Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a 2022-es országgyűlési választás és ki fog győzni?

Figyelt kérdés

Én nagyon reménykedek abban, hogy a Gombos László vezette Szakmaiság és Demokrácia Pártja fog győzni (ő a YouTubeon csinál jó videókat, sajnos kevesen nézik, pedig többet érdemelne).

.



2020. nov. 19. 21:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem addig még változtatnak majd a szavazáson is, hogy kb 20% szavazattal is ők nyerjenek. Ahányszor már az Alkotmányhoz is hozzányúltak...


"Nem lehet országos népszavazást tartani


a) az Alaptörvény módosítására irányuló kérdésről;

b) a központi költségvetésről, a központi költségvetés végrehajtásáról, központi adónemről, illetékről, járulékról, vámról, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvény tartalmáról;

c) az országgyűlési képviselők, a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint az európai parlamenti képviselők választásáról szóló törvények tartalmáról;

d) nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségről;

e) az Országgyűlés hatáskörébe tartozó személyi és szervezetalakítási kérdésről;

f) az Országgyűlés feloszlásáról;

g) képviselő-testület feloszlatásáról;

h) hadiállapot kinyilvánításáról, rendkívüli állapot és szükségállapot kihirdetéséről, valamint megelőző védelmi helyzet kihirdetéséről és meghosszabbításáról;

i) katonai műveletekben való részvétellel kapcsolatos kérdésről;

j) közkegyelem gyakorlásáról."

(Alaptörvény 8. cikk (3) bek.)

2020. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A Mi Hazánk Mozgalomnak, most van egy nagy dobása. Szembe ment az összes párttal. https://www.youtube.com/watch?v=NFJgznLsgF8&t=1s
2020. nov. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos még szerintem, hogy Orbán nyer. A válság mértékétől fog függeni. Meg például most visszahozta az idősávot, amit kb senki nem akart. De biztos nagyon szoros lesz, szerintem egyik kap 46, másik 47%-ot.
2020. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"De biztos nagyon szoros lesz, szerintem egyik kap 46, másik 47%-ot." Ki az egyik ki a másik? Az ellenzéki összefogás, ha létrejön csak az egyéni mandátumokra, az egyéni körzetekre terjed ki, a pártlistára nem. Az pártlistán a fidesz 50% körüli eredményre számíthat. A jelenlegi állka´s szerint legerösebb ellenzéki párt a dK, pedig 20% körüli eredményre.

2010 óta a választókerületek 40%-ban 50% felett ért el a fidesz jelöltje, sok helyütt 60% vagy efölött. Ezeken a helyeken 2022-ben is fdieszes gyözelem várható, de attól, hogy az ellenzék közösen indit jelöltet egy olyan körzetben, ahol a fidesz jeöltje nem szokta elerne az 50%-ot, meg jelenti azt, hogy az ellenzéki jelölt nyer, lásd. a legutóbbi borsodi idöválsztas, az ellenték közös jeöltet indult, és a fideszes jelötl annyi szavazatot kapott, mint elötte meg egy nyertes sem a valasztoekrületben.

Az ellenzék számára legkedezöbb esetben az egyéni mandátumok esetében kb 50%-ra számithat,de az még számará a legekdvezöbnb, de a fidezsnek ígyis meglenen az abszolút tobbsége

2020. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az Orbiék.Az oszd meg és uralkodj elvén ahogy eddig is.
2021. jan. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!