Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért gondolják azt,...

Egyesek miért gondolják azt, hogyha kilépnénk az EU-ból, akkor orosz érdekszférába kerülnénk, és/vagy olyanok lennénk, mint a volt szovjet országok, pl. Ukrajna, Belarusz?

Figyelt kérdés

1990-2004 között, sőt megkockáztatom már úgy 1986-tól teljesen nyugati kultúrájú, társadalmú ország voltunk, 98-ban még a NATO-ba is beléptünk, semmi közünk nem volt a ruszkikhoz és a többi poszt-szovjethez miután 1991-ben elmentek innen a katonáik.


Erős volt az individualizmus, a 80-as évek GMK-ira, KFT-ire egyből lecsapott a kapitalista szellem, az emberek örültek, hogy pénzt kereshetnek személyes vagy családi célokra.


Sok dologban Magyarország, a magyar társadalom még egyes szociális hagyományokkal rendelkező nyugat-európai országoknál (pl. Németország, Dánia) is individualistább, "amerikaiasabb" társadalom volt, és ismét ennek jelei már a 80-as években is mutatkoztak, amikor hivatalosan még keleti komcsiknak kellett tettetni magunkat.



Ezzel szemben a szlávok, főleg a keleti szlávok, akik a volt Szovjetunió tagjai voltak teljesen kollektivista, kommunális kultúrák, vidéken sokszor olyan családi klánokkal, "Nási"-zással, ami nálunk max. nagyon lecsúszott vidéki cigány közösségekben megfigyelhető.



Én pont 1990-ben születtem, 13 éves voltam 2004 tavaszán, amikor beléptünk az EU-ba, és emlékszem, hogy semmi keleties, oroszos, vagy komcsi dolog nem volt az életemben. Amerikai filmeket, rajzfilmeket néztem, amerikai zenéket hallgattam, arról álmodoztam, hogy egyszer kirepülök New Yorkba meg Los Angelesbe, a suliban angolul tanultam, a cirill betűk olvasását csak 25 éves koromban tanultam meg kíváncsiságból, az oroszokról csak ugyanazokat a sztereotípiákat ismertem, mint egy amerikai gyerek Ronald Reagan korában.


A lényeg, hogy semmi társadalmi, kulturális, vagy politikai alapja nincs annak, hogy orosz érdekszférába kerülnénk vissza egy HuXit-el, főleg ha a NATO-ban meg bennmaradunk.



2020. dec. 4. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Az a probléma, hogy Orbán autoriter irányba viszi az országot, és ha nem lennénk EU tagok, akkor még ennyi korlát sem lenne előtte, mint most, hogy bebetonozza a hatalmát.
2020. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Mert hatalmi vákuum keletkezne amit Oroszország hülye lenne nem kihasználná, főleg úgy hogy relatíve közel vagyunk hozzá.
2020. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Horror vacuui, - a természet nem.türi az űrt, mondta rég volt fizika tanárom.

Itt élünk a germán-szlav-török Hármashatárban.

És kicsik vagyunk rendet vágni köztük, szóval maradva körkörös jópofizás.

Kifejezett érdeme Orbánnak, hogy nem dőlünk be a németeknek, arra már ráfáztunk kétszer.

2021. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!