Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne elrendelnie a kötelez...

Nem kéne elrendelnie a kötelező maszkviselést külterületen is a magyar kormánynak?

Figyelt kérdés

Nem kéne elrendelnie a kötelező maszkviselést külterületen is a magyar kormánynak?


Hamarosan jönnek a karácsonyi vásárok is.

Képzeljétek el, hogy mivel biztonságosabb fertőzés szempontjából az utcán járkáló nagy tömeg maszk nélkül mint a boltokban maszkot viselve.



2020. nov. 26. 09:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%
Provokatív, fideszseggnyaló kérdés. Ha be vagy szarva, te viseljed! De nehogymár más is szívjon a te gyagyád miatt!
2020. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%
Gyere ide lakni, itt a buggyant polgi miatt kötelező a legutolsó zsákutcában is, azt kièlvezheted a maszkmániád.
2020. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
24%

"#7: egyszerű, hosszabb ideig hordva nem véd, hanem tenyéssz telepé változik a baktériumok, vírusoknak."


Mármint a benned lévőknek tenyészteleppé válik. Tehát amit már amúgy is elkaptál. Ez igaz.


"Nem kéne elrendelnie a kötelező maszkviselést külterületen is a magyar kormánynak?"


Úgy érzem, hogy a külterület fogalmát nem tudod, de érthető, hogy mit szerettél volna. Nos: kötelező. Legalábbis ott, ahol a 10000 lakos feletti városok polgármesterei ezt kötelezővé tették. Ezek általában a forgalmasabb pontok.

Egyébként külterületen általában véve kisebb az esélye a fertézésnek a szellőzés miatt. Olyan kísérletet is olvastam, hogy repülőn miért kicsi a fertőzés lehetősége: a fentről lefelé történő szellőztetés miatt (azaz a vírus nem tud nagyon messzire eljutni, ezért repülőn a teljesen zárt térben is kicsi a fertőződés veszélye).


"nem mindenhol kötelező, nálunk falun nem."


Azért valljuk be: falunk elég kevésszer alakul ki nagyobb tömeg. Legfeljebb csoportosulásként, de az meg amúgy is tiltva van. De random tömeg nem nagyon van.


"Gyere ide lakni, itt a buggyant polgi miatt kötelező a legutolsó zsákutcában is, azt kièlvezheted a maszkmániád."


Igen, sajnos van erős túlszabályozás is. A maszkviselés amúgy nem mánia, nekem sem tetszik, én sem szeretem. Ez a legtöbb ember részéről nem több, mint egy egyszerű szabály betartása, és egy kérés a gyengébb emberi értékekkel bíró embertársak felé, hogy ha én megtisztellek téged azzal, hogy megpróbállak megvédeni a fertőzéstől, akkor légyszíves védj meg te is engem.

2020. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem otthon is legyen kötlező a maszkviselés, evés közben is
2020. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
12: Szeged?
2020. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
89%
Én 4500 fős faluban, 7 perc sétára lakom a legközelebbi bolttól. Múlkor az úton napközben a boltig egy emberrel sem találkoztam. Kit fertőztem volna meg? A verebeket?:D
2020. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
16: Ha valakinek az ablaka alatt elmész ott beszállhat amit kilélegzel.
2020. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen, télen a csukott ablakon keresztül beszáll a leheletem kb 5 méter távolságól.
2020. nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

Ja, amúgy tudjátok, hogy sokan már felmentést kaptatok?

[link]

2020. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
nem
2020. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!