Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Teleki Pál miniszterelnök...

Teleki Pál miniszterelnök antiszemita volt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 20. 12:18
 1/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
76%
Magánéletében nem tudom, intézkedéseiben igen.
2020. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemzeti érzelműnek mondanám.
2020. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Valamennyire az (ki nem), de szerintem messze nem erősen, én legalábbis úgy tudom. A háború elején mintha ellenálló, zsidómentő lett volna, az ellenséggel, köztük Jugoszláviával cimborált, és öngyilkos is lett. Nagy hazafi, nacionalista biztosan nem volt, tehát valószínűleg antiszemita sem. A zsidótörvényekhez volt köze, de Horthynak is, aki zsidó barátaival kártyázgatott.
2020. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Az volt, főként a tanácsköztársaság után lett az bár előtte is volt egy levele amiben zsidó megöléséből akart pénzt csinálni, de valszeg ezt nem komolyan gondolta. Az összes zsidótörvényt ő akarta annyira, sőt ezen a téren ő volt a keményvonalas. Viszont történészek szerint ha megéli a zsidó deportációt akkor ő biztos h ellene lett volna.

Teleki sima ember megtestesítője, hibákat követett el, azonban nem volt elvetemült gonosztevő. Egyszerűen a kor és az akkori események hozták ki belőle azt amit és probálta az ország érdekeit szemelőtt tartani.

2020. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Inkább naiv nacionalistának mondanám, aki a harmincas évek elején még örült Hitler győzelmének, a világháború alatt viszont már titkon a németek ellen szorított. Az tudvalevő, hogy a numerus clausust, vagy legalábbis annak indoklását ő dobta össze, sőt, szigorította is volna, ezért nyilván jogos a vád, de személy szerint nem hiszem, hogy a kor trendjéhez képest radikálisabb lett volna.
2020. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Akkoriban az emberek többsége az volt, nem csak Magyarországon, és még a zsidók körében is voltak olyanok, akiket ma már keresztre feszítenének a Deák Dominik-féle pc-harcosok.
2020. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit lehet, de akkoriban ez nem volt ritka. Viszont egy értelmes, nagy tudású politikus volt.
2020. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam Telekiről, hogy egy nagyon vehemens antiszemita volt. Igen, támogatta a zsidótörvényeket, sőt a miniszterelnöksége idején 12 zsidótörvényt vezettek be.
2022. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!