Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzéki összefogás...

Ha az ellenzéki összefogás 2022-ben sikertelenül végezz, azaz nem lesznek jelentősebb erővel, akkor várható az ellenzéki összefogáson belül feszültség és rövid idő alatt lezajló tábor szakadás? szerintetek milyen eredmények fog születni 2022-ben?

Figyelt kérdés

személyes véleményem szerint:

Fidesz-KDNP = 50-55%

DK-MSZP-JOBBIK-MOMENTUM-LMP-PM = 40-45%

Mi Hazánk = 3-5%

MKKP = 1-3%

egyéb= 0.5 - 1%



2020. nov. 28. 18:31
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
talán
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha nyernek ha veszítenek akkor is feszültségek lesznek. Egy ilyen összefogás ahol igazából utálják egymást a felek nem túl sok jót jelent.


Most kicsibe is látszik sok városban és faluban, hogy folyamatosan összevesznek, elárulják, hátba szúrják egymást.. országosan se lenne ez másképp.

2020. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más egy önkormányzati választás.Ott helyi emberek mind és kevésbé fontos a párt, mint országgyűlési választásokon.
2020. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már a 2022-es választások előtt is komoly viták, konfliktusok várhatók. Mindegyik ellenzéki párt nyilvánvalóan minél több képviselőt szeretne bejuttatni az országgyűlésbe, növelné befolyását az országos politikában és ezt csak a többi párt kárára tudja megtenni. Viszont ha hatalomra is akarnak kerülni, akkor muszáj összefogni. Ez a helyzet, amit kezelniük kell, meg kellene oldani.


Csak a Mi Hazánk párt, ami 2022-ben nem akar mindenképpen kormányra kerülni, de nyilván ezt nem fogják kimondani, kampányban ők is Magyarország kormányzására, jobbá tételére kérnek majd felhatalmazást a választópolgároktól. Valójában tudhatják, hogy a parlamenti jelenlétért, ottani befolyásért, nyilvánosságért, szereplésért küzdenek. Persze nem kizárt, hogy ha bejutnak, ők lesznek a mérleg nyelve a két tábor között, így királycsinálóként akár nagy befolyásuk is lehetne a magyar politikára.


Aztán ott van még a Kétfarkú Kutyapárt, Volner-párt, Szanyi-párt, meg hasonlók, ahol nem egyértelmű, hogy mit szeretnének, az ő szerepük kérdőjeles lehet.

2020. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A Fidesz szerintem esélyesebb, elsősorban azért, mert jobb a logisztikájuk. Az ellenzék még mindig csak Budapesten kampányol 0-24-ben, a Fidesz meg pontosan és tökéletesen tudja azt, hogy melyik választókerületek melyik településein fog múlni az eredmény és arra fog fókuszálni.


Az ellenzéken belül meg bármi lesz is, feszültségek lesznek. Ha kormányra jutnak, akkor azért, ha pedig nem, akkor meg azért.

2020. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 Jól leírta.

Annyi még hozzá, hogy most reggeltől estig az összefogást reklámozzák, de ha lesz megegyezés, akkor fog majd kiderülni az egyének számára, hogy az összefogással bizony kevesebb jelöltre lesz szükség, még a lehetőségét is elveszítik annak nagyon sokan a mostani ellenzéki politikusok közül, hogy esetleg mandátumot szerezzenek, hiszen a 3-4-5-6 párt embere helyett most csak 1 jelöltre lesz szükség. Már ez hatalmas feszültségeket fog okozni. A választások után pedig amikor bizonyosság lesz hogy nem sikerült mandátumhoz jutni, akkor már elkeseredettek is lesznek és akár a pártjukat is otthagyhatják miatta.

Karácsonynak azért kellett 5 polgármester helyettesi poszt, hogy minden szövetséges kapjon funkciót. Ez nem lesz megvalósítható mindenhol.

2020. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak veszíteni.
2020. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát remélem hogy a Fidesz csürhe banda eltűnik a francba. Na nem mintha az ellenzék jobb lenne.


Még soha nem szavaztam de szerintem 2022 lesz az első. Egyébként a Momentumra gondoltam hogy szavazok. Viszont nem értem hogy miért nem szimpatikus egyeseknek ez a párt. Én végig néztem szinte az összes felszólalásukat. De még nem hallottam olyat amit olyan nagyon zavaró lett volna.


Eskű mintha minden Momentumos videó alatt valami fizetett Fideszes troll tábor lenne. Csak szídásokat látok ott de érveket nem. Amíg videóban nem hallok a szájukból rossz dolgokat addig szerelmes vagyok Donáth Annába <3


Remélem így is maradnak és nem kell csalódnom :)

2020. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez van
2020. dec. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Momentum az a homoszexualitást népszerűsíteni a gyerekek körében. Szerinted, melyik épp normális szülő hagyná ezt te???
2021. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7-es voltak és a #9es nek írok


Valóban... Engem is zavar ez az LMBTQ-s vacak és konkrétan hányom kell attól hogyha ezt beviszik az iskolákba is ahol nemcsak tájékoztatják hanem eltorzítják már a gyerekeket. Tavaly még nem volt ennyire felkapva ez a téma.


Nevetséges hogy senki sem nézi át az adatokat és a természettudományok terén kb 0 a tudásuk. Csak érzelegni tudnak...


Viszont a Fidesz meg szétcseszte nekem az ingatlanárakat illetve az egyetemeket is. Hát nem könnyű dönteni mert mindenki szar :D

2021. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!