Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van-e kilátásban...

Szerintetek van-e kilátásban a mostaninál súlyosabb gazdasági válság?

Figyelt kérdés

Már 2018-ban és 2019-ben olvastam cikkeket, hogy közeleg egy a 2008-ashoz hasonló mértékű, vagy attól nagyobb válság. Ezt azzal magyarázták, hogy a kapitalizmusban ciklikusan követik egymást a válságok, aminek jellemzően a túltermelés az oka.


Most azt gondolom, hogy a COVID okozott egy válságot, de gyakorlatilag visszavetette a termelést, így a túltermelésből fakadó veszély már nem fenyeget, szerintem.


Mit gondoltok más okokból mélyülhet még a válság, vagy nem? Azon belül is Magyarországra milyen hatással lehet még?



2020. dec. 6. 23:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

9-es válaszoló ajánlom figyelmedbe az első két GDP ábrát! Jóval nagyobb a visszaesés, mint 2008-ban volt. Inkább te nem emlékezel, hogy mennyi idő volt, mire a mindennapokban is megéreztük a válságot. A mélypont 2-3 év múlva volt.

[link]

2020. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
24%
A cikk már archív (illeve nem vagyok előfizető oda), így a grafikonokra nem tudok mit mondani, mert nem látszanak, de igen emlékszem, hogy évekig tartott a válság. Pont ezért nem értem, akik olyanokat írnak, hogy már rosszabb is a helyzet. Most még pont, hogy van lehetőség felkészülni arra, ha rosszabbra fordulnának a dolgok.
2020. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!