Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs olyan párt Magyaro...

Miért nincs olyan párt Magyarországon, amely elsősorban a technológia gyors fejlesztését, a robotok, Mesterséges Intelligencia mielőbbi térnyerését részesíti előnyben és támogatja/sürgeti a minél gyorsabb fejlődést az élet minden területén?

Figyelt kérdés

Többek között olyan pártra gondolok, amely nagy szerepet szánna:

- az IT gyors fejlesztésére,

- a digitalizálásra,

- az ipar és a mindennapi élet modernizálására,

- önvezető autókkal és más, most még futurisztikusnak tűnő dolgokkal történő kísérletezésekre,

- a most még sci-finek tűnő dolgok megvalósítására,

- az 5G bevezetésére és ezzel párhuzamosan a 6G-vel történő kísérletezésre,

- az oktatás digitalizálására (távoktatás és on-line oktatás nagyobb teret nyerhetne),

- a környezet minél nagyobb tehermentesítésére,

- futurisztikus zöld megoldások (elektromos autók, megújuló energiaforrások - így naperőművek, szélfarmok, erdősítések stb) előnyben részesítésére,

- valamint a robotok és a Mesterséges Intelligencia minél szélesebb körben történő alkalmazására.



2020. nov. 27. 19:19
1 2
 11/14 anonim válasza:
52%

Villamosmérnök vagyok.

Az iskolában mindig azt mondták (és látni is lehetett), hogy a műszaki tanulmányokra nem szeret költeni a kormány (politikától függetlenül) sem. Hiszen (elnézést, ha valakit megbántok) de beülni jogi hallgatónak sokkal kedvezőbb... Egy nagy terem kell kivetítővel és máris képes tanulni több száz diák.. Műszakin? van egy labor amibe (átlagosan) 20 ember fér be, és mellé nagyon drága műszerek, eszközök kellenek... Kinek éri ez meg?! És itt már is van ásva ez a párt (sajnos).

Csak, hogy érthető legyen: egyetlen egy laborórához egy műszer nem elég, de például egy univerzális érintésvédelmi műszer kb. 300E-től indul. Mondom egy óra és egy anyag... Egy félévben kb 6-7 laborórám volt. (Többi órán más eszközöket használtunk)

2021. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%
Mert senkinek sem hiányzik ilyen szarság.
2021. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Én addig örülök, amíg nincs ilyen.
2021. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
47%

Nagyon elkapkodnád.

A témáról sok infóm van mert én is hasonlóan gondolkoztam régen. A technológia bevezetése a mindennapokba nem a politikusok feladata és nem pártok feladata. Ha teljes M.I. álltal vezérelt közlekedési lámpákat szeretnénk, akkor a közlekedés fejlesztési minisztérium foglalkozna a kérdéssel. Ennek kivitelezésére alapulna egy állami cég melyet állami közoktatás előzne meg. Ez egy 10 éves és több milliárdos projekt. De gazdaságilag nem hozza vissza az árát csak akkor ha úgy megemelik az adót hogy a kenyér 200ft+ 10000ft Áfa és a fizetésed 95%-a adó amit levon. Akkor volna rá pénz. Viszont magánvállalatok élhetnek fejlesztési joggal azt jelenti a lámpa esetében hogy fejleszti az ország közlekedési lámpa struktúráját M.I. alapú vezérlésre cserébe egy 10 éves távlatban 200%-ot fizet vissza az állam, ez idő alatt a vállalat teljes karbantartást vállal. A robotok nem idegenek Magyarországon és az emberek addig szeretik még nem veszi el a munkahelyeket és az emberi döntéshozatalt nem befolyásolja. Én nagyon szeretném ha kötelező lenne olyan autót használni ahol a sofőr nem avatkozhat bele a vezetésbe semmilyen körülmény között sem. És hogy az autók napelemről és vezeték nélküli töltőröl menne, de ez még 50 évig álom. Halottál a playstation 6-ról? Már kész van és fejlesztik a játékokat. 3ghz 512gb ram, 4ghz 24 mag 96 mag cpu, és 1,5tb/s videófeldolgozás. Megszűnik a kontroller a vr szemüveg és a monitor. Már én hololens-ről írok tehát se lcd se érintő nincs a kezem alatt. Csak hogy az embereknek nem adják oda játszani az új dolgokat, mert fejlettebbé válnának vele a terroristák. Ha érdekel amit írok tudod hogy érsz el. A quantum számítógépek már 20 évesek lassan nyílvánosságra hozzák a létezésüket. És a robot szingulár már létezik.

2021. júl. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!