Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hiszi el azt (és ha elhiszi...

Ki hiszi el azt (és ha elhiszi, miért?) a kormányzati állítást, hogy 19 hete folyamatosan csökken a regisztrált álláskeresők száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy a regisztrált álláskeresők számának tényleges alakulására civileknek nincs rálátása, ennek semmiféle civil kontrollja nem lehetséges jelenleg? Tehát Bodó államtitkár vagy akármelyik másik kormánytag, kormánypárti politikus azt hazudhat ezzel kapcsolatban, amit csak akar, amit csak nem szégyell?

2020. okt. 28. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
A Fideszesek pl. mindannyian elhiszik, mert a kormányra vonatkozó pozitív hír csak igaz lehet.
2020. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Én. Hogy miért? Mert a cégek egyre magasabb fejpénzt ajánlanak fel minden behozott ember után.
2020. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2.: Milyen profilú (tevékenységi körű) cégek ezek? Milyen konkrét munkakörökbe keresnek alkalmazottakat?
2020. okt. 28. 10:53
 4/9 A kérdező kommentje:
És hol működnek ezek a cégek, hol vannak a telephelyeik?
2020. okt. 28. 10:54
 5/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
61%

A trükk az, hogy nem minden munkanélküli regisztrált álláskereső.


Ugyanakkor simán lehet igaz, valószínűleg a tavaszi sokk jobban megrengette a cégeket, mint a mostani helyzet, amihez akár alkalmazkodhattak is.


Na de ezt majd évekkel később fogjuk megtudni, ha már lesznek adatok.

2020. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy te is mondod kérdező, a civileknek nincs rálátása a pontos statisztikára. Szóval egyik opció sem biztos.
2020. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha fellapozom a helyi spamot, amit a levélszekrénybe dobnak, dugig vannak álláshirdetésekkel. Elég nehéz elhinni, hogy ezekre soha, senki nem jelentkezik.
2020. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"nem minden munkanélküli regisztrált álláskereső"

Nyilvan, hiszen sokan feketén akarnak dolgozni, így nekik nincs nyomuk a rendszerben.

2020. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Én inkább a statsztikai bűvészkedésre gondoltam :)

Pl. hogy az se munkanélküli, aki egy héten egyetlen órát dolgozik (nem véletlenül jött a kétórás munkaviszony...)

2020. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!