Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire volt értelmes döntés...

Mennyire volt értelmes döntés visszahozni a vásárlási idősávot?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 15:37
A kérdező szavazást indított:
Jó döntés, megvédtük az öregeket
Értelmetlen, még nagyobb a tömeg vásárláskor
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"Jó döntés, megvédtük az öregeket"


Igen, az utóbbi napokban emelkedő elhalálozási szám mellett mindig megemlítik hogy többségében idős, krónikus betegek haltak meg. Tehát megvédtük az öregeket. Veszettül!


Főleg, hogy rájuk nem is kötelező érvényű az idősáv, így nagyon sokan vígan vásárolgatnak az idősáv okozta tumultus kellős közepén!


Gratulálok!

2020. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A lehető legrosszabb döntés, a korábbi zárás is és az idősáv is. SOKKAL nagyobb tömeget tapasztalok azóta, a kisebb boltokban és a hipermarketekben is.
2020. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
A felelősen gondolkodó idős embereknek meg kell adni a lehetőséget, hogy a fitalabbakat elkerülve tudjanak vásárolni. Ők a veszélyeztetettek. El kell különíteni őket. A vásárlási idősávban lehetőségük van vásárolni. Vannak olyan idősek akik már szenilisek, vagy vírusszkeptikusok. Velük nem lehet mit csinálni, úgyis kimennének. Nem szabad korlátozni őket sem. Helyes a vásárlási idősáv, mert az érett nyugdíjasokat megmenti
2020. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Reggel 7 előtt mentem ma boltba. Tömeg volt, majdnem visszafordultam, amikor láttam, menni autó van a parkolóban. Aztán bent meg egy csomó nyugger volt. Ha nem is voltak többségben, de észrevehetően sokan voltak.


Ráadásul a szokásos módon totyogtak, beszélgettek az út közepén, ahogy náluk szokás, mi meg kerülgettük őket, mint a bójákat.


Nem tudnak várni 9-ig, hogy megvegyék az unokának a csoki Mikulást? Nincs nyitva a piac? Hogy lesz így csirkefej a pörköltbe? Egyáltalán honnan van pénzük 2 nappal a nyugdíj folyósítása előtt? Honnan az autó? Állítólag éheznek, meg 20000 forintból élnek...


Nem nyuggersáv kéne, hanem 24 órás kijárási tilalom a 65 éven felülieknek.

2020. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Még HA azt el is fogadjuk, hogy elméletileg van haszna, akkor is

- a 2 óra is sok

- nagyon rossz időpontban van. Sokan hétvégén délelőttre időzítik a nagybevásárlást. Meg nem hiszem, hogy pl. a csak autóval megközelíthető hipermarketekben olyan nagyon ki lenne ez használva. Én pl. a hipermarketeket kivettem volna ebből a körből. A másik meg, hogy ha csak 11-re mehet valaki bevásárolni, abból már nem lesz aznap ebéd:( Ok, az ember előre tervez, de a terv megváltozhat.

- az is rossz, hogy nincsenek szinkronban. A posta pl. 8-9 között tart fenn az időseknek idősávot. Tavasszal is többször jártam úgy, hogy az egymás melletti postára, boltba és gyógyszertárba nem tudtam egyszerre elmenni. Nekem sem jó, se nem egészséges pluszban azért flangálni, mert egyszer az egyikbe mehetek be, egyszer a másikba.

Az egésznek több kárát, mint hasznát látom, össztársadalmi szinten.

Plusz, ha még a rövidített nyitvatartást is hozzávesszük, amiért sokan nem tudnak a munkából hazafelé vásárolni, nekik is a szabadnapjukon kell.

2020. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tavasszal is értelmetlen volt és logikátlan is. Otthon sem hord senki maszkot, akkor sem. ha fiatal családtaggal él együtt.Boltba menet az utcán hány fiatallal találkozik? Az idősek nem fertőzhetik meg egymást? Abba kellene hagyni riogatást. Mondom ezt nyugdíjasként.
2020. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon. Lehetőségük van választani, hogy élnek-e a lehetőséggel vagy sem. Attól még lehet valaminek értelme, mert az ütközik számos ember egyéni érdekeivel. A x-nek értelmetlen, az y-nak nagyon is, hogy lehet az. Ilyen egyszerű, - nem kell ezt túllihegni!
2020. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazán jó döntés nincs, valakinek lesz vele problémája.
2020. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!