Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme az érkező koronavír...

Mi értelme az érkező koronavírus vakcinának, ha senki sem oltatja be magát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvasom FB-on mindenféle csoportokban és sajnos ezt hallom mindenkitől is a környezetemben, hogy nem merik beoltatni magukat a vakcinával. Mondják is, hogy engem aztán nem oltanak be ezzel. Így mi értelme a vakcinának?


Kezdjük ott, hogy itt van az influenza oltás, amitől nagyon sokan lebetegednek. Vannak akik le is bénultak vagy súlyos egészségkárosodást szenvedtek, a legtöbben nem is kerülnek be a statba. Pedig az influenza oltás és folyamatosan évtizedek óta tesztelt vakcina. Most ehhez képest a kovid vakcina sokkal erősebb. Nem is tesztelték le rendesen, hiszen ehhez évek kellenek. Számos eddig ki nem derült mellékhatása lehet. Gyorsan kellett összedobni, ki tudja milyen procedúrát hagytak ki. Ha egyáltalán használ, mert azóta újabb mutációk jöttek ki. Sorban hagyják abba az oltóanyagok gyártását oroszba, kínába mert halnak meg tőle emberek. A pfizer vakcinájáról is csak most derült ki, hogy súlyos másnaposságot okoz és még ki tudja mit. Ki meri így beadatni magának?



2020. nov. 18. 08:00
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
88%

17 es ,oltasd be magad ha anyíra híszel az oltásban és kész,

a gazdaságot ne féltsd korona vírus nélkül is venezuela színt lesz az egész világon elöbb utóbb ha tudnád ,hogy mükődik a pénzrendszer és mekkora lehetetlenség ezt a rendszert fentartani még sokáig....


Az oltásra viszatérve mindenki válalja magáért a felelőséget ,álítólav van 90-95%vakcina


Ebben az esetben nem kell mindemkit beoltatni,

hiszen nem kell nyájímunítást kialakítani.aki be lesz oltva az állítólag sinen lesz,hátra dölhet és kész.


Minek eröltetnéd igy másra ?


Orvosi ellátás felőlem én még azt is lenyelném hogy ha úgy adódik mivel nem leszek oltott nem látnak el,csak ha nincs előtem más oltott birka...

de az se tűnik fel neked ,higy ez egy paradoxon lenne mert ha vannak elöttem oltottak és betegek akkor nem műkődik a megváltásthozó vakcina haver...


Szerintem mindenki saját felelőségre had dőntsőn,számomra ugyan olyan álhír az ami a tv be van mint a gyikemberek .(söt egy és ugyan az az érdek terjeszti mind a 2 őt)

2020. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim válasza:
100%
Attól, mert beoltanak, még megfertőzhetsz mást tudtodon kívül.
2020. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
80%

Én várnék a beadatással, túl újak a vakcinák. Pfizerből 2x kellene beadatni a kettő között több hét szünettel. A 2-ik oltást követően még 3-4 hét mire kialakul a védettség, vagyis durván 2 hónap. Ezen idő alatt, ha megfertőződsz kevésbé lesz hatásos. Pl. Infulenza esetében a járvány előtt kell oltani, alatta nem sokat ér(ne).

Covidnál nagy eséllyel járvány alatt kellene. Az is problémás, hogy -70C-on kell tárolni a vakcinát, kevés van az ilyen hűtőkből, a logisztika se lesz egyszerű. Ez is egy buktató, a másik, hiába van/lesz vakcina, ha kevesen akarják, továbbá a vírus is mutálódhat.

Sok itt a kérdés, én várnék ezzel.

2020. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Influenza helyett infulenzát írtam, korrigálva.
2020. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
91%

Kimaradt egy lehetőség


"Nem adatom be magamnak, mert én egy hatalmas IQ huszár vagyok, aki mindenki fölött áll"


Az oroszt jelenleg én sem adatnám be, mert Oroszországban a politika mindenek fölött áll, kizárólag akkor, ha már EU-s engedélye van, tehát oroszországon kívül is bevizsgálták. Ellenben részemről a BioNTech vagy az AstraZeneca jöhet.


Sajnos sokan elhiszik az álhireket.


A koronavírus esetén már most ismert, hogy lehetnek olyan hosszú távú hatásai, amelyek hónapokkal a fertőzés után derülnek ki, és akár maradandóak is lehetnek.


Ennyit arról, hogy a vírus nem nagy kunszt. De akkor legyünk okosabbak, mint a tudósok.

2020. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

"A koronavírus esetén már most ismert, hogy lehetnek olyan hosszú távú hatásai, amelyek hónapokkal a fertőzés után derülnek ki, és akár maradandóak is lehetnek."

Igen, de ezek nagyon ritkák. A vakcinák hosszú vagy rövid távú mellékhatásairól viszont semmit nem tudunk.

2020. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
91%

#36 ez azért ebben a formában nem igaz. Maximum az orosz még a kínai vakcina esetén.


A többit több tízezer önkéntes segítségével tesztelik.


Persze, nem fejlesztették egy évtizeden át, ezért természetes, hogy nagyobb kockázatot hordoz magában. A csoportból, akiken tesztelték őket, lehetett hallani halálesetről? Nem. Sőt, állításuk szerint a legkomolyabb mellékhatás a hőemelkedés volt.


30 ezer véletlenszerűen kiválasztott koronavírusos közül kapásból lenne legalább 300 halott.


Innentől kezdve nem állja meg a helyét az az állítás, hogy az oltás veszélyesebb.


Az az állítás igaz, hogy az oltás hosszú távú mellékhatásai nem ismertek. Viszont a koronavírusé sem.

2020. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

#37 vagyok

Egy kis sidenote:


Nem értek egyet azzal, hogy legyen kötelező az oltás. Legyen mindenki saját döntése. Arra próbálok rávilágítani, hogy sajnos nagyon sok az álhír, és álhírterjesztő, ami nagyon megnöveli azoknak a számát, akik nem fogják beadatni maguknak ezt az oltást, mert ekhisznek olyan marhaságokat, amik a neten terjednek (vannak persze igaz hírek is, de olyanokat is láttam már, hogy a fejem fogtam, hogy nem lehet valaki annyira hülye, hogy ezt elhiszi, és lám, tízezrek osztották meg). És ha túl sokan döntenek így, akkor akárhány elhúzódik.

2020. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

"Persze, nem fejlesztették egy évtizeden át, ezért természetes, hogy nagyobb kockázatot hordoz magában. A csoportból, akiken tesztelték őket, lehetett hallani halálesetről? Nem. Sőt, állításuk szerint a legkomolyabb mellékhatás a hőemelkedés volt."

Legalábbis ez a hivatalos verzió. Még ha igaz is lenne, a hosszú távú mellékhatásokról akkor sem tudnánk semmit. Még az is lehet pl., hogy mindenki, akit beoltanak, néhány éven belül rákos lesz.


"30 ezer véletlenszerűen kiválasztott koronavírusos közül kapásból lenne legalább 300 halott."

Nem igaz, mert:

1. választhatsz 30 ezer olyat, akinek nagyon enyhe tünetei vannak (a többség ilyen),

2. a koronavírus halálozási aránya bőven 1% alatt van.

2020. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

A véletlenszerű kiválasztás lényege pont az, hogy véletlenszerű, tehát minden csoportból kb. olyan arányban kerül bele, ami reprezentálja a sokaságot. Az egy dolog, hogy ki tudsz választani 30000 olyat, aki tünetmentes, a kérdés nem ez.

Én 1% halálozással számoltam, egyébként eddig úgy néz ki, hogy fölötte van (Nyilván ellátástól függ), és nem alatta. Ezt persze majd akkor tudjuk még, ha a járvány már lezajlott.

2020. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!