Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Karácsonyra enyhítenek...

Ha Karácsonyra enyhítenek akkor még jobban elszabadul a vírus? Nem kéne inkább Drákói szigort bevezetni pár hétre és túl lenni rajta?

Figyelt kérdés

Teljes kijárási tilalom, csak alapvető üzletek nyitva, csak élelmiszerért lehet kimenni, január 4-ig


Ezzel lehetne csak csökkenteni a számokat..


Ha most enged a kormány és karácsonykor utazgat a fél ország a rokonokhoz akkor itt robbani fog a járvány január elején..


2020. dec. 5. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Technikailag lehet, hogy a számok jobbak lennének, de az emberek lelki tűrőképessége is véges. Megugorhat könnyedén az öngyilkosságok száma is - az ünnepek sokaknak még normális kerékvágásban is megterhelőek, nemhogy így.


Meg ugye a politikai népszerűség...

2020. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
U are zhe BESZARI.
2020. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1


Aki pár hét bezártság miatt öngyilkos lesz az magára vessen. Emiatt ne szenvedjen több millió ember a vírustól félve.

2020. dec. 5. 10:56
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem a pár hét bezártság miatt lesz öngyilkos, hanem az már az utolsó csepp a pohárban.

Egy döntéshozónak nem könnyű felvállalni az ilyesmit.

2020. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Igen, el fog szabadulni, de az emberek ünnepelni akarnak, és 15-en együtt zabálni. Orbán nem meri meglépni, hogy "lefújja" a karácsonyt, úgysem tudná betartatni. Nem egy helyről hallottam, hogy "ha megbírságolnak, kifizetjük, de akkor is összejön az egész família, mert nehogy má' megmondják nekünk, mit lehet és mit nem".

Amúgy persze, drákói szigor kellett volna már szeptemberben! Akkor nem jutottunk volna idáig.

Bár megfoghatatlan, hogy a szlovénokról azt mondják, ott tényleg vannak érdemi korlátozások már egy hónapja, és még mindig nem javul a helyzet. Persze, lehet, hogy csak kívülről tűnik úgy, hogy védekeznek, és közben meg fegyelmezetlenek, nem tudom.

2020. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

"Aki pár hét bezártság miatt öngyilkos lesz az magára vessen."


Ugye vágod, hogy ez a mondat analóg az "aki belehal a Covidba a krónikus betegsége miatt magára vessen" gondolatmenettel.

Ebben az országban az egészségügy a béka fenek alatt van, a testi és lelki egészség terén sincs sok okunk büszkeségre. Két hét alatt egyik alapproblémát sem lehet megoldani, legfeljebb tüzeket oltani.

Én is a további lezárások híve vagyok, mert a napi halottak száma botrányosan magas. De ne tegyünk úgy, mintha ez nem egy hatalmas "halál vagy ungibungi" dilemma lenne.

2020. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Statisztikai vírus.

Előbb utóbb itthon a balesetben elhunytakon kívül nem lesz más, csak COVID halott a teljes jelentési rend miatt.

Ha elvégezünk végtelen olyan tesztet, aminek a 20%-a falspozitív, akkor pont végtelen emberben fogják kimutatni a vírust.


Értem, hogy veszélyes a vírus, de van egy eléggé specifikus korcsoport, illetve egyéb kórtörténetek, akikre veszélyes a vírus. Rájuk vigyázzunk, ne látogassuk őket, ha nem muszáj, de az nonszensz, hogy a rettegés miatt bezárunk egészséges embereket évekre.


Illetve azért az sem nagy játék, hogy oltatni már kb senki nem akarja magát, a gazdaságot ugyanezek az emberek be akarják zárni a rettegésükben. Egyszerre akarnak baszni és szűznek maradni, ami nem fog működni.

2020. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6


MICSODA?


Aki önkezűleg elveszi az életét azt összehasonlítod mondjuk egy örökletes cukorbetegséggel rendelkező emberrel aki vigyáz magára de valami idióta lefertőzi és utána belehal?


Szégyelld magad!

2020. dec. 5. 11:27
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
#8, ha otthon marad, akkor hogyan fertőzi le bárki? Egyéni felelősség, hogy mit vállal, és mit nem.
2020. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Csak nem tudom ha nem jár dolgozni az orvos, a nővér, a pék, a fuvaros akkor mit kezdesz az életeddel?

2020. dec. 5. 11:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!