Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi érdeke van a kormányunknak/...

Mi érdeke van a kormányunknak/kormányoknak abban,hogy szinte minden országban szétzilálják a gazdaságokat a covid miatt?

Figyelt kérdés

Alig van eredménye,Orbán majdhogynem 2006-hoz meg Rákosi rendszerhez hasonló diktatorikus hangulatot csinál a kijárási tilalommal,katonákkal és az indokolatlanul magas büntetésekkel amiket a maszkok betartatásához hoztak.Svédországban alig haltak meg többen mint itt,pedig ugyanannyian laknak ott mint itt,és minden megy tovább a régi kerékvágásban,nem csődöl be az ország és a gazdaság ellentétben mondjuk a miénkkel...Miért nem az ő példájukat követjük?Elnézve a halálozási és gyógyulási statisztikákat,pár ezer ember halna csak meg itthon,ahogyan Svédben is csak ennyi halt meg ami nagyon kevés 10 millióhoz,és nem lenne generációkat súlytó válság a világon és itthon.Kinek/kiknek az érdeke a gazdasági világválság előidézése,és a teljesen irracionális intézkedés sorozatok bevezetése?

Mert az amit itt védekezés címszó alatt látunk mondjuk ki kerek perec,egy vicc,komoly felszerelésben fertőződnek meg orvosok,meg ápolók mit ér egy kis maszk?Mivel ér többet mint egy sál amivel viszont nem lehet helyettesíteni?Miért kell az emberek pánikhangulatát és betegségtudatát növelni azzal hogy az utcán is hordani kell?



2020. nov. 12. 15:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%

Így is alig van már kórházi ágy (pl. az én városomban sincs, pedig megyeszékhely, súlyos állpotban lévőkkel nem foglalkoznak).

A svédek oké megcsinálták, mert nekik király az egészségügyük.

De a mienk egy nagy rakás szar, amit a Viktor is tud. Így kénytelen volt lépni..amúgyis a végsőkig halogatta. Szerintem kissé el is késett. Nem vicc a vírus, a saját bőrömön tapasztaltam egészséges fiatalként.

2020. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%
Nehéz időket élünk. Sok vesztese lesz ennek még. A miért az elég egyszerű. Ezer ilyen kérdés volt amiben megtalálod a választ.
2020. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Első, kissé elkésett? Nem kicsit, ez már halottnak a csók, sz.rnak a pofon.

Én is átestem a covidon, az eü egy kész káosz. Annyira tudnak szervezetten és hatékonyan dolgozni mint egy óvodás csoport, nem a szakértelmükre célzok, meg a munkájuk értékére, hanem amit kapnak, hogy "nesze ezzel dolgozz" ...semmi.

2020. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

"Svédországban alig haltak meg többen mint itt,pedig ugyanannyian laknak ott mint itt"


Azért az az alig szó egy kicsit erős. Miért nem Ausztráliát vagy Új-Zélandot tekintjük követendő példának. Ott alig volt halott és mára gyakorlatilag vírusmentesek.

2020. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Kvázi minden ország azért küzd hogy az infekció rátát 0.7 körüli értékre nyomja le. Kivétel nélkül ez az elsődleges cél. Eközben sehol se tudják, hogy merre van a ló feje. Egyik ország másolja a másikat. Svédek próbáltak egyéni utat járni de ma mar olyan intézkedést is hoznak amit mások nem. Pl alkohol tilalom. Szóval mar ők se példa.


Igen, a gazdaság belerokkan. Ennek óriási hatása lesz. Éppen úgy nem lesz erőforrás egészségügy fejlesztésre mint ahogy most hiány van ápolókból. Ezt azért látnia kell azoknak is, akiknek a szeme előtt csak az lebeg, hogy most azután telítődik vagy nem telítődik az egészségügy. Rövid tavon vissza fog ütni. Hosszabb távon is. Miért ne aggódhatna a kérdező a gazdaság összeomlásától? Egyáltalán nem szűklátókörű hozzáállás. Ebben a pakliban ez is benne van mint veszély.

2020. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

5#

Nem is beszélve arról hány vállalkozás megy tönkre,hány ember megélhetése megy tönkre,hány asztmás ember élete van megkeserítve a maszk miatt,hány ember fontos tennivalója van meghiúsítva a tilalom miatt,hány évtized lesz mire kilábalnak az országok abból a válságból amit ez okoz...Félreértés ne essék,én minden halott embert sajnálok,viszont szerintem nem lehet pár ezer ember élete miatt(akik más fertőzésekbe is belehalhatnak) feláldozni hosszú távon országot/országokat,mert most épp az zajlik védelem címszó alatt...Csak éppen össze kéne vetnj,hogy ezekkel az intézkedésekkel hány embert óvunk meg,és vajon akkor hányat óvnánk meg ha nem lenne semmilyen intézkedés....

2020. nov. 12. 16:06
 7/29 anonim ***** válasza:
46%
Mert ha összeomlik az eü az ki fog hatni a gazdaságra is. Ha az eü összeomlik, akkor az olyanok is meghalnak, akik normál helyzetben nem halnának meg. Ezért vannak ezek az intézkedések, nem azért, hogy a parasztot diktatúrába juttassák. Ilyen nehéz ezt megérteni? Senkinek se érdeke a gazdasági csőd, de elkerülhetetlen. A kormányok dolga most, hogy a lehető legkisebb kár keletkezzen a gazdaságban.
2020. nov. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
5: A késő esti és éjszakai alkoholtilalmat több ország (Németország, Hollandia, Belgium stb.) alkalmazza.
2020. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Ha mindenki csak covidos aki beteg vagy lázas akkor hová tűntek az influenzák vagy náthás és egyéb megbetegedések és még ezer millió betegség ami létezik. Mindenki csak a covid csak a covid a félelemkeltés az megy. Én súlyos deoressziós voltam vagy még vagyok viszont nekem határozottan elő van írva hogy járjak társaságba meg sportokra mert különben visszaesek és erre mindent bezárnak az egyetemet a sportolási lehetőségeket és stb. Sajnos a depresszió viszont komoly betegség és ebben meglehet halni én panelban lakok tehát az se megoldás hogy itthon csinalok konditermet illetve munka sincs. Tehát azok akik ezeket az intézkedésekkel egyetértenek azoknak tök normális életük van gazdagsággal együtt pl a poltikusoknak.
2020. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

#9

Figyelj! Ezeket a dolgokat azért hozták meg, hogy ne legyen még nagyobb a baj. Látszik, hogy nem kerültél még kapcsolatba a coviddal. A nátha és az influenza nem tűnt el, az influenza szezon még igazából be sem indult. Még most sem tesztelnek eleget. Én kétszer voltam az ősszel már beteg, egyszer sem teszteltek, pedig covid gyanús tüneteim voltak. Az ismerőseim nagy részét sem tesztelték, hanem ellettek könyvelve egyszerűen náthásnak, de ki tudja, hogy mi volt velük. Szóval nem csak covid van, ez sajnos csúsztatás. És ne csúsztass! Lehet sokkal nagyobb a gáz, csak szándékosan, vagy nem szándékosan, nem tesztelnek elegendőt. Én megértem a Te gondodat is, de jelenleg az egész társadalom nagy bajban van.

2020. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!