Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségihez kötnéd a szavazat...

Érettségihez kötnéd a szavazati jogot?

Figyelt kérdés

Ha lenne arról népszavazás, hogy érettségihez kössék-e utána népszavazásokat, te hogyan szavaznál?

Talán el lehetne kerülni ezzel, hogy olyanok szavazzanak akik azt sem tudják kik a jelöltek, vagy "nem csípja mert olyan vézna"? Vagy az eféle emberek is kapjanak továbbra is szavazati jogot?



2020. nov. 4. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Legyen érettségihez kötve a szavazati jog, aki nem tud értelmesen politizálni az ne szóljon bele a közügyekbe
Ne legyen érettségihez kötve a szavazati jog, a leghülyébb embernek is joga van a szavazáshoz
47 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Az érettségi már túl magas szint is lenne ennek a népnek, de a minimum 8 általánoshoz hozzá kötném.
2020. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
A muveletlen embernek is van velemenye … joga is ugyanannyi van mint egy akadémikusnak … szoval: NEM!
2020. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Így, ahogy megfogalmaztad a szavazást, nem lehet értelmesen választani.

Márcsak azért sem, mert attól, hogy valakinek VAN érettségije, még nem feltétlen "értelmesen politizál", illetve attól, hogy valakinek nincs érettségije, még nem feltétlen hülye!

Ugyanis még véletlen sem csak ez a két lehetöség van, föleg nem ennyire sarkítva!


Viszont az olyan emberektöl, akik ennyire mereven tudnak csak gondolkodni, azok esetében erösen megkérdöjelezném a szavazati jogát!

2020. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Hát IQ-hoz ugye nem tudnák kötni, mivel az nem úgymond hivatalos adat. Ezért gondoltam az érettségire, bár az is igaz azok között is sok a birka, sajnos.
2020. nov. 4. 11:11
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert valaki a kétkezi munkát választotta tovább tanulás helyett még nem biztos hogy buta ember, úgy mint akinek a kezében van egy érettségi szinten lehet segghülye. ( Tudom mert ismerek olyat aki vállalkozást vett at a szüleitől így nem volt szüksége egyetemre, és ismerek olyat is aki velem érettségizett és ott is csak azért ment át mert segítettek neki)
2020. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi nem garancia semmire. De a legtöbb ember mindenkire rámondja, hogy "h*lye", aki másként szavazna.
2020. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötném iskolai végzettséghez, inkább legyen egy 5~10 kérdésből álló teszt a szavazás előtt, ami felméri, hogy a delikvens mennyire van tisztában a politikával, és bizonyos pontszám alatt érvénytelen lenne a szavazata.

Persze ilyen sose lesz, mert akkor nem lehetne krumplival választást nyerni.

2020. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Még kevesebben mennének el szavazni.
2020. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%
Én inkább a befizetett adóhoz.
2020. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Én azt akarnám, hogy én döntsek és kész. Márpedig én egy szélsőjobboldali kormányt akarok.


Ezért azt támogatnám, hogy aki hozzám hasonlóan gondolkozik, az szavazhasson, aki meg nem, annak meg legyen kuss a neve.


Amúgy a probléma már ott kezdődik, hogy az emberek legtöbbje EL SEM MEGY SZAVAZNI. Márpedig ha egy nemzet ennyire életképtelen, hogy a saját sorsa sem érdekli, az a természet törvényei értelmében meg is érdemli a pusztulást.

2020. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!