Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szerint melyik...

A Fidesz szerint melyik társadalmi osztályra van leginkább szükség az országban?

Figyelt kérdés

Mindenki azt a sablont mondja, hogy olyan ország kellene, ahol jól élnek az emberek. De kérdem én, ha mindenki eljutna oda, hogy tanult lenne, és ideális munkahelyen dolgozik, és 500 000 Ft körül keres, ki csinálná meg az aljamunkát?


Ki menne el takarítónak a WC-t pucolni, árufeltöltőnek, kaszásnak, mosogatni a mocskos edényeket minimálbérért, vagy az utcát seperni? Épp az, hogy szükség van az országban tanulatlan emberekre is.


Kell a Fidesznek akkor az, hogy mindenki jól éljen? A migránsokat nem látjuk szívesen, szóval magyar állampolgároknak kell a szemét munkát megcsinálni.


Akkor most mit akar a Fidesz?


2020. nov. 2. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha megfizetnének, én diplomásként is elmennék akár takarítani is. Dolgoztam már gyárban, szalag mellett is, és két dolog zavart: nem sokat kerestem, és nem volt benne semmi változatosság, csak ugyanaz a monoton munka.

Annyi előnye volt, hogy jól átláttam, mit kell csinálni, milyen hibák elkerülésére kell figyelni, és onnantól kezdve az agyam ott járt munka közben, ahol épp kedvem tartotta. Akár jól kielemezhettem közben magamban a munkatársaimat... :)

2020. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A fidesz egyet akar megnyerni a következő választást.

Ehhez eggyel több szavazóra van szüksége mint amennyi az ellenzéknek van. Ebből lesz a parlamenti kétharmad a választási törvénynél fogva. A kétharmaddal pedig annyi pénzt szivattyúznak ki a közösből amennyit nem szégyenlnek.

A földönfutó polgár élete pedig egy valóságshow élőben. Éld túl a hónapot, maradj talpon, survivor. Ha előrébb akarsz jutni akkor ninja warrior.

2020. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 1,


akkor te elég pazarló ember vagy, ha diplomával elmennél takarítani, ha megfizetnének.Plusz, kicsi az önbecsülésed.

A diploma egy befektetés, idő, pénz, energia.Akinél nem térül meg ez a befektetés, az elpazarolt egy csomó időt, energiát, pénzt.


Én a nyelvtudásom fejlesztésére is befektetésként tekintek,ugyanis, jobban fizető állásokhoz juttatott hozzá.

Nem azért tanultam meg, meg fizettem a nyelvtanárt, mert annyira ínyemre van idegen nyelveket megtanulni.


A felsőoktatás is arra van manapság, hogy hozzásegítsen a jobb munkahelyekhez és ne műszakos tedd ide-tedd oda munkát kelljen végezned.

2020. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Számára a középréteg, a felső középréteg, és a felső réteg a menő.
2020. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kérdező

A hiba eleve ott van, hogy te egy takarító munkáját aljamunkának tartod. Közben pedig az egyik legfontosabb feladat, hiszen az egész életünk azzal kezdődik, hogy nem akarunk mocsokban, koszban, romok között létezni.

Nincs aljamunka - csak munka van amit valakinek el kell végeznie.

Jelenleg a takarítás egy olyan feladat amit bárki el tud végzni, nem kell hozzá különös szakmai tudás vagy ügyeség, tehetség, netán diploma. De ettől még nem lesz aljamunka. Azért nem fizetik meg jobban mert sokan hajlandóak elvégezni.

Amint elér a társadalom egy olyan szintre ahol mindenkinek van magasabb végzettsége, máris fontosabbá válik maga a takarítói munka is - de nem is lesz majd olyan, hogy adsz a taksinéninek egy rongyot meg seprűt azt induljon.

2020. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nyárspolgárokra.
2020. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

A Fidesz szerint melyik társadalmi osztályra van leginkább szükség az országban?


- adofizetokre

2020. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5


Van alja munka, amikor pl. valaki odáig jut, hogy a WC-ről sikálja a raszáradt szart, az aljamunka. Természetesen valakinek le kell sikálnia, de attól még az, ami. Ugyanez mondható el azokra a nyomorultakra is, akik a balatoni étteremekben heti 6-7 napot 13-14 órát sikálják megállás nélkül a mocskos edényeket, vagy söprik a tanulatlan, kötekedős romákkal az utcát. De ide tartozik még a mocskos németországi húsüzem is, ahol a munkások embertelen körülmények között élnek a szálláson.


És ahogyan van alja munka, úgy van elit munka is, pl: IT menedzser, bíró, ügyvéd, vagy a fizikai tudományok doktora, valamelyik egyetemen.

2020. nov. 2. 22:36
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Mit tartunk alja munkanak? Egy rozsadombi kukas felmillio felett keres havonta. Sz.r melo mi?
2020. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9+


… es délben mar otthon hevereszik :)

2020. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!