Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik királyságot akarnak,...

Akik királyságot akarnak, milyen tényleges berendezkedést szeretnének, és miért lenne az éppen jó nekünk?

Figyelt kérdés

Megszaporodtak manapság az államformaváltással kapcsolatos kérdések. De nem derül ki, hogy igazából mi is a konkrét elképzelés ezzel kapcsolatban.


1. Parlamentáris monarchia: Minden úgy működik, mint egy parlamentáris köztársaságban, csak az államfő nem köztársasági elnök, hanem egy uralkodó, aki nem szól bele a politikába.


2. Tekintélyelvű alkotmányos monarchia: Van demokratikusan választott parlament, de a király beleszól az aktuálpolitikába, aktív résztvevő benne.


3. Abszolút monarchia: Nincsenek alkotmányos korlátok, a király a bürökrácián és a hadseregen keresztül lenyomja a nép torkán az akaratát.



2020. okt. 28. 10:58
A kérdező szavazást indított:
Alkotmányos monarchia parlamentáris demokráciával (Nagy Britannia, Benelux-államok stb.)
Tekintélyelvű alkotmányos monarchia (Német Császárság)
Abszolút királyi hatalom (Szaud Arábia)
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem trollok nyomjak ezt az abszolut kiralyi hatalmas dolgot :D Es melyik lenne a kiralyi csalad? En ismerek par mai Habsburgot es nem ugy latom, mintha uralkodni lenne kedvuk.
2020. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Molyember ***** válasza:
Szerintem legfeljebb egy-két ember (talán pont te, kérdező) teszi fel a királysággal kapcsolatos kérdéseket, igazából senki sem akar ilyesmit.
2020. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Termeszetesen lenne Merlin es a kerekasztal lovagjai … ha mar nálam lenne az Excalibur :)
2020. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Szerintem legfeljebb egy-két ember (talán pont te, kérdező) teszi fel a királysággal kapcsolatos kérdéseket, igazából senki sem akar ilyesmit."


Nem ebben a kategóriában szoktam lenni, ha felmegyek erre az oldalra. Ehhez a kategóriához általában nekem nincs idegzetem.


Amúgy vannak olyan monarchista szubkulturális csoportok (jobboldalon is egyre inkább jelen vannak), akiken látni, hogy valami antidemokatikus, egyeduralmi rendszert akarnak királyságba csomagolva, de amikor megkérdezik ezt, akkor félrebeszélnek.

2020. okt. 28. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet valaki ismerve a magyar nép lelket, rájött hogy itt csak korbaccsal lehet rendet tartani.
2020. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért megvan a maga bája, hogy pl Erzsébet hetente behívatja magához a miniszterelnököt elbeszélgetni. Nagyobb visszatartó ereje van a pofátlansággal szemben, mint bizonyos bajszos uraknak, akik tényleg csak alárírnak bármit, amit eléjük raknak.

Ennek ellenére nem szeretnék monarchiát. Meghalt a tradíció és lényegében lehetetlen önkényesen visszahozni. Egy frissen kijelölt uralkodónak sem lenne nagyobb tekintélye, mint egy köztársasági elnöknek. Illetve elvi szinten se tetszik, hogy életre kiválasszunk egy családot, hogy képviseljék az országot, szóval mindenképp vegyes érzéseim vannak a dologgal kapcsolatban, hiába működnek a Nyugat-európai monarchiák jól.

2020. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!