Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek egy jobb világot...

Szerintetek egy jobb világot teremtett Magyarországon, főleg a nagyvárosokban a koronavírus?

Figyelt kérdés

-Nincs az a nagy tömegnyomor, tumultus

-Nincs az a sok fölösleges külföldi (hülye) turista

-Sokkal inkább magyar beszédet hallani az utcán, az eddigi külföldi makogások és a tetves angol helyett

-Az albérletekért nem kell már harcolni meg versengeni, bőven van választék, Csepelen már 60 ezerért is egész tágasat kapsz

-Kicsit tisztább lett a város, a sok drogos, alkesz külföldi nem hányja, pisili, kakilja szét, sokkal kevesebbszer csap meg a húgy vagy egyéb emberi ürülék szag, mint a covid előtt

-Lehet sok szakmában home office-ban is dolgozni, ami nem csak kényelmes, de a helyhez kötöttséget is megszünteti. Kötöznek is ki vidékre, agglomerációba mint a bolond a nagyvárosokból, főleg az ilyen ócska panelekből kertes házba.


2020. nov. 6. 14:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
nem
2020. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

- Csökkent a turizmus, nincs bevétele az országnak belőle, se a vendéglátó cégeknek.


- Rengeteg ember elvesztette a munkáját vagy veszélyben van neki (nem lehet minden munkát home office-ba végezni).


Igazából mindenbe szívunk mert meg van az érme masik oldala is csak az albérletekbe nem.

2020. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Csökkent a turizmus, nincs bevétele az országnak belőle, se a vendéglátó cégeknek."

Az államnak eddig sem volt pénze belőle, csak a kapzsi airbnb befektetőknek, akikért nem kár.

"Rengeteg ember elvesztette a munkáját vagy veszélyben van neki (nem lehet minden munkát home office-ba végezni)."

Át kell nyergelni olyan szakmára amit lehet, bőven van online tanfolyam manapság mindenre. Amihez csak kedved van, online mesteri szinten kitanulhatok. A lusta embert, eddig se szerette a munkaerőpiac.

2020. nov. 6. 14:35
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Számomra megszokgatatlan ez a világ.

Oké sok szempontból kényelmesebb de rosszabb is.

És nekem nem kell a kényelem ilyen áron.

2020. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Számomra ez nem jobb világ, sokkal rosszabb.
2020. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az államnak eddig sem volt pénze belőle, csak a kapzsi airbnb befektetőknek, akikért nem kár."


Hülyeséget írsz. Miért esett akkorát a gazdaság akkor?


"Át kell nyergelni olyan szakmára amit lehet, bőven van online tanfolyam manapság mindenre. Amihez csak kedved van, online mesteri szinten kitanulhatok. A lusta embert, eddig se szerette a munkaerőpiac."


Olyan munka is kell az országnak amit nem lehet online vagy otthon végezni. TÖBBEK között ennek a hiánya is terhet jelent.

2020. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én sokkal jobban imádom ezt a világot mint az előzőt. Jó a maszk az kicsit kényelmetlen, de ennyi előny mellett, nevetve viselem.
2020. nov. 6. 14:38
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
Jó volt puszilkozni a kollegákkal
2020. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Hülyeséget írsz. Miért esett akkorát a gazdaság akkor?"

Azért mert a világ hatodik legkiszolgáltatottabb gazdasága vagyunk, és a német cégek rajtunk verték le a port, azért hogy a német ember ugyanolyan jól élhessen. Ezért, nem másért. Nem kell képzelődni.

"Olyan munka is kell az országnak amit nem lehet online vagy otthon végezni. TÖBBEK között ennek a hiánya is terhet jelent."

Néhány kivételt leszámítva, az a tapasztalat hogy nincs szükség ezekre, mert a tavaszi zárás alatt sem volt. Csak a legszükségesebb élelmiszer, gyógyszer meg ilyen boltokra van szükség csak. A többi az gyakorlatilag felesleges munkaerő.

2020. nov. 6. 14:41
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem biztos nem lett élhetőbb, mert:


- Nem merek kimenni találkozni az ismerőseimmel, legutóbb augusztus végén mentünk el barátokkal sörözni, és előtte hetente/két hetente jártunk

- Nem merek elmenni jógázni vagy úszni, pedig előtte hetente jártam

- Kiszáradt a kezem a sok kézfertőtlenítőtől, pedig előtte kesztyű nélkül mosogattam meg takarítottam és soha nem volt bajom belőle, most meg kesztyűt használok

- Drágábbak lettek az élelmiszerek, majdnem az albérletárak csökkenésének különbségével

- a csökkent tömeget, kevés külföldit, nagyobb tisztaságot, ha akarnám sem tudnám értékelni, mert 50 nm-re száműztem magam és van, hogy csak a környéken sétálok két-három kört, nem hagyom el a szomszédságot hetekig, itt pedig a fentiek sosem voltak, mert családi házas övezetben élek (tégla lakásban, kert nélkül).

- akarnánk venni mi is kertes házat, de nem tudjuk kifizetni, mert tavaly január óta nézzük és ezalatt 10-15 milliót drágultak a házak.

2020. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!