Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kilépés az EU-ból? Reálisabb...

Kilépés az EU-ból? Reálisabb mint az sokan hinnék, itt van hogy miért.

Figyelt kérdés

Először is a legfontosabb dolog hogy alapvetően az EU nem dobhat ki minket. A 7. cikkely végén is maximum szankciókkal és a szavazati jog elvonásával lehet sújtani egy országot. A kilépés önkéntes alapon történik és meglepő módon minden ország SAJÁT MAGA DÖNT hogy ezt milyen keretek között intézi el. Az Egyesült Királyságban pl népszavazást kell kiírni erről a kérdésről. Mint tudjuk ez meg is történt. Hazánkban is sokáig népszavazással lehetett dönteni erről a kérdésről. 2010 után pár évvel azonban megváltoztatták az alkotmány ennek a részét is, eszerint egyenesen tiltja a népszavazás kiírását a jog ebben a kérdésben.


Akkor ki és mi dönthet az új alaptörvény/alkotmány szerint az EU tagságról? Magyarországon jelenleg a parlamentnek van joga dönteni erről, a kilépéshez 2/3-os többség szükséges. Tehát ha mi gondolnánk egyet ma és megszavazzák a parlamentben a kilépést akkor holnapra ki is léphetünk.


Sokan azt gondolják hogy Orbán nem fgoja meglépni a kilépést mert rengeteg gazdasági előnyünk származik az EU tagságból. Igen ám de jogiállamisági elv nem csak azt akadályozza hogy Orbán az EU pénzekből lopjon, hanem ámblokk lopjon, tehát a magyar adófizetők pénzét sem tudná ellopni következmények nélkül. Ez már önmagában nagy érvágás neki. Továbbá attól hogy nem lennénk EU tagok német gyárak még jöhetnének ide, Törökországban is rengeteg német gyár van. Egy másik fontos dolog hogy amennyiben kilépünk úgy Orbán teljes hatalmat kap. Onnantól kezdve senki és semmi nem tudna beleszólni abba ahogyan irányít. Akkor aztán tényleg kedve szerint alakíthatná a Magyarországi viszonyokat és annyit lophatna az adófizetők pénzéből amennyit nem szégyell. Sokan hiszik hogy Orbán szívna egy EU-s kilépéssel, nem-nem, a magyar ember szívna egy EU-s kilépéssel. Nem lenne szabad utazás, minőségi termékek, felújítások iskolákra úniós pénzbúl stb.


Egyenlőre két dolog van visszatartó hatással Orbánra: 1. Ha valamilyen módon meg tudnak egyezni a jogállamisági kérdésben és direkt hagynak egy kis kaput Orbánnak akkor ő tovább folytathatná a lopást. (erre azonban egyre kisebb az esély mert láthatóan most az EU is elmegy a falig ha kell, most indítottak kötelezettségszegési eljárást ellenünk) 2. Az átlag magyar ember nagyon szereti az EU-t. 5-6 év Brüsszelezés ide vagy oda a magyarok az egyik leg EU pártibb nép. Még a fideszesek túlnyomó többsége is EU párti. Ahhoz hogy kiléphessünk előbb a a fideszeseket kell meggyőzni hogy idézem: "láthatóan az EU-n kívül is van élet" .



2020. dec. 5. 10:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

"Én (is) a saját tapasztalataimat írtam le, ami elég nyilvánvaló volt."


Tehát te minden esetben átjutottál Záhonynál negyed órán belül? Mert én ott álltam sorba 3-4 órát is és volt olyan, hogy akkora sor volt hogy inkább kerültem Ungvár-Szlovákia felé :)

Amikor Szerbia felé 3 óra sor volt Röszkénél akkor is tudtad mindig használni az uniós sávot és átjutottál max 20 perc alatt?


Ezek szerint én és az összes ismerősöm mindig rossz időben érkeztünk a határra? Pedig pl Záhonyt legalább 20-szor kipróbáltam, nappal, éjjel,kora reggel, hétköznap, hétvégén..

2020. dec. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt én is tapasztaltam, hogy még az EU-n belül is megesett a 40 perces várakozás. 2018-ban amikor a horvátokhoz mentünk, 1,5 óra várakozás volt. Akkor az volt az indok, hogy nőtt az adminisztrációs leterheltségük. Ehhez képest megnézték a papírjainkat, de sehová nem jegyeztek fel semmit.
2020. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Örülök hogy sikerült a téma leglényegesebb pontját kiragadni. :'D
2020. dec. 6. 14:19
 24/35 anonim ***** válasza:
15%

"Örülök hogy sikerült a téma leglényegesebb pontját kiragadni. :'D"


Gazdasági szempontból lényeges, mivel ha maradnánk a schengeni-övezetbe az áruforgalmat az nem érintené és az árufuvarozás szempontjából nem mindegy, hogy a határátlépés lassítás nélkül, 0 veszteséggel 80km/h-val történik vagy ki kell állni egy 2-4 órás sort, ahol elvész a munkaidő és abban a ciklusban egy sofőr mondjuk 300km-rel kevesebbet tud haladni. Egy nagyban befolyásolja a közútu áruszállítás versenyképességét és az szállítási időket ami kihat a gyártásra is. Az Audinál pl elég feszített tempóban megy a háttérlogisztika, ha minden oda-vissza fuvaron kiesik néhány óra akkor több jármű szükséges a kiszolgáláshoz,nő a logisztiakai költség és egy idő után olcsóbb a gyárat odébb vinni a Duna másik oldalára.


Nyugodtan menj ki Hegyeshalomba akár Rajkára és nézd meg milyen az UNIÓS teherforgalmi határátkelőnk. Ezt sem voltunk képesek modern EU színvonalúra hozni 15 év alatt, és akkor képzeld hozzá, ha ott minden áthaladó kamionnak meg kellene állnia 10-15-20 percre. Kilométeres sorok lennének mindkét irányból, ugyanúgy mint az EU csatlakozás előtt.


Pont ezért lényeges, hogy most jelenleg milyen a nem schengeni és nem EU-s határok kiszolgálása, mert abból látni lehet, hogy egy kilépés esetén milyen lenne a többi határ. Hidd el, katasztrofális. És ez nagyon nagyon visszaütne a gazdaságra.

2020. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
Aki ki akar lépni az EU-ból, hajrá! Menejetek csak innét. De vissza ne jöjjetek sírva-ríva.
2020. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
64%
#25. Új-Zélandra fogok költözni. Szerintem soha nem fogok sírni hogy ott élek és nem az EU-ban. 😂😂😂😂
2020. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
74%

26: Sok sikert!

De ha úgyis elktözöl, akkor miért szajkózod az EU kilépést egy fórumon? A te véleményed a kisebbséghez tartozik. És úgysem leszel már itt hamarosan.

2020. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
11%

Tényleg eltértünk a témától. De visszakanyarodva: egy olyan EU, ami ideológiai és betelepítési alapon akarja osztogatni a jogosan járó illetményeket, abból vagy ki kell lépni, vagy meg kell gyökerestől reformálni (amire az esély 0 százalék). Mi feladtuk értük a vámokat, feladtuk értük a piacunkat, hagytuk, hogy elszívják a munkavállalóinkat (majdnem fél évszázad primitív orosz gazdaságához kötött fejletlenséget nem lehet behozni 20 év alatt sem), bezárták a termelőegységeinket. Erre ráadásnak már a népességbe is belenyúlnak, ha valaki magyarként akar élni kulturálisan is, már abba is beleszólnak sőt, irodalmárok osszák az észt agrárszakembereknek, ami súlyos károkat okoz a mezőgazdaságunknak is.

Ki kell lépni, adja magát.

2020. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
44%

28: Minden játéknak, sportnak, klubnak, szervezetnek, pártnak, vállalatnak, stb megvannak a saját szabályai. Ezeket be kell tartania a tagoknak. A tagság sehol nem csak előnyt, hanem kötelezettségeket is jelent. Amikor beléptünk az EU-ba, vállaltuk a kötelezettségeket is, nem csak a hasznot. Ha a pénzt eltesszük, akkor igenis tartsuk be a szabályokat, vagy legalábbis ne akadályozzuk a többi tagállam munkáját szándékosan.


A kilépés nem opció, beláthatatlan következményei lennének, és a többség elutasítja, mert tönkremenne ezzel az életük. Ezért TE költözz el nem EU országba, pl Ukrajna.

2020. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

29

A csatlakozás következtében vállaltuk a gazdasági visszaesést (amely mint köztudott, két számjegyű). Mint írtam, megnyitottuk a piacunkat, lemondtunk a vámokról, hagytuk kiáramlani a képzett munkaerőnket, bezáratták a gyárainkat. Bevezettük az EU szabványt, és mindezek mellé adunk a közösbe is. Tehát, amit kellett teljesítettük, és ezért jogosan vannak elvárásaink. Nem azért léptünk be ilyen hátrányos feltételekkel, hogy utána önkényes módon olyan dolgokba is beleszóljanak, amikbe TILOS. Szóval az EU vagy tartsa be amit megígért, és ami le van papírozva, vagy megint kevesebben lesznek egy tagországgal. De értesíts, amint kiderült, hogy nem egy GESTAPO féle szervezet tagjai (alattvalói) lettünk.

2020. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!