Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pénzt, de honnan?

Pénzt, de honnan?

Figyelt kérdés

Dicséretesnek találom egyes pártok akaratát, amelyek emelni akarják a minimálbért, a családi pótlékot, a táppénzt stb., stb..

Viszont felmerül benenm a kérdés, hogy honnan vennék minderre a pénzt, mit kurtítanának meg emiatt?


2020. dec. 9. 11:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező ha ennyire érdekel, esetleg nézd meg az egyes pártok választási programját, majd ha aktuális lesz, és ne akadékoskodj -mert igen ez az, amit most csinálsz- de ez sem garancia semmire, nézd a fideszt, róluk semmit nem tudunk, felkelnek átalakítják az adórendszert, és senkinek sem szóltak előtte semmiről, mert nem írnak programot, ők látod nem akarják, hogy gondolkodjon a misrea plebs (nem nem miserere).
2020. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

pénz kell?


ki kell rúgni a fideszes bérkommentelőket, #10. már mehetne is dolgozni, ahelyett, hogy a magyar dolgozók adójából henyélsz.

2020. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

A #10 nagyon kimerítő választ adott. Köszönöm neki, de még mindig nem tudom, honnan venné a baloldal a beígért emelésekre a pénzt.

Hogy tudjátok: eddig senkit nem minősítettem a válaszok alapján, tehát semmilyen színt nem nyomtam. Nem is lesz szándékomban. Nem akarok egyik oldalra sem állni, csak érdekel arra a válasz, amit kérdeztem.

Szanyi Tibor ma reggel a Kossuth-on is ecsetelte, hogy mit, mennyivel emelne. Ekkor született meg bennem a kérdés, amit kiírtam. Jó lenne, ha sikerülne, amit akar, na de - netán előbb juttassa őt hatalomra a nép, aztán kibeszélné magát, hogy miért nem lehet az, amit választás előtt megígért??? Ezt í politikusi dumát már aligha veszi be a nép. Várja a választ (nemcsak én), hogy miből is lenne fedezet az ígéretekre. Ugye, értitek?

2020. dec. 9. 12:49
 14/25 anonim ***** válasza:
75%
Látjuk kérdező nem vagy fideszes, de az egyedüli fideszes válaszoló "okosságaira" cuppansz rá, te vagy az elfogulatlanság szobra errefelé úgy látszik.
2020. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

#14 Nosza, ha nem tetszenek azok az "okosságok". lehet cáfolni.

Ja, hogy az nem megy? Értem.

2020. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#11-es,

köszönöm az észrevételed, valóban rosszul írtam, de Te sem írtad helyesen.

Helyesen: misera plebs (contribuens) azaz "a nyomorult adófizető nép".


#12,

vádolsz, ajánlatokat adsz és kioktatsz valakit (a #10-et), anélkül, hogy ismernéd és tudnád, hogy mit csinál. Helytelen.

2020. dec. 9. 12:59
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

#12 Gondolom te a munkahelyedről érsz rá ide írogatni, ugye?

Amúgy megjegyzem szabadnapos vagyok, nem mintha közöd lenne hozzá.

2020. dec. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Látom, érdemi választ nem kaptam, aligha is kapok, ezért summázok:

Ismétlem, hogy senkit nem értékeltem sem pro, sem kontra. Kérdeztem valamit.

- Ad 1. válasz: Neked válaszoltam a 7.válaszban,

-Ad 2.és 3.: megválaszolta a 10-es, helyettem is,

- Ad 5.: Hallottam, hogy ha egészséges lesz a lakosság, akkor kevesebbet kell költeni a táppénzre. Továbbá - a stadionok nemzetek közötti, európai és világbajnokságoknak lehetnek a helyszínei, ezáltal turisták ezrei jöhetnek, miáltal növekedne a hotelek, vendéglősök jövedelme, csökkenhetne a munkanélküliség,

- Ad 65.: Nem értem mit akarsz mondani, akár tévedhetsz is, de igazad is lehet,

- Ad 8.: Feleletet adtam a 9.-bem,

- Ad 11.: A lopást és programot minden pártra értettem. A válaszaimból kitűnik, hogy senkit sem akartam felheccelni, csupám a válaszok érdekelnek a kérdésemre,

- Ad 12.: Válaszoltam a 16.-ban,

- Ad 14.: Tévedsz még akkor is, hogy az általad meggyőződés nélkül Fideszesnek nevezett válaszolóval értek egyet. Ehhez jogom van.

Köszönöm mindenkinek a véleményét!

2020. dec. 9. 13:50
 19/25 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, aki régi gyakoris az mind ismeri a 10-es válaszolót, leírhatom neked még a régi felhasználónevét is, ha érdekel, ezért is nem vitatkozik vele szinte senki, mert pontosan tudjuk, hogy nem érdemes, hidd el, én is sokszor csináltam, és innen tudjuk, hogy mennyire egy csontfideszes. Ahogy te is, csak nem értem miért tagadod. Helytelen.
2020. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
#19 Megtisztelő mennyire féltek tőlem.
2020. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!