Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az SZFE-t elfoglaló emberek...

Az SZFE-t elfoglaló emberek épp hazaárulást követnek el?

Figyelt kérdés

Az ország területi épségét veszélyeztető magatartás tanúsítanak,nem engednek be senkit az épületbe,amit autonóm,a demokratikusan megválasztott magyar kormánytól és végrehajtó szervezeteitől független területnek tartanak.


Illetve különálló államszervezet hoztak létre "tanköztársaság„

néven, kancellári vezetéssel.


Több helyen is olvastam hogy amit csinálnak kimerítheti Btk.258. vádpontját.


Ha ez igaz akkor miért nem cselekszik a magyar honvédség illetve a terrorelhárító központ?



2020. okt. 26. 07:50
1 2 3 4
 1/33 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
86%

"Ha ez igaz"


Mert nem igaz. Mellesleg a magyar kormány sértette meg az egyetem autonómiáját, inkább őrájuk kellene küldeni a TEK-et.

2020. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem, pontosan őket árulták el a korábbi vezetőik ...
2020. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem működhet állam az államban.
2020. okt. 26. 08:11
 4/33 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, ne keverd a szezont a fazonnal! Az hogy tiltakoznak valami ellen az nem hazaárulás, hanem esetleg butaság, de alapjáraton szimplán joga a magyar állampolgároknak Magyarországon.

#1 Nem, nem sértett meg semmit a magyar kormány. Az egyetem autonóm maradt és még ráadásul az anyagi függősége is megszűnt az államtól ezzel a szerkezetváltással. Éppen hogy a tüntiző egyetemfoglalók követelik azt, hogy az egyetem autonómiája csökkenjen, hiszen a teljesen önálló alapítványi működés helyett VISSZAkövetelik azt, hogy az állam döntsön újra az egyetem dolgairól.

Ráadásul az egyetemei autonómia soha nem azt jelentette hogy azt csinálnak amit akarnak, hanem hogy a törvények szabják meg az egyetem működését és ezen törvény keretein BELÜL, az OKTATÁSI kérdésekbe nem szól bele kívülről az állam. Nem azt döntheti el egy egyetem, hogy hány hallgatója van, hol építkezik és mekkora fizetést ad az oktatóinak, hanem hogy az egyetem vezetése dönthet az oktatók személyéről és az oktatók a tananyagról, az oktatás módjáról. Ezzel a változással az állami beleszólás csökken, hiszen még az egyetem pénzügyeibe sem fog beleszólni az állam, az is teljesen az egyetem autonómiája lesz. Lenne.

2020. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Üljél vissza az iskolapadba még tanulni.
2020. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%

#3 "Nem működhet állam az államban."

De. Pont ez volt az alapítványi kezelés célja, hogy így működhessenek - az állam adja az alapítvány vagyonát, de utána mint " állam az államban" végezhetnék a tevékenységüket, kizárólag meg kellene felelniük a felsőoktatási törvénynek, de nem szólna bele az állam még annyira sem a működésükbe, mint a többi állami egyetemnél mindig is tehette.

A Tanköztársaság című színdarabot nem kell ide keverni, az egy csinált akció. Éppen úgy tanulták, gyakorolták és most eljátsszák, ahogy egy színi előadást. És pont éppen úgy nem a saját gondolataik szerint, hanem ahogy a rendezők elvárják tőlük.

Idővel rájönnek majd hogy a rendezőik tehetségtelenek, csak kihasználják őket és a nézőknek egyre kevésbé tetszik az előadásuk - akkor majd leveszik a műsorról. Akik kitalálták azok meg keresnek egy új társulatot, új színészt akit kitehetnek a kirakatba. Így jártak a ligetvédők, a rabszolgatörvény "áldozatai", korábban a bohócforradalmárok is.

2020. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erővel kikiáltom a házamban a független kispista birodalmat,adót nem fizetek se számlákat,de a elvárom hogy kormány fizessen nekem nyugdíjat és legyen ingyen áram,víz stb.
2020. okt. 26. 08:31
 8/33 anonim ***** válasza:
15%
Ezek egy normális független országban már rég börtönben ülnének. Egyedül a fasiszta EU miatt csinálhatják a cirkuszt.
2020. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"Az Országos Rendőr-főkapitányság a lapnak elárulta, hogy eddig az SZFE-t elfoglaló hallgatókkal szemben azért nem léptek fel, mert annak törvényi feltételét, a közbiztonság és közrend helyreállítását nem követelte meg a rendőröktől az egyetem elfoglalása"


Amúgy már többen feljelentést tettek, várjuk mi lesz az eredménye.

2020. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%
Hazaárulás pedig divat lett mindenkire rámondani, aki nem szimpatizál az adott elvekkel.
2020. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!