Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek,hogy az államot...

Egyetértetek,hogy az államot kicsit le kellene építeni?Mit gondolnátok ilyen reformokról?

Figyelt kérdés

-Az EÜ úgy nézne ki,hogy lenne egy nemzeti egészségbiztosítás.Ez fedezné a háziorvosi ellátást és a sürgősségi ellátást.

Minden mást privát biztosítók fedeznének.Viszont adómentes lenne, lehetősége lenne munkáltatóknak fizetnie ezt a munkavállalóknak, mint juttatást.Illetve, cafeteriából is lehetne fedezni.

Kivételt képeznek a gyerekek, nekik 100 százalékban fizeti az állam.


-Az oktatás terén,állami intézményekben a BSC szakok mindegyike 500 euró lenne országosan.Az januári forint árfolyam lenne rögzítve.

Az alapszakok pedig 600 eurónyi forintba kerülnének.

Az egyetemek 30 százaléka pedig teljes mértékben privatizálásra kerülne.

Ez mellé járna teljesen kamatmentes diákhitel,melyet magánintézményben is lehetne használni, illetve nem csak tandíjra, hanem mindenre, ami kell az egyetemhez pl:lakás bérlés.



-Nyugdíjból kettő lenne.

Az Állam mindenkinek biztosítana nyugdíjat, egységesen mindenkinek a minimálbér összege lenne.Viszont lenne lehetőség privát biztosítást kötni.


-Az ÁFA 15 százalék lenne.Viszont 5 százalék az alapvető élelmiszerekre, gyógyszerekre, gyermekneveléshez szükséges dolgokhoz.


-Az SZJA úgy nézne ki,hogy 5,15,25,35,45.

Viszont a fizetéseknél, a nyugdíjárulék,állami EÜ biztosítás elvonása fix összeg lenne mindenki számára.



-A családtámogatási rendszer esetében,igénybe lehetne venni ingatlanra kamatmentes hitelt, szükség esetén autóra is.

Családi pótlék nem létezne helyette adóbónusz járna, amit csak dolgozó emberek kapnának, vagy ha volt munkahelye X ideig az elmúlt években,ugyanis rövid munkanélküliség előfordulhat.Vagyis, ha valaki munkanélküli lesz, akkor is kapná.

Viszont az adóbónusz a legmagasabb jövedelmek esetében csökkenne.


-Munkanélküli segély 3 hónapig járna és fix összeg lenne mindenki számára.Itt is lehetne kötni privát jövedelembiztosításokat.



-Az országot fejlett autópálya hálózat jellemezné, ahol nincs autópályadíj, sem pedig sebességkorlátozás, kivéve pár szituációt (forgalom, időjárás, baleset).

A gépjárművek után nem súlyadót, hanem infrastruktúra fenntartási illetéket kellene fizetni, mely 50 százalékban a jármű súlyából,50 százalékban a teljesítményéből kerülne megállapításra.


-Az állami apparátus minimalizálásra kerülne, a létszám terén is teljesen racionalizálás történne.Viszont a fizetések elérnék a versenyszférát.


2020. nov. 28. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Minden ellenzéki párttól megvonni minden pénzt amit Facebook meg hasonló hirdetésekre költenek az adónkból.


Kirúgni az 5 alpolgármestert akik semmit nem csinálnak Kari Geri alatt és mindenhol máshol is.


Ellenzéki bohóc politikusok mint Tordai meg hasonlók ne keressenek már milliós fizetést a semmiért. A milliós fizetés csak a kormányzó pártnak és a választásokon 15% -ot elérő pártoknak járjon.


Mérhetetlen pártok politikusai milliókat keresnek.. nevetséges.

2020. nov. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Ezt így szépen összegyűjtötted. :)


Arra is van egy kalkulációd, hogy mondjuk mennyivel több bevételre tennének szert a munkavállalók mondjuk a különböző bérsávokban?


Tehát mondjuk minimálbér környékén a jelenlegi nettó 100-150 ezer forintos bérből mennyivel kapna meg többet, mediánbér környékén 150-200 ezer forintig (légből kapott összeg, de a KSH nem méri), a KSH által kalkulált átlagbér esetén 200-300 ezer forintig, illetve 300 ezer forint felett?

2020. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

NEM.

Butaság a listád ahogy van. Még külön-külön sem jók, nem így egybe gyúrva.

Az állami apparátus mindenhol akkora, amekkora feladatot el kell látnia. Teljesen mindegy hogy az állam alkalmazza vagy egy magán cég, a feladat akkor is ott van, akkor is el kell végezni, és akkor is te fogod kifizetni. Csak nem adóval és járulékkal közös teherviseléssel, hanem te magad egyedül.

A magán cégnél pedig nem csak a szolgáltatást fizeted meg hanem a cég tulajdonosának a hasznát is.

Mindezekkel amiket felsoroltál azt éred el, hogy a te fizetésed változatlan, több adót fizetsz belőle és minden szolgáltatás többe fog neked belőle kerülni, mert még valakinek a hasznát is ki kell közvetlenül fizetned - ha pedig nem telik rá, akkor hitelt kell felvenned, így még a bankárok hasznát IS ki kell fizetned.

2020. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

1-nek

2018-as adat: 13 miniszter, 66 államtitkár és 117 helyettes államtitkár.


És "karigeri" 5 alpolgármesterén akarsz spórolni? :)

2020. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Több kulcsos SZJA-t nem támogatom, így is fizetek elég adót. Egyébként én is minimumra csökkenteném az államot. Kb rendőrség, mentők, tűzoltók, sürgősségi betegellátást hagynám meg, de adót is csak VAT-t vonnék max 5%-ot
2020. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Karigeri azzal kampányolt, hogy túl nagy a bürokrácia a fővárosban és ezután lett TÖBB alkalmazott. 1 városnak a vezetését kell ellátnia. Azok a miniszterek meg államtitkárok pedig az egész országot vezetik. A korábbiakhoz képest kevesebben.
2020. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A korábbiakhoz képest kevesebben."

Mikor voltak ennél kevesebben? Linkeld be kérlek.


Karácsony Gergely az 5 alpolgármesterével egy majd 2 milliós világvárost vezet.

Orbánnak egy 10 milliós országhoz kell 13 miniszter, 182 államtitkár, 75 miniszteri, miniszterelnöki és kormánybiztos

[link]

2020. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Megint csak NEM.

Karigeri nem ezzel a pár emberrel vezeti az egész fővárost, mert ott vannak a kerületekben rá az emberek, ugyanúgy a polgármesterek a helyetteseikkel és tanácsadójukkal. Karácsonyak a kerületeken kívüli össz fővárosi ügyeket kell csak végeznie. Vagyis kellene.

2008-ban 16 minisztere volt az országnak a miniszterelnökön kívül.

[link]

[link] 105.oldal

És mielőtt tovább menne a szöveg, államtitkárból most több van, pont amiatt mert a miniszteri feladatok államtitkárokhoz lettek lejjebb osztva egy miniszter alatt. Megváltozott a z államigazgatás struktúrája, olyan területek is visszakerültek az államigazgatásba amiket korábban külön vezetéssel, külön irányítottak. A beosztásokban, elnevezésekben változások voltak.

A gyurcsány kormány megpróbált drasztikus leépítéseket, vagy 15 ezer embert tettek utcára, a minisztériumokban is nagy volt a tisztogatás. Aztán rájöttek hogy a feladat ettől nem lett kevesebb és lassan újra töltötték fel a rendszert.

[link]

2020. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

"Vagyis a miniszterek, államtitkárok és helyettes államtitkárok összlétszáma elérte a 186-ot, miközben ez a Bajnai-kormány alatt 85 volt. De az Orbán-kormány korábbi önmagát is túlszárnyalta, hiszen jelentős a növekedés az év eleji, illetve az idén tavaszi adatokhoz képest."


Írta a Magyar Nemzet 2017-ben.

[link]

2020. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!