Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a jogállamisági kritérium...

Aki a jogállamisági kritérium miatt akarja, hogy Orbán vétózza meg az EU támogatást, azoknak milyen SZEMÉLYES hátrányuk származik a jogállamiságból? Miért lesz tőle rosszabb az életük?

Figyelt kérdés

Jelöljétek, hogy a jogállamiság melyik eleme lenne rossz nektek, és kommentben indokoljátok meg pontosan, hogy miért!


Ez az EU jogállamisági kritériuma. (A migráció nem szerepel benne - csak mert páran ezt mondják).


"Az Európai Unióról szóló szerződés 2. cikke a jogállamiságot az EU egyik alapértékeként határozza meg. Ez azt jelenti, hogy a tagállamok kormányait törvény kötelezi arra, hogy ne hozzanak önkényes döntéseket, és hogy az állampolgároknak mindig megvan a lehetősége, hogy azokat független bíróságokon támadhatják meg.



Magában foglalja a korrupció elleni küzdelem fontosságát is, amely igazságtalanul kedvez egyeseknek, vagy egy szűk rétegnek mások kárára. Emellett védi a média szabadságát, biztosítva, hogy az emberek megfelelő tájékoztatást kapnak a kormányzati intézkedésekről."



2020. dec. 7. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Nem hozhatnak önkényes döntéseket
Független bíróság
Korrupció elleni küzdelem
Média szabadsága
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
És neked mi lenne a bajod azzal, ha a lengyel kérésnek megfelelően jogi hátteret adnának a jogállamisági kritériumnak? Ilyen formában leginkább a kettős mérce melegágya. Mert soha a büdös életbe nem fog jogállamisági eljárás indulni egyik Nyugat-Európai ország ellen se, de Kelet-Európai országok ellen annál inkább... Magyarországot lehet ha van miért támadni, de maga az indok, amiért most támadják, az egy olyan sablon duma, amit akármelyik országra rá lehetne húzni pont így. Ha pár év múlva az lesz a jogállamiság mércéje, hogy ki hány Német multinak ad beruházást, akkor ahhoz is tapsolni fogsz?
2020. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Hiába nyomatjátok most ezerrel, NINCSEN a jogállamiságnak kritériuma, nem lehet számon kérni senkin.

ELŐBB legyen egy elfogadott - egyhangúlag elfogadott kritériumrendszer, AZTÁN lehet ezt betartani, majd UTÁNA lehet ezt számon kérni.

Most kijelented hogy itt nincs jogállamiság, mert csak. Donáth Anna is bebukott ezzel a szöveggel, elismerte ő maga is, hogy külön-külön mindenben megfelel az ország az elvárásoknak, semmit nem sért meg ami az eu-ban szerződésben le van írva, csakis az "összkép" az ami szerinte nem felel meg a jogállamiságnak - mert neki nem tetszik ez az összkép.

Van az eu-nak érvényes szerződése, szabályozása, ez a Lisszaboni szerződés. Mutasd meg, hogy mely pontját, milyen konkrét ügyben sérti meg az ország! Nem fog sikerülni!

2020. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Azt vágjátok kedves előző válaszolók, hogy érdemben nem válaszoltatok a kérdésre?
2020. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

#3 Érdemben válaszoltunk.

Majd ha lesz a jogállamiságnak olyan kritériumrendszere amit elfogadott minden tagállam, akkor lehet majd arról beszélni, hogy azt ki tartotta be és ki nem. Most nincs ilyen.

2020. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

"Most nincs ilyen."


Nem kell úgy tenni, mintha a Tavares jelentés, vagy Sargentini jelentés ne létezne.


Tessék, itt egy pont:


"Az ENSZ Emberi Jogi Bizottsága a 2018. április 5-i záró következtetéseiben aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi alkotmányjogi panasztételi eljárás korlátozottabb hozzáférést biztosít az Alkotmánybírósághoz, nem ír elő határidőt az alkotmányossági felülvizsgálat gyakorlására vonatkozóan, és nem jár halasztó hatállyal az érintett jogszabályra nézve. Azt is megemlítette, hogy az új alkotmánybírósági törvény rendelkezései gyengítik a bírák hivatali idejének biztonságát, és fokozzák a kormány által az Alkotmánybíróság összetételére és működésére gyakorolt befolyást azzal, hogy megváltoztatták az alkotmánybírák számát, kinevezési eljárását és nyugdíjkorhatárát. Az Emberi Jogi Bizottság azt is aggasztónak találta, hogy korlátozták az Alkotmánybíróság jogkörét és jogosultságait a költségvetési jellegű jogszabályok felülvizsgálata tekintetében."


Most mondd el szépen az eredeti kérdésből kiindulva, hogyha ezeket kijavítaná a Magyar Állam, akkor az miért lenne hátrányos a számodra?

2020. dec. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

A Tavares jelentésnek és a Sargentini jelentésnek is minden pontját megcáfolták vagy megmutatták hogy milyen módon történt már benne megegyezés az EU illetékesei és Magyarország között.

Pontosan ezek a jelentések példázzák tökéletesen, hogy mennyire csakis koncepciós ügy ez az egész jogállamiság hiszti, ahol a valóságnak és a tényeknek semmi közük a jelentéshez és a döntéshez.

2020. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Oké, nem értesz egyet vele, ezt már leolvastam a kezdetektől fogva. De még mindig nem válaszoltál. Tessék, adtam egy konkrét pontot, amit tegyük, ha nem is értünk vele egyet, akkor is be kéne tartani. Hogyan akadályozna ez téged az életben?


Vagy hogy lesz ez? A végtelenségig felsorolok ilyen példákat, a végtelenségig le leszek pontozva, miközben a végtelenségig kerülöd az egyenes választ?

2020. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Mert elegem van már belőle, hogy az EU mindenbe bele akar p*fázni! Van egy kormányfőnk, akit lehet szeretni vagy nem szeretni, de a 3. ciklusát viszi egyhuzamban, és még sosem kellett aggódnia egy választás előtt sem. (Amit azért jópár ellenfele szívesen aláírna otthon.) ELVÁROM, hogy ezt a többi ország is tiszteletben tartsa. HA a magyarok többsége úgy dönt, hogy van valaki, akiben jobban ki tudnak egyezni, nem csak a "legyen valaki mást" skandálják, akkor más lesz, és ha én azzal a döntéssel nem is fogok egyetérteni (de lehet, hogy egyet fogok érteni, csak a példa kedvéért), más államoktól akkor is el fogom várni, hogy tiszteletben tartsák, mint az ország vezetőjét.

Amúgy ki fognak egyezni. Kötnek majd egy ködös kompromisszumot, és mindkét fél úgy fogja kommunikálni, hogy "ő nyert".

Magyarország EU-párti (ezzel sem értek egyet, de tiszteletben tartom), az EU-nak meg nem jó, ha folyton balhé van, másrészt ha tényleg be akarnak hajtani még pár balkáni államot a karámba, akkor geopolitikailag is kellemetlen lenne, ha Magyarországgal gondok lennének.

2020. dec. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt várja, hogy deklarálják, mi minősül demokratikus választásnak, és végre nyugdíjba vonulhasson. /s
2020. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
"z ENSZ Emberi Jogi Bizottsága a 2018. április 5-i záró következtetéseiben aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi alkotmányjogi panasztételi eljárás korlátozottabb hozzáférést biztosít az Alkotmánybírósághoz, nem ír elő határidőt az alkotmányossági felülvizsgálat gyakorlására vonatkozóan, és nem jár halasztó hatállyal az érintett jogszabályra nézve. Azt is megemlítette, hogy az új alkotmánybírósági törvény rendelkezései gyengítik a bírák hivatali idejének biztonságát, és fokozzák a kormány által az Alkotmánybíróság összetételére és működésére gyakorolt befolyást azzal, hogy megváltoztatták az alkotmánybírák számát, kinevezési eljárását és nyugdíjkorhatárát. " Svédországban nincs alkotmánybíróság, akkro az nem jogállam?
2020. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!