Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az EU...

Mit szóltok hozzá, hogy az EU nyilvánosságra hozta a kivándorlási statisztikákat. 1 900 000 magyar külföldön?

Figyelt kérdés

Eddig a Fidesz média csak 600 ezret ismert el, az ellenzéki 800 ezret. Most az EU nyilvánosságra hozta, hogy 1.900.000 magyar állampolgár van külföldön biztosítva, ami azt jelenti, hogy külföldön él életvitel szerűen. Persze ebbe a számba beletartoznak a gyerekek is, de itthon is beletartoznak a gyerekek a népszámlásába, csak eddig mutyiztak azzal a statisztikán, hogy csak a bejelentett aktív munkavállalókat számolták kivándorlónak.

De most már kilóg a lóláb? %-os arányban akkor már übereljük Romániát is kivándorlásban?

(Ez utóbbi csak azért érdekes, mert a "bezzegrománia" kommentekre mindig ezzel kontráztak rá, hogy onnan mégis milyen sok a kivándorló, de most mi is lebuktunk?)



2020. dec. 4. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Forrás?
2020. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez hol van megírva?

Foglalkoztak ezzel újságok is?

2020. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah valami forrást dobhatnál.
2020. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly ilyenkor 1,1+ millió fő volt az, akit kettős állampolgársággal "honosítottunk" a környező országokban 2010 óta. Nem ismerem a statisztikát, amiről beszélsz, de az 1,1+ millió határon túli "honosított" plusz a 600-800 ezer kivándorolt az nagyjából kiadná a statisztikát.
2020. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem érdekel. Aki akar, hadd menjen, csak kívülről ne akarjon belep*fázni, mi hogy éljünk itthon.
2020. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, a linket nem találom :/ Pedig EUs cucc, nyilván ezt is a vétó miatt hozták nyilvánosságra.

Nem, a határon túl született magyar állampolgárokon kívül van ez az 1,9 millió. Tehát a Magyarországon született magyar állampolgárok és leszármazottaikról van szó.

2020. dec. 4. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2020. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon úgy 9,8 millióan élnek jelenleg. A maximális lélekszám 10,5 millió fő volt. Ha a teljes népesség-különbözetet a kivándorlás számlájára írjuk, ez akkor sem lépi túl az ellenzéki becslést. Tehát ez az 1,9 millió fő nem származhatott a Csonkaországból.

Az adat így vagy téves, vagy pedig beleszámolja az olyan külhoni magyarokat, akik nem magyar állampolgárként születtek, vagy elvesztették állampolgárságukat, de később felvették/igényelték a magyar állampolgárságot. Ezek lehetnek amerikai magyarok(~2 millió fő), vagy más kontinens magyarjai, vagy határon túliak (~1,5 millió fő).

Ha képes lennél alapvető logikai összefüggések értelmezésére, alapvető számolások elvégzésére, akkor fel se tetted volna ezt a kérdést.

2020. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 TÉVES

Lehet egyszerre valakinek itt az állandó lakcíme, de a biztosítása és az ideiglenes címe kint.

Így minden amit írtál invalid.

2020. dec. 4. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen forrás nincsen ami ilyet állítanal, doktorandusz vagyok Berlinben hungarolgia szako.tavaly pont a diaszporarol irtam. Abban pont a vilagban elö magyarok szamat viszgaltam sorra vettema angyobb kitelpdesi hullamokata 19. szazad vegetöl napjainkig.

Röviden összefoglalva, különbözö statisztikak vannak az ensztöl, az Eutol, meg különbözö osrzagoktol, amivel a külföldüm elö/dolgozo magyar allampolgarrok szamat megbecsülik. Az tény es való, hogy van külöbség a számokban, azok 300 000tölkb 800000 terjednek.Ennek az az oka, hogy mindegyik máskeppen méri, hogy kitert kivandorlo vagy külfödön elö alatt.

Arra jutottam a mestermunkabam, hogy a 300000 körülön azon Magyarorszgaon született magyarok szama, akik tartosan letelpedtek külföldön. Es kb ennyi 300--400 ezer azon magyarok száma, akik jelenleg külföldön dolgoznak, vendegmunkasok, tanulnak stb. Tehat realisan azt modnhatjuk hogy 300 ezer es 800 ezer között vana külföldön levö Magyarorszagon születet magyarok szama, attol függöen, hogy kit definilasz külföldön elö magyarnak. Mert ahogyan mar írták, tovabb bonyolitja a szamokatha a hataron tuli magyarokat is belevesszük, akik felvettek a magyar allampolgarsogot, megmar ott vannak az evtiezdekkel ezelöt emigraltak gyereki unokai. Pl az én dédszüleim magyar nemesek voltak 45.ben menekültek el Magyarorszagrol becsi hazukba az akkro meg ygerek anygszüleimmel, kesöbb meg a nagyzsüleim költöztek, en is ott születtem de otthon csak nemetül beszeltünk, a magyar mar csak idegenyelvkent tanultam,d e uyganakkor a magyar szramzasom több evszazadra visszamenöleg igazolhato, akkor enem most mienek szamolsz?

2020. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!