Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánk hogyan egyezteti...

A Mi Hazánk hogyan egyezteti össze a kereszténységet és a halálbüntetést?

Figyelt kérdés

Be akarják vezeti a halálbüntetést, miközben benne van a Tízparancsolatban, hogy "ne ölj!".


Ezt a két dolgot hogyan egyeztetik össze?



2020. nov. 16. 12:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
#9: elméletben. A gyakorlatban háborúkat is lehet indítani.
2020. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, a válasz egyszerű: a Mi Hazánk Mozgalom nem keresztény. Köze sincs hozzá. Lehet, hogy keresztény értékrendet hirdet nagy hangon, de az ilyen lépése miatt lebukik a párt.
2020. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
38%

Igazából valamilyen szinten keresztény értékrend része a halálbüntetés.Ha az Ószövetség szerint értelmezzük.


Az Ószövetségben a "szemet szemért, fogat fogért" elv is elfogadható.Vagyis, ha valaki megöl valakit szándékosan, azt halálra kell ítélni.

2020. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"Az Ószövetségben a "szemet szemért, fogat fogért" elv is elfogadható.Vagyis, ha valaki megöl valakit szándékosan, azt halálra kell ítélni."


Amit ugyebár felülírtak Jézus-tanai, amelyek közöl az egyik az, hogy ha megpofoznak tartsd oda a másik orcádat is.

2020. nov. 16. 13:53
 15/33 anonim ***** válasza:
55%

Annyira keresztény a Mi Hazánk, amennyire a szaúdi muszlimok.

Látom itt sokan össze keverik az Ószövetséget a kereszténységgel. Az Ószövetség az judaizmus. Az Újszövetség meg kereszténység.

Jézus sosem vette volna el egy ember életét sem. A Mi hazánk egy utolsó csőcselék Toroczkaival az élen. Ha ezeket megválasztja valaki, tényleg megérett a világ a pusztulásra.

(nem vagyok libsi, a szélsőséges libertarizmust is elítélem akárcsak a nemzeti radikalizmust)

2020. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%

"a Mi Hazánk Mozgalom nem keresztény. Köze sincs hozzá. "


Lehet mondani, hogy érdekkeresztények, mint Orbánék is. A keresztény szavazatokra hajtanak a hangzatos szövegeikkel.

2020. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
57%
ugy, hogy egy vicc az a part. csak manapsag divatos lett nemzeti kereszteny ertekekre hivatkozni, es kozben enyhen fasiszta retorikat folytatni
2020. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a politikának nem kéne vallási értékeket, nézeteket osztania, kisajátítania, úgy ahogy az egyházaknak sem szabadna a hit lejáratásával politizálni. Lehet, hogy én vagyok túl előrehaladott, de az állami és egyházi ügyeket Krisztus már 2000 évvel ezelőtt szétválasztotta.
2020. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
73%

A politikából kultúra, kultúrából politika következik. Legalábbis így kéne lennie. A politikusnak igenis a vallásból kell merítenie hogy bizonyos dolgokban erkölcsösen tudjon dönteni. A vallásnak meg igenis bele kell szólnia a politikába, amikor azt látja hogy az nem erkölcsös úton halad.

Nyilván a mai egyházak és politikusok nem ezt képviselik, utálatos amit művelnek, de normális esetben a politika és a vallás feltételei egymásnak.

2020. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Kultúrából vallás. Így akartam írni.
2020. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!