Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor vezetik be...

Fortissima Finguss kérdése:

Szerintetek mikor vezetik be Magyarországon a kötelező covid-19 elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Nagyon melegszik helyzet ás állítólag bele is halhatsz az oltásba vagy megnyomorodhatsz...

2020. nov. 1. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Heteken belül
Néhány hónapon belül
Azt csiripeli a verebek, hogy 2021 január 1 és május 25 között
Hamarosan, de még dolgoznak az ügyön
27 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Nekem inkább adják be a koronavírust mint az oltást!
2020. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%
Remélem soha!
2020. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

1

Ez tetszik, ezzel én is így volnék....

2020. nov. 1. 19:29
 4/31 anonim ***** válasza:
35%
Még jó, hogy a kanyaro, mumpsz és rubeola oltást gyerekeknek adják kötelezően, mert különben ti még ott is az élő kórokozót kérnétek :)
2020. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"állítólag bele is halhatsz az oltásba vagy megnyomorodhatsz..."


Persze, mindmeghalunk az oltástól. Nem lesz kötelező, mert örülünk, ha annyi oltóanyag lesz, amennyi a fokozottan veszélyeztetettek oltására elég lesz.

2020. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszem hogy a tejelő marháikat (minket) ki akarnának írtani. Nem értem az egészségügy ellenességet. Én csak a maszk hordás ellen lennék stb, de amit hamar letudhatok és nem is árt azzal nem foglalkozom.
2020. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
Aki megkapja nagy valószínűséggel belehal, tehát igyekezni fognak bevezetni.
2020. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Rossz hírem van fiúkák...A magyar országgyűlés megszavazta a kényszer oltás...Futólag említették ugyan a TV-ben az egészségügyi törvény módosítását de konkrétumokat nem mondtak el...Íme a törvény..Az első rész a púder, meg a jóságról való halandzsa...aztán jönnek akonkrét előírások...Mindez teljes terjedelmében eazonosítható a net.jogtár,hu oldalon..

Íme:

1997.évi CLIV törvény az egészségügyről --- Részletek kiemelése, melyek megtalálhatók a módosított törvényben…


Az Országgyűlés

- a lakosság egészsége iránt érzett felelősségétől áthatva,

- attól a meggyőződéstől vezérelve, hogy az egyén egészséghez fűződő érdeke és jólléte elsőbbséget kell élvezzen, továbbá, hogy az orvostudomány fejlődésének eredményeit a jelen és a jövendő nemzedékek javára kell felhasználni,

- annak tudatában, hogy az egészség az egyén életminőségének és önmegvalósításának alapvető feltétele, amely döntő hatással van a családra, a munkára és ezáltal az egész nemzetre,

- tekintettel arra, hogy az egészség fejlesztését, megőrzését és helyreállítását az egészségügy eszközrendszere csak a szociális ellátórendszerrel, valamint a természeti és épített környezet védelmével, illetve a társadalmi és gazdasági környezettel együttesen, továbbá az egészséget támogató társadalmi gyakorlattal és politikával kiegészülve képes szolgálni,

- figyelemmel a bekövetkezett tudományos, technikai, etikai és társadalmi, valamint a jogrendszert érintő változásokra, továbbá nemzetközi kötelezettségeinkre,

az egészségi állapot megőrzésének és javításának összetett feltételrendszerét meghatározó alábbi törvényt alkotja meg:


Járványügy

56. § (1) A járványügyi tevékenység célja a fertőző megbetegedések, a járványok megelőzése és leküzdése, valamint az emberi szervezet fertőző betegségekkel szembeni ellenállóképességének fokozása.


2. Az (1) bekezdésben foglaltak megvalósítása érdekében

a, az egészségügyi államigazgatási szerv aa) az egyén személyes szabadsághoz való jogainak gyakorlását az e törvényben foglaltak szerint korlátozhatja,

ab) a betegek jogait az e törvényben foglaltak szerint korlátozhatja,

ac) a természetes és jogi személyeket, továbbá a jogi személyiséggel nem rendelkező szervezeteket az e törvényben meghatározott intézkedések tűrésére, illetve megtételére kötelezheti;

b) a kötelező járványügyi intézkedést foganatosító egészségügyi szolgáltató a betegek jogait az e törvényben foglaltak szerint korlátozhatja.

(3) Kötelező járványügyi intézkedés foganatosításához nincs szükség a beteg beleegyezésére, azonban a beteget - az eset körülményeihez képest - ekkor is megilleti a tájékoztatáshoz való jog.

58. § (7) Ha a védőoltás igénybevételére köteles személy e kötelezettségének írásbeli felszólításra sem tesz eleget, az egészségügyi államigazgatási szerv a védőoltást elrendeli. Az egészségügyi államigazgatási szerv közvetlen járványveszély fennállása esetén - a veszélyhelyzet szerint meghatározott védőoltások köre tekintetében - a határozatot azonnal végrehajthatóvá nyilváníthatja.


(10)Ha a védőoltásra kötelezett személy a védőoltás adásával összefüggésben súlyos egészségkárosodást szenved, megrokkan vagy meghal, őt, illetve általa eltartott hozzátartozóját az állam kártalanítja.

2020. nov. 1. 20:00
 9/31 anonim ***** válasza:
76%
A nem lesz kötelezö pontot lehagytad.
2020. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem lesz kötelező oltás.

Amugy én azt fogom csinálni hogy lefizetem az orvost és csak a papírokat állítja ki hogy megtörtént a beoltásom. Fáj hogy ezt kell tennem és nem érzem teljesen helyesnek én sem de szerintem akkor is ez a legjobb köztes megoldás.

Vagy emigrálok....

2020. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!