Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg kibírna egy hónap...

Tényleg kibírna egy hónap ismételt leállást Magyarország?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy mégegy leállás a vírus miatt és azt nem bírja ki magyarország.


Ma azt mondta barátom, hogy egy rövidebb leállás kéne, mert hatalmas nagy a baj és lassítaná a járványt, egyetken egy hónapot (tavasszal több mint másfél hónap volt), kibirja valahogy az ország, de Orbán viktor úgysem fog leállást, hanem ezt a második hullámot átengedi rajtunk, aki túléli az túl, aki nem, az nem.


De a barátom azt mondta, hogy túlélnénk egy hónap leállást, a vírust viszont sikan nem élik túl.


Mi erről a véleményetek?

Túlélnénk egy hónap leállást vagy nem?


Leállás ellenes vagyok és amiért barátom leállást szeretne, mától nem a barátom. Mi nem élnénk túl, abban a néhány európai országban, ahol újra leállás van, az más, ők gazdag ország vagyis jobban állnak. Mi mindig szegény ország voltunk.



2020. okt. 17. 22:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem élné túl. A nagyok megmaradnának, a kisebb vendéglátóhelyek végleg bezárnának. Az iskolák nem állhatnak le, a többségnek már nincs szabad napja, hogy otthon üljön a kisebb gyerekkel.

Viszont elég gyerekes vagy ha csak egy másik nézőpont miatt megszakítanál egy barátságot.

2020. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezd meg azt a drágajó volt barátodat hogy mennyire szeretne 54 ezer forintért közmunkában utcát sepregetni, miután tönkremenne a munkahelye, az ő fajtája által is támogatott "leállás" miatt.
2020. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Oka van, hogy megszakítottam.

Ő egy otthonról dolgozó irodai alkalmazott, havi nettó 200 ezerrel én pedig tavasszal veszítettem el a munkám, alig éltem túl.

2020. okt. 17. 23:00
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Hülye az ilyen.
2020. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy tényleg hihetelen. Most tavasszal a környező országokban 70-80-90%-ig megtérítették a kormányok az elhajtott munkavállalók bérét, itthon meg még azzal a vacak 100 forinttal is kekeckedtek hogy csak 3 hónap. Undorító.
2020. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

"Tényleg kibírna egy hónap ismételt leállást Magyarország?"

Kérdező, te kibírnád 1 hónapig ha nem ennél?

Persze. Csak lennének igen súlyos következményei.

2020. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 árokpart ***** válasza:
96%
Sajnos így is úgy is hatalmas bajban van a gazdaság.
2020. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

"Köztudott, hogy mégegy leállás a vírus miatt és azt nem bírja ki magyarország."


Köztudott, hogy ezt mondják a politikusok.

Ebből viszont nem következik, hogy így is van.


Én azt mondom: mindig az előnyöket-hátrányokat kell mérlegelni. Persze emberek halálát, vagy maradandó egészségi károsodását nehéz összevetni gazdasági hatásokkal.

A leállás is sokfajta lehet. Tavasszal a rendezvényeket érintette, ill. a kereskedelem bizonyos ágazatait, no meg az oktatást. Nem volt általános leállás.

Ja, és a járványnak is lehet még olyan hatása, hogy annyi ember dől ki a sorból, hogy mondjuk emiatt zár be egy bolt, vagy nem szállítják el a szemetet, vagy leáll a tömegközlekedés stb.


Én már aug. második felében bevezettem volna határátlépési korlátozásokat (kb. amiket késve tényleg bevezettek). A rendezvényeket ugyanúgy tiltottam volna, mint tavasszal, és a közép- és felsőoktatásban megint online oktatást vezettem volna be. Mindezt korán, mert ha későn vezetik be, akkor már tényleg csak szívatják vele a jónépet, az előnyeit már nemigen érezzük.


Jó dolognak tartom a maszkviselés elrendelését, ill., hogy kisboltokban korlátozzák az egyszerre bent tartózkodó vásárlók számát. Éttermekben az asztalok minimális távolságát meghatároznám, ill. este korábbi zárórát rendelnék el. Magyarul: ebédelni és vacsorázni lehessen étteremben, de esti baráti összejövetelekre ne nagyon legyen alkalom.


Egyébként olyan nincs, hogy nem élné túl az ország. Nyilván túlélné, csak lehet, hogy nagyobb lenne a kár, mint akkor, ha nem állna le.

2020. okt. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

Milyen leállást?

Az ország nem a vendéglátóipar, azon kívül minden működött tavasszal is.

2020. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%
#2! Akinek tönkrement ettől a munkahelye és nem talál másikat, az közmunkára való maximum.
2020. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!