Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem rémisztő, hogy...

Csak szerintem rémisztő, hogy a kormány a rendkívüli jogrendre hivatkozva kvázi teljhatalomra tört? Visszaélnek a hatalmukkal: átírják az alaptörvényt, a választási törvényt, a közpénz foglmát. Olyan, mint a kommunizmus, 100%-ban uralkodnak rajtunk.

Figyelt kérdés

Szerintem olyan ez, mint Orwell 1984 c. regényében. A "Párt" bármit megtehet velünk jelenleg. Vagy mint egy sci-fi/horror film.


Ti nem találjátok rémisztőnek ezt a helyzetet? Mert nekem rémképek jutnak eszembe a szocializmusból.



2020. nov. 11. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Lesz ez még ennél sokkal durvább.
2020. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Fogd a maszkod aztan menj tüntetni,de csak 20h-ig
2020. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
#2 egy igazi tüntetések pont az a lényege hogy nem csak 20h ig.
2020. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

2022-ben ha senki nem szavaz rájuk azzal nem tudnak mit kezdeni.

És ennyi.

Addig ameddig olyan emberek szavaznak rájuk,akiknek hiába magyarázod hogy 1000 milliárdok mentek eddig a magánba és okénak tartják a dolgot,mert "miért van más?" alapon gondolkodnak,addig maradnak.

2020. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

"átírják az alaptörvényt, a választási törvényt, a közpénz foglmát."

Ennek semmi köze a felhatalmazási törvényhez, a nélkül is átírhatnák, ilyen a 2/3. '22-ben le lehet választani a Fideszt. Orwell ilyenről nem írt, se olyanról, hogy az EU baxogatja a hatalmat, meg hogy demokratikusan leválasztják a párt embereit (lásd Budapest). Illetve olyanról sem írt, hogy 100 000-ek tüntetnek következmények nélkül a hatalom ellen.


Ami az Orwelli ebben az egészben, az Kína, ahogy a vírusra hivatkozva minden lakóssát megfigyelte és kontroll alatt tartotta és ezt 1 milliárd emberrel meg tudták csinálni (a bizonyíték erre az ottani vírushelyzet, amit pár hónap alatt legyürtek).

2020. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
le lehet váltani*
2020. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak szerinted...
2020. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
Miért lenne kommunizmus, mikor egy jobb oldali pártol beszélünk ? Persze a jobb oldalnak is van diktatúrája, nem csak a balnak.
2020. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Rémisztőnek rémisztő, de a rendkívüli jogrendhez semmi köze és arra nincs is hozzá szükség. Ahogy eddig sem volt.
2020. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos várható volt, nem tudom, mire számított az ellenzék, amikor megszavazták a rendkívüli jogrendet. Nyilvánvaló, hogy ezek a módosítások rég meg voltak írva, csak beélesítésre vártak. És az is nyilvánvaló, hogy semmilyen következményük nem lesz, mert a nép ezt is le fogja nyelni, mint mindent. Kapunk megint egy kis fejcsóválást az EU-tól, aztán megy tovább a szisztematikus rombolás.
2020. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!