Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, hogy Budapesten...

Jól látom, hogy Budapesten elkezdődött a cigány integráció?

Figyelt kérdés

Egyre többet látni, hogy a cigányok egy körben vannak a magyarokkal és fordítva (baráti társaságok, munkakörnyezet, család). Egyre többet látni cigány szakembereket magasabb pozícióban. Nekem például volt cigány tanárom és teljesen normális volt. Sokan vannak, akiken látszik, hogy cigányok, de nem tartják magukat annak.

A családom borsodi, ott teljesen más a helyzet, nagy az elszigetelődés és párhuzamos társadalmak jöttek létre egymás mellett, az ottani cigányok meg tényleg veszélyesek. Budapesten is lehet ilyennel találkozni, de nem ez a norma.



2020. dec. 8. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Na, megint egy pár egyedi eset alapján történő extrapolálás...????
2020. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%

Nem kérdező a cigányok igen jelentős része volt a társadalmunk rég integrált és hasznos része eddig is, csak a jó öreg rassziszmus miatt van az a hit, hogy a cigányok valami 0.000001%-a dolgozik.

nekem konkrétan cigány lakótársam is volt egyszer.

Valójában a kb. nyolcszázezer magyarországi cigányból több százezer van, aki már rég integrálódott, és dolgozik -igaz többségük alapvetően szakképzettség nélküli vagy egyszerű szakmában végez munkát. Diplomáig nagyon kevesen jutnak el.

A probléma inkább az, hogy a társadalom legalját viszont szinte mindig cigányok teszik ki, ha nyomornegyedet látsz, azt 90%-ban cigók lakják, sokan nem is igazán akarnak beilleszkedni.

De ettől függetlenül az integrált cigányok sokkal többen vannak, mint azt a közvélemény hiszi.

2020. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Szerencsére a budapestiek nagy része liberális, befogadó gondolkodású (lásd: Karácsony Gergely).

Borsodban sajnos fogékonyabbak az emberek a szélsőjobbos propagandára, mint pl. Mi hazánk mozgalom, akik szegregálni akarják a gyerekeket az iskolákban:( Újabban a fidesz is kezdi:(

Hálás vagyok, hogy Budapesten élhetek, itt szerintem is sokkal emberibb a légkör. Bárcsak az egész országban a romák integrációját hirdetnék és nem a szegregációt.

2020. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Nyomjátok, fantasztikusan jó a műsor! :))))
2020. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Ami biztos az az, hogy ezelőtt 10-30-50 éve is voltak normális cigányok és az, hogy a cigányság létszáma az évtizedek alatt nagymértékben gyarapodott, ezzel együtt az integrálódottak száma is nőtt. Abban viszont nem lennék biztos, hogy arányaiban jobb lett-e a helyzet.
2020. dec. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak Budapesten, vidéken is, egykori cigány városrészek, ma kifejezetten élhetőek sok helyt, csak erről nem szabad beszélni, még a magyarok többsége szembesülne vele, hogy ők semmivel nem jobbak a ciányoknál.
2020. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Most már a munkahelyekre is beintegrálódhatnának. Az hogy öt napot jön két hónapot nem az nem megoldás
2020. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azt kéne csinálni hogy a rasszista magyarokat elköltöztetni a cigány környékekről ne rontsák tovább a viszonyt, a belpesti liberálisokat meg a cigányok mellé pl Borsodba ahol megmutathatnák nekik a toleranciát, járjanak cigány iskolába stb. Ez így teljesen fair lenne.
2020. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
#8: erre a célra én még jelképes összeget adakoznék is! :))))
2020. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Jól
2020. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!