Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az éjszakai kijárási tilalomna...

Az éjszakai kijárási tilalomnak tulajdonképpen mi értelme/gyakorlati haszna van?

Figyelt kérdés

Pont abban az időszakban korlátozzák a kijárást, amikor amúgy se sokan vannak. Miért nem lehet - akár csodaronggyal (maszk) - sétálni este 9-kor a városban?


A bolti idősávval is csak azt érték el, hogy egyszerre több ember tömörül össze.



2020. dec. 7. 19:15
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
55%

#15, "De igen, akkor is fertőzött, csak kisebb mértékben. Minden cseppfertőzéssel terjedő betegséggel így van, hiszen eleve a melegben hamarabb elpárolognak azok a nyálcseppek, amiken a (bármilyen) vírus utazik, stb."

Hát ekkora baromságot is régen olvastam :D

2020. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
18%
#22, Hát te vagy a mai nap vicce! :D
2020. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
31%

"Spanyolországban. Én viszont a magyarországi statisztikákról beszélek. Egyébként meg ha jelen is volt már a vírus (tegyük fel), akkor se volt még annyira elterjedve, mint jelenleg (nyilván)."

És szerinted egy EU-tagállamból, ahonnan (alapesetben) korlátlanul utazhat bárki Magyarországra vagy bármelyik másik tagállamba, egy évig tart, amíg ideér a vírus? És szerinted korlátozások nélkül kevésbé terjed, mint korlátozásokkal?

2020. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy, ez szép és jó, de tavasszal nem voltak ennyire nagy intézkedések és nem is volt felfújva a dolog. Alig volt esetszám. Nyáron semmi nem volt ugye. Akkor a vírus is nyaralt valahol...

Aztán jött a 2. hullám amire fel is készültünk. Szeptemberben még egy zokni is jó volt ha takarta az arcot. Most meg maszk mindenhol(amire tavasszal azt mondták nem ér semmit), idősáv, kijárási hülyeség meg mind meghalunk riogatás és 3-4x annyi beteg mint tavasszal. Ha annyira veszélyes, akkor nyáron miért nem volt semmi? Nem teszteltek? Lehet. Nem mondták meg a számokat? Lehet. Mit értek el vele? Nem retteg senki és senkinek fel sem tűnt, hogy van vírus. Most meg megy a riogatás és mindenki fosik is. Szóval ez csak egy hatalmasra fújt marketing lufi. De mindenki gondoljon amit akar. Csak aki fél az miért nem marad otthon 0-24ben?

2020. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
39%
Svájcban nincs korlátozás, mert van elég "dolgozni akaró" orvos. Magyarországon dolgozni akaró nincs! Bocsi! Biztos van, de öket úgy kell nagyitóval keresni.
2020. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
23%

"aki gondolkodik nem hisz el mindent amit a TV-ben mondanak"

Nem is hiszek el mindent. Cáfold meg, amiket mondok, ha szerinted nem igazak, én vevő vagyok rá, pont azért, mert gondolkozom. Nem intézem el annyival, hogy á, te biztos agyhalott vagy.

2020. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
40%
#36, próbáltam értelmesen elmondani, nem nagyon fogtad fel. Foggal-körömmel védesz egy álomvilágot. Tudom, hogy nehéz gondolkozni, de néha nem árt. De mondom, aki retteg a vírustól maradjon otthon 0-24ben. Nem kényszerítem, hogy kint legyen.
2020. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
5%

"aki retteg a vírustól maradjon otthon 0-24ben"

Te is kiveszed a részedet az ellátásukból (pl. bevásárlás, ügyintézés, stb.)? Mert nagyon könnyű ilyet mondani, de ahhoz képest elég sokan vannak. (Nem, én nem vagyok köztük. Azok között vagyok, aki ellát valakit, akinek nem tanácsos emberek közé mennie - több okból sem.)

2020. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
75%
Hogy ne utazzon ide senki. Diktatura van!
2020. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
25%
#38, miért is vegyem ki? Netpincér, Wolt, Tesco online, Spar online stb... Kompletten bevásárolhatsz a neten. Mindenre van megoldás csak akarni kell.
2020. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!