Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a skandináv...

Miért van az, hogy a skandináv országokban egy 6 éves iskolás annyi pénzt kap mint nálunk egy felnőtt, főállásban dolgozó ember? Gúnyt akarnak űzni belőlünk?

Figyelt kérdés

Egyik barátom nem rég költözött ki Svédországba a családjával együtt. Megundorodtak a borzalmas magyar valóságtól. És mit hallok? Az idősebbik fia most kezdte az általánost, és pénzt kap az államtól, azért mert iskolába jár. Valami kétszázvalahány Euro-t. Egy 6 éves kölyök... Nálunk sokaknak ennyiből kell megélniük, felnőtt embereknek, akár családdal együtt is.

Ez már tényleg a mi nyomorunk kigúnyolása? Hogy a gazdag országokban minden jár alanyi jogon mindenkinek?



2020. nov. 8. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért van az, hogy Magyarországon egy 6 éves takony iskolás annyi pénzt kap mint Afrika szegényebb orszűgaiban egy felnőtt, főállásban dolgozó ember? Gúnyt akarnak űzni belőlűk?
2020. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem gúgyolódás ez. Ha orbány nem harcolna az EU ellen és nem lopná el az adófizetők pénzét valamint az EU segélyeket akkor nálunk is jutna sokmindenre. Igaz hogy akkor nem lennének milliárdos fideszesek meg azorbán veje sem lenne ilyen dúsgazdag de fokozatosan utolérhetnénk az EU átlagát jólétben és jövedelemben. De mivel azorbán harácsol ez teljesen reménytelen, hacsak az UNIO rá nem kényszeríti a törpét arra hogy ne lopjon vagy ha az emberek leváltják.
2020. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Gazdag ország.


Az 1-esnek igaza van abban, hogy nálunk is vannak szegényebbek, akik rajtunk háborodhatnak fel.


Ezzel az erővel azt is lehetne kérdezni, hogy valaki miért lakik palotában, amíg mások a híd alatt. Igazságos ez?

2020. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nálunk senki nem kap semmit ingyen, és aki dolgozik az is éhbérért. Nem hiszem, hogy ennél vannak szegényebb országok, mert mindenhol megélnek valahogy az emberek.
2020. nov. 8. 16:52
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Máshol meg éheznek vagy a gyerekek éhen halnak. Biztos láttál már ilyet a tévében. Múltkor olvastam, hogy van olyan ország, ahol a Dacia luxusautónak számít, mert a legtöbben csak azt tudják megvenni, mint legdrágább autót.


Ehhez képest mi azért jobban állunk.

2020. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
"Nálunk sokaknak ennyiből (kétszázvalahány euróból) kell megélniük, felnőtt embereknek, akár családdal együtt is." - mesélj még! 70 000 forintnál azért egy minimálbér is magasabb. Tudom, hogy vannak ilyen esetek is, de azért nem ez az átlag!
2020. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Az albérlet meg ott kezdődik, hogy egy normálisabb 2 szobás lakást körülbelül 7-800 ezer forintért tudsz kibérelni.


Mikor ként éltem Svédországban már akkor olyan árak voltak, hogy 200 euró nem futotta ki a péntek esti sörözést meg diszkózást.


Én ott jó pár éve több mint 4 millió forintnak megfelelő svéd koronát kerestem, még se éltem különösebben jobban mint itthon a havi 600 ezres fizetésemből. A lakhatás és az egyéb költségek is iszonyat drágák.

2020. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is van családipótlék, csak kevés.
2020. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Fordítva vagy bekötve.


Orbán űz gúnyt belőled, hogy annyit kapsz mint Skandináviában egy 6 éves gyerek


Minden csak nézőpont kérdése.

2020. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

"Nem hiszem, hogy ennél vannak szegényebb országok, mert mindenhol megélnek valahogy az emberek."


Hozzászólók, hagyjátok szegény kérdezőt! Egy altarnatív valóságban él.


Kedves Kérdező! Nálunk, a Föld nevű bolygón ez a helyzet:

[link]

2020. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!