Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Covid-19 vakcinával beoltatnád...

Covid-19 vakcinával beoltatnád magad, ha különben nem dolgozhatnál & kiszorulnál a társadalmi életből?

Figyelt kérdés

Szlávik azt mondja, csak akkor lesz immunis a lakosság nagy része, ha megkapja a vakcinát. Minden tudós erre irányuló nyilatkozatokkal puhítja a társadalmat. Legyünk őszinték, amíg el nem érik, hogy mindenki beoltassa magát úgysem nyugszanak. Márpedig elérik úgyis, mert erősebbek


Az aduász az, hogy kijelentik, hogy veszélyezteted mások életét, ha nem oltatod be magad. Ezért nem mehetsz dolgozni, nem látogadhatsz közösségi rendezvényeket sem. Erre nem tudsz mit tenni beoltatod magad?


*


Most még be lehet oltatni magát az embernek a viszonylag biztonságos nyugati Pizer vakcinával, de a legvégén már csak az orosz marad.



2020. dec. 5. 17:33
A kérdező szavazást indított:
Ha nagyon kellene beoltatnám magam akár orosz, kínai vakcinával is
Semmi esetre sem oltatom be magam
Még hezitálok, de lehet beoltatom magam
63 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
Pedig ez lesz a nóta vége. Azért is nem kötelező. Meg lesznek az emberek zsarolva.
2020. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem lesz semmilyen szankció, biztosan nem oltatom be magam. Ha nagyon muszáj lesz, megpróbálom lefizetni az orvost igazolásért.
2020. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
40%
Csak az orosszal vagyok hajlandó.
2020. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
53%
Mindenfele 'rahatas' nelkul is befogom magam oltattni.
2020. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván ha ez lesz a helyzet nem tudok mást tenni majd,mint beoltatni magam .
2020. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
46%

Orosszal, kínaival nem.

Angollal, esetleg amerikaival valószínűleg kötelezés nélkül is, mert a munkahelyemen sok emberrel találkozom, és a családban többen is veszélyeztetettek.

2020. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
20%

Egyik vakcinában sem bízok de ha már muszály, a nyugatival oltatnám be magam.

Orosszal semmiképpen. Akkor már inkább a Kínai.

2020. dec. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
13%
#7-es! Pedig az oroszok sokkal előrébb vannak mint a nyugatiak.Mármint nagy a technológiai fölényük ebben a "műfajban".
2020. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
90%

8. Tudsz esetleg erről ajánlani olyan forrást, ami (a korunk lehetőségeihez képest) nincs teljesen szénné politizálva?


Mármint nem kötözködni akarok, tényleg érdekel.


Nem állítom hogy az orosz technológia ne lehetne elég fejlett egy jó vakcina megalkotásához elméletben, engem az zavar hogy az orosz vakcinánál hiányzik az átláthatóság és az ellenőrizhetőség. (Nyílván a kínainál sincsennek meg ezek.)

Én legalábbis még nem láttam hogy egyetlen legalább közepesen megbízható és szakszerű nemzetközi szervezet is áldását adta volna rá, vagy egyáltalán látta volna.

(Hallottam hogy küldenek ide bevizsgálásra, de sajna nekem a helyi bevizsgáló labor véleménye önmagában nem elég.)

2020. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem oltatom be akkor nem vagyok veszelyes azok szamara aki beoltatja magat csak azok szamara akik szinten nem oltatjak be magukat. Igy aki fel a virustol az oltassa be magat es egy szoval nem mondhatja hogy veszelyes vagyok ra mert nem kerem az oltast.


Ha nem mehetek kozossegi rendezvenyekre akkor nem megyek, mit tudnek tenni, iden ugysem voltam sehol mert nem szervezek esemenyeket es ha megis akkor szigoru korlatozasok mellett. Hogy lehet elvezni egy eloadast, koncertet, sportversenyt mikor nyar van, 30 fok es meg a maszk melegiti az arcodat.


Ha a fonokom eroltetne hogy adassam be akkor inkabb felmondanek es sajat vallalkozasba kezdenek. Ha igy is lenne ugyfel aki nem alkalmaz mert nem vagyok oltva akkor annyival kevesebb de biztos lenne olyan akit nem erdekel az oltas es igenybevenne a szolgaltatasomat.


Eddig 1 olyan ugyfelunk volt aki kerte hogy huzzunk maszkot es 1 olyan aki a virus miatt elhalasztotta a munkat. Dolgozunk idos embereknel is es nem kerik hogy legyen maszk, nem tukmaljak a fertotlenitot sem.


En inkabb fizetnek a dokinak hogy adjon papirt hogy megkaptam a vakcinat de az oltast meg ontse a lefolyoba :)

Az egeszsegem fontosabb.


En USAban elek es itt nincs torveny hogy kotelezo lenne, tehat nem buntetnek meg. Esetleg rad szolnak.

Mentem mar be boltba, etterembe es aruhazba is maszk nelkul, munkahelyen sem hordjuk es nem kaptam el semmit.

Hamarabb elkapod ha a sok fertotlenitovel legyengited az immunrendszeredet.


A csaladomban senki sem akarja beoltatni magat tehat ha kiszorulnek a tarsadalombol akkor nem lennek egyedul :)

2020. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!