Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéknek tényleg teljese...

Az ellenzéknek tényleg teljesen mindegy ki vezeti az országot és milyen intézkedéseket hoz, csak ne a Fidesz és Orbán Viktor legyen az?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés a kérdésem apropója, melyben felvetették, hogy csatoljanak le Magyarországból a Fideszes szavazók számára egy területet Fideszisztánnak, ahol marad a Fidesz és Orbán Viktor, az ország fennmaradó területén pedig maradnak a nem " nem a félanalfabéta, krumplis fidesz-szavazók". Amikor feltettem egy kérdést, hogy rendben legyen így, de ott kik vezetnék az országot, nem kaptam érdemi választ.


Miért van az, ha egy a jelenlegi kormányzattal nem elégedett személynek felteszek egy kérdést, és most nem csak erre a kérdésre gondolok, hanem úgy általában, fogalma sincs, hogy ki lenne alkalmas az ország vezetésére, illetve hogy milyen intézkedések várhatók egy kormányváltás esetén, na nem mintha manapság tudnánk, hogy holnap mit talál ki a Fideszes-kormányzat.



2020. dec. 6. 13:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Mi tesz valakit alkalmassá az ország vezetésére? Orbán mégis mitől alkalmas rá?
2020. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

"Amikor feltettem egy kérdést, hogy rendben legyen így, de ott kik vezetnék az országot"


Tudod, van olyan hogy demokrácia meg szavazás majd megválasszák ki legyen... Szemben az Orbanisztáni felfogással hogy előre lehet tudni ki a király.

2020. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem mindegy. Csak a jelenlegi orbáni választási rendszerben előbb le kell váltani a Fideszt, aztán lehet szavazni a kormányzásról. Másképp nem megy.
2020. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Egy országot normális esetben nem egy ember vezet egyszemélyben, hanem van stáb, miniszterek, delegálva vannak a feladatok, stb. Viktor viszont szeret mindenről maga dönteni, miniszternek meg olyan figurák vannak ott, mint pl. Kásler, aki jó orvos volt, de az egészségüggyel megbukott, de nem váltják le, mert az kínos lenne.
2020. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

# 2:


Általában minden ellenzéki pártnak szokott lenni miniszterelnökjelöltje és jelöltjei a különböző tárcákra a magyarországi választásokon.


# 3:


Tehát, ha jól értem ha mégsem lesz Fideszisztán, akkor szavazzunk az ellenzékre miniszterelnök-jelölt, program* és konkrét személyek nélkül.


* - Tudom, a Fidesznek nincs programja, de a jelenlegi ellenzéknek sincs közös programja.

2020. dec. 6. 14:00
 6/32 A kérdező kommentje:

# 4:


Rendben, értem, de ki lenne az alkalmas egészségügyminiszter a Fidesz után?

2020. dec. 6. 14:00
 7/32 A kérdező kommentje:
A félreértések és az anyázás elkerülése érdekében jelzem, én az általam feltett kérdéseknél minden választ hasznosnak értékelek, így ha valaki nem elégedett a válaszának hasznosságával az azért van, mert mások nem értékelik hasznosnak.
2020. dec. 6. 14:02
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Az ellenzék, összeáll. Lesz előválasztás, és akkor fog eldőlni, ki lesz a jelölt, és ő fogja bemutatni a stábját és a programját.


És minderre a fideszes választási rendszer miatt van szükség, hogy külön indulva nincs esélyük a pártoknak, ezért kénytelenek együtt indulni.

2020. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Lesznek előválasztások, így szavazhatsz arra az ellenzéki jelöltre, akit később szeretnél Orbánnal szemben indítani.
2020. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

Vagy lehetne már az elején tiszta lappal játszani, és elmagyarázni a választóknak, hogy itt biza 2 választás lesz, mint a 3. írja.

Bár ehhez min. 2/3-al kellene nyernie az ellenzéknek.

2020. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!