Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy akarja Orbán tömegesen...

Hogy akarja Orbán tömegesen beoltani az embereket, ha jelenleg minden ötödik magyar lenne rá hajlandó?

Figyelt kérdés
vagy a 20% már tömeges beoltásnak számít?

2020. nov. 13. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy. Eléggé nagy tüntés lenne ellene, és gyorsan belebukna a kormány.
2020. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha a B közép kimegy a 15-20 ezres táborával akkor ott a rendőrök se állítják meg őket. ;)
2020. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Ne becsüld le a rettegő pánikoló emberek tömegét....amikor kijelenti valaki a facebookon, hogy nem fogja beoltani magát, akkor minimum tízen támadnak rá, hogy vírustagadó és másokat veszélyeztető tömeggyilkos...úgy, hogy országosan bőven lesz az 20% több, akik elsőként vagy másodiként beoltatja magát, de engem ez személy szerint kicsit sem zavar, ha a beoltják magukat, legalább már kussba lesznek és nem tolják fullba a rettegést meg nem pánikoltatnak másokat.
2020. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Molyember ***** válasza:
27%
Normális ember beoltatja magát, nem kell kényszeríteni, a többiekért meg nem kár, így működik az evolúció. De ha a kormány a redvás orosz, vagy kínai vakcinát akarja erőltetni, akkor ideiglenesen össze lehet fogni az oltásellenesekkel. :)
2020. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 árokpart ***** válasza:
8%
Na jó, de ha nem lenne kötelező akkor hogyan fogják feloldani teljesen a korlátozásokat és lesz úgy minden mint régen. Egyébként ezt sosem értettem. Attól még, hogy lesz vakcina és ha ráadásul nem is kötelező akkor most miért vannak korlátozások? Ha szinte senki nem akarja magának beadatni akkor az rendben lesz. Hogyan van ez?
2020. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én is azt javaslom, hogy a sok pánikoló (itt is van belőlük egy pár) azonnal beoltatja magát, és akkor már nem vádaskodhatnak azzal, hogy aki pl külföldre megy megfertőzi őket.
2020. nov. 13. 16:54
 7/18 A kérdező kommentje:

Maszkot azért kell hordani, mert nem magadért felelsz, hanem másokért. Ha te már védett vagy, akkor semmi közöd ahhoz, hogy én mit csinálok.


"Normális ember beoltatja magát" A pár hónap alatt összekotyvasztottat? Oltasd be magad azonnal! :) Érted sem kár, ha a mellékhatásai juttatnak az intenzívre.

2020. nov. 13. 16:57
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

"Normális ember beoltatja magát"


Normális ember csak akkor oltaná be magát, hogyha azt a vakcinát sikeresen tesztelték évekig, és teljesen biztonságos, nincsennek hosszútávú mellékhatásai. Sajnos egy vakcina nem olyan, hogy megcsináljuk, aztán 3 hónap múlva piacra dobjuk. Igen lenne az a helyzet, amikor mindenki beoltatná magát még akkor is, hogyha mellékhatásai lennének a vakcinánál: egy olyan járványnál, ahol a halálozási arány nagyon-nagyon magas. Például minden második ember függetlenül attól, hogy milyen idős meghal. Ilyen helyzetben nem számítana, hogy milyen az a vakcina. Mondjuk ilyen helyzetben olyan tilalom lenne, hogyha kilépsz az utcára lelőne a katonaság, és csak bizonyos időben lehet kimenni, amikor ételt osztanak, mert hogy élelmiszerboltok se lennének nyitva, csakis kizárólag olyan gyársak vagy üzemek lennének aktívak, ahol az alapvető élethez szükséges dolgokat gyártják, állítják elő. Persze olyan vírus is lehet, ahol 100%-ban halálos vírus jön. Ekkor megszünnének a kormányok, a katonaság, anarchia lenne, mindenki félne, fosztogatna, egymást ölnék az élelmiszerért, de mind hiába, mert előbb utobb mindenki megfertőzödne vagy legalább a bolygón élők nagy része meghalna. Kb 10%, ha túlélné.


Látod. Vannak olyan helyzetek, ahol tök mindegy a vakcina.


Viszont jelenleg Magyarország lakosságához nézve a fertőzések száma 1%. a halálozási szám még kevesebb. Nem azt mondom, hogy nem vesélyes a vírus, de közel sem veszélyes annyira, hogy vakon oltsam magamat olyan vakcinával, amelyet nem teszteltek megfelelően. Influenza ellen se oltottam be sose magamat, mert az is tök felesleges. Aki szeretné csinálja.


Ja és nem vagyok oltás ellenes. Az alap oltásokat, mint pl a TBC és miegyéb, jó hogy kötelezőek, mert így nem üti fel magát ez a betegség. :). De ezek az oltásokat már tizenéve alkalmazzák és semmilyen mellékhatása nincsen szóval.

2020. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogják kötelezővé tenni. Csak nagy eséllyel nem lépheted át a határokat és ellehetetlenítik azokat az embereket akik nem hajlandóak beoltani magukat. Pl. vendéglátós, fodrász, orvos, tanár és mindenkinek akinek a munkája sok emberekkel kapcsolatos, nem folytathatja a munkát igazolt oltás nélkül. Csak azt akartam kihozni ebből, hogy nem kell kötelezővé tenni.
2020. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Továbbra sem tehetik meg, mivel saját szuverén jogod, hogy belehalsz-e avagy sem, ha a másik már védett.
2020. nov. 13. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!