Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van özvegyi nyugdíj?

Miért van özvegyi nyugdíj?

Figyelt kérdés

Belegondoltatok már, hogy ez mennyire igazságtalan, arról nem beszélve, hogy irtó nagy pazarlás állami pénzből?


Pl. adott egy házaspár, mindkettőnek volt saját munkahelye és keresete, ketten normálisan meg tudtak élni, nyugdíjba mentek, megöregedtek, mindkettő kapja a saját nyugdíját, aztán egyszer csak meghal az egyik, és mi történik? A másik az egyik halála okán csomó ideig özvegyi nyugdíjat kap, annak ellenére, hogy nem többen lettek a családban, hanem kevesebben...


Mindeközben egy olyan ember, aki vagy nem volt sosem házas, vagy éppen elvált, de mindenesetre egész életében egyedül gürcölt, felnevelt akár több gyereket is úgy, hogy a volt házastársa semmiben sem segítette, spórolt mindig, hogy a gyerekei ne éhezzenek, ő maga sem és a házat is fenn tudja tartani 1 fizetésből...., megöregszik, nyugdíjba megy, és soha a büdös életben nem fog özvegyi nyugdíjat kapni, holott nem csak az addigi életében volt nehezebb a sorsa azoknál, mint akik ketten kerestek egy helyre, de még öregségében sem támogatta senki (max. a gyerekei).


Ráadásul az a durva, hogy még élettársak vagy huzamosabb ideig együtt élő, de minden hivatalos papírt mellőzők is kapják az özvegyi nyugdíjat...

Hát nem durva igazságtalanság ez?



2020. okt. 19. 09:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
42%
Én mondjuk sokkal jobban sajnálom az egyetemeken tébláboló páwáktól ha kapnak valamit. Na ők aztán nem érdemlik meg.
2020. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%
Méltányos juttatás azoknak, akik társa végig dolgozott egy életet
2020. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%
Én is és a férjem is 40 évig dolgozott és fizettük a járulékot. A fé Soha nem kapott egy fillér nyugdíjat sem. Jogosnak érzem, hogy a neki járó nyugdíj kb. 40 %-át megkapom.rjem egy évvel a nyugdíjkorhatás előtt halt meg.
2020. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
20%
És az nem igazságtalan, hogy a tokás az ország leggazdagabb embere?
2020. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%

"Szóval ha én pl. 45 év munka után befizetek 20 millió forintot egy nyugdíj nevű szolgáltatásra, aztán meghalok, akkor igazságtalan az, hogy az élettársam kap abból a pénzből valamennyit ahelyett, hogy random emberek között szétosztogatnák?"


Nem, szerintem az a gondja a kérdezőnek, hogy ő is meg én is befizethetünk ennyit a közösbe 45 év alatt, de ha a halálunkkor egyedülállók vagyunk, akkor mi nem hagyhatunk ebből semennyit az általunk megjelölt személynek. Te hagyhatod arra, akivel egy éve vagy házas, én nem hagyhatom arra, aki halálomkor már hetven éve a testvérem vagy negyven éve a fiam.

2020. okt. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Most nincs sok időm, csak felületesen olvastam vissza a válaszokat, majd pótlom! Csak pár szót addig is.

Némileg sejtettem, hogy efféle válaszok jönnek majd, de nem gondoltam, hogy ekkora arányban. Beteg egy társadalom, hiába. A többség csak azt nézi, mi hasznot húzhat, az hogy valami igazságtalan, hogy ezzel más hátrányba kerül, az már nem érdekli. Nem jó felé megy a világ, és valószínű ez így is marad jó ideig, ha nem örökre.


A magyar nyugdíjrendszer katasztrófa. Hiába jöttök azzal, hogy amit xy befizetett, kapja is meg vagy halála esetén az özvegye. Persze előfordul, hogy xy volt 1 évet se nyugdíjas, korán meghalt, kapja meg az özvegye a nyugdíjat, nem sajnálom én tőle. De sok esetben nem ez a jellemző. Hanem az, hogy mindeketten élnek több évtizedet is nyugdíjasként, már külön külön rég visszakapták azt a pénzt, amit befizettek, s erre még ha egyik kidől, a másik továbbra is kapja utána az özvegyi nyugdíjat....!

A kérdés csak úgy jött, hogy több ilyet ismerek a környékemen. Az egyik vén személy például nem is volt sose házastársa a párjának, egész életében kihasználta őt, mindent megvetetett magának, alig kellett dolgoznia, cserébe a papucs párja csak szenvedett mikor veszekedett a sok jóért cserébe...(elég buta is volt, hogy nem küldte el a bánatba, de a nő levakarhatatlan volt), na mindegy, ez már magánügyük, esze volt az elhunytnak, és nem írt végrendeletet a nő javára... viszont a nő azt azért elintézte, hogy megkapja az özvegyi nyugdíjat..

És ez az összeg nem fog neki temetési költségekre menni. Ha menne is, 2, de max 3 havi összegből futná az temetés és az utolsó orvosi költségekre is. De nem, azokat az elhunyt rokonai fizették. Erről ennyit.


És komolyan, aki 45 év munka után nyugdíjba megy, befizet ezalatt nagy rakás pénzt a közösbe, 1-2 évig kap nyugdíjat, majd meghal úgy, hogy nem házas és nincs élettársa? Neki mi lesz a bentragadt nyugdíjával? Még ami saját magát illetné, azt sem kapja meg sem ő és utána senki, nemhogy özvegyi nyugdíjat nem fog soha kapni! Halmozza hátrányát, ha nő, mint ahogy ti is mondjátok, és életében sokkal kevesebb fizuja volt, mint ha férfi lett volna...És mondjuk még pár gyereket is felnevelt egyedül...


Komolyan, hogy lehettek ennyire szemellenzősök?

2020. okt. 20. 09:31
 17/26 A kérdező kommentje:
Meg pont úgy csináljátok, mintha a házasok egyik tagja sohasem dolgozott volna, vagy fogyatékos lenne, hogy nekik tényleg semmi vagy minimál nyugdíj járna, ja és persze hogy hogynem mindig ők a túlélő házastársak és ráadásul még nők is. Hihetetlen szélsőségesek vagytok!
2020. okt. 20. 09:37
 18/26 A kérdező kommentje:

"Én mondjuk sokkal jobban sajnálom az egyetemeken tébláboló páwáktól ha kapnak valamit. Na ők aztán nem érdemlik meg."


Ez is igaz, főleg az gáz, mikor ingyen mindenfélét kapnak, még a hitelt sem kell visszafizetniük, ha teherbe esnek.

Meg a leggazdagabb honfitárs dolog is igaz.


De más téma! Itt most nem ez a téma. Kár idevenni ilyen dologat!

2020. okt. 20. 09:39
 19/26 anonim ***** válasza:
45%
Most összességében akkor neked mi a bajod? Mert úgy látom, hogy te sajnálsz mindenkitől mindent. Neked nem az a bajod, hogy a "közpénzből" mennek el ezek a dolgok, hanem az, hogy valószínű neked semmid nincs amira kapnál egy kis plusz pénzt (gyereke, nyugdíj stb.).
2020. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Én meg pl. azt nem értem hogy miért azokra vagy kihegyezve, akik becsülettel fizették a járulékot és így vagy úgy megkapják utána az ellenértékét?


Az pl. miért nem csípi a zúzádat, hogy nagy számú nemzetiségi egy fillér adót nem fizetett, de ha beadja az igényét 6-7 gyerekes , halmozottan hátrányos helyzetű munkanélküli kisebbséginek járó minden juttatásra, akkor több lóvét kap a család mintha elment volna dolgozni magyar emberként?

2020. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!