereket, akik a régieket.

2020. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!