Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogilag, törvényileg van-e...

Jogilag, törvényileg van-e arra lehetőségem, hogy szándékosan érvénytelenül szavazzak egy képzeletbeli, kitalált karakterre?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy jogi értelemben van-e arra lehetőségem, hogy ha úgy tartja kedvem, a következő választáson, vagy bármely más választáson szándékosan érvénytelenül szavazzak? Törvényileg megtehetem-e, hogy mondjuk szándékosan egy kitalált karakterre szavazok, mint mondjuk Micimackó vagy Pókember? És mondjuk egy kitalált politikai pártra, mint mondjuk Shao Kahn császári gárdája? És telerajzolhatom a szavazó lapot vidám napocskával, virágokkal és mosolygós emberekkel? Ez egy jogilag lehetséges, törvényes megoldás?


Azért kérdezem, mert nekem egyik létező párt és politikus sem szimpatikus, VISZONT szeretnék részt venni a következő választáson! De kizárólag abban az esetben, ha van olyan opció, hogy egy nem létező szuperhősre vagy mesefigurára szavazhatok. Kérdésem, hogy ez legális-e, törvényes-e, jogilag megtehetem?



2020. okt. 17. 18:51
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Mivel a szavazás titkos, ezért akármit firkálhatsz a szavazólapra. Az vagy érvényes lesz, vagy nem. Az, hogy miért nem, az a kutyát sem érdekli. Legfeljebb a szavazatszámláló bizottság tagjai fognak elszörnyülködni azon, hogy milyen idióták élnek a közelükben.
2020. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megteheted, ha nem egyértelműen az egyik kijelölt rublikába rakod az x-edet, akkor révénytelen lesz. 2018-as választáson pl 59 585-szavazat lett érvénytelen, úgy hogy a szavazólapot bedobták, azaz nem leszel egyedül a megoldásoddal.
2020. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme nincs, de semmi következménye nem lesz.
2020. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért érdemes lenne elmenned szavazni🤣
2020. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csinálják ezt. Igazából azért nincs értelme, mert a szavazatszámlálók sem tudják, hogy benned tisztelhetik a rajzok alkotóját és te sem láthatod az ő reakciójukat, mikor a kezükbe veszik a szavazólapot. Esetleg gyanús lehet, ha túl sokáig vagy benn. :)
2020. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

18:59


Éppen ezért kérdezem, hogy törvényes, legális-e szándékosan érvénytelenül szavazni és vidám, barátságos, szép színes dolgokat rajzolni a szavazó lapra, én ugyanis szeretném ráírni a nevem! Lévén hogy grafikus vagyok, nekem a rajz az életem és minden nap hosszú órákon keresztül dolgozom az új rajzaimon. És mindig aláírom a rajzaim a nevemmel, hogy ezt láthassák az emberek, én alkottam. Szeretném kihangsúlyozni, hogy semmi sértő, csúnya vagy bántó dolgot nem rajzolnék a szavazó lapra, az én rajzi mentalitásom ugyanis családbarát és a vidámságról szól! Megtehetem-e, hogy ráírom a saját nevem a szavazó lapra, hogy dedikáljam a saját vidám rajzomat?

2020. okt. 17. 19:07
 7/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
A szavazóhelyiségen belül bármit csinálhatsz a szavazólappal. Összekenheted szarral, felgyújthatod, bármilyen perverziódat kiélheted rajta. Ha neked ez a rajz, akkor az. Ha a nevedet ráírod, akkor legalább pontosan fogják tudni, hogy ki volt az az elmeroggyant.
2020. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Szia. Én egy gazdasági büntetőjogi szakjogász, ügyvéd vagyok, dehát alkotmányjogot tanul minden jogász. Szóval: a jelenlegi választási törvény szerint ha vki a négyzeten túl húzza az x-et, már az is érvénytelen szavazatnak számít. Tehát igen, megteheted, a neved is ráírhatod, semmilyen jogi következménye nem lesz, max. hülyênek néznek:)
2020. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

2012.jan.1. óta Alkotmányválság van, tehát azóta kitalált figurákra szavaztak az emberek.

alkotmanyos-ellenallas hu

2020. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%

Hát igen.

A 8.-as

2020. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!