Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pénzt, de honnan?

Pénzt, de honnan?

Figyelt kérdés

Dicséretesnek találom egyes pártok akaratát, amelyek emelni akarják a minimálbért, a családi pótlékot, a táppénzt stb., stb..

Viszont felmerül benenm a kérdés, hogy honnan vennék minderre a pénzt, mit kurtítanának meg emiatt?


2020. dec. 9. 11:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
80%

Tekintve, hogy nem tudhatjuk az ellenzéki pártvezetők gondolatait és azt sem, hogy egy összellenzéki kormányzás ezt milyen irányba befolyásolná, a te kérdésed inkább arra vonatkozik, hogy szerintünk mire költünk most feleslegesen.


Mikor a fidesz egykulcsossá tette az SzJA-t, akkor 500 milliárddal csökkentek az adóbevételek, ezt tupírozták ki az ÁFA emeléssel, bankadóval és egyebekkel. Tekintve, hogy azóta nőttek a bérek és csökkent a munkanélküliség is, annál kisebb és távolabbi kulcsokkal is visszahozhatjuk azt a forrást, szóval kapásból itt van +500 milliárd.


A TAO-nál is vissza lehet hozni egy nagyobb adókulcsot a teszem azt fel 1 milliárd fölötti adóalapra, ami inkább a multikat és más nagyvállalkozásokat érintene. Ez kevesebbet hozna, de szerintem ebből is kiférne 60-70 milliárd.


Ebből a 2 főbb adónemből ennyi hozható ki szerintem reálisan. Az már nagyon teoratikus terület, hogy mennyivel tudnák csökkenteni a korrupciót, de szerintem itt is van egy kézzel foghatóbb példa az MNB és alapítványai képében. Több száz milliárdnak vették volna el a közpénz jellegét, "mertcsak" alapon. Ha az MNB befizetné a +eredményeit a költségvetésbe (ahogy azt kell is neki alapjáraton), akkor a gyengülő forintnak hála szerintem innen is jöhetne évente +30 milliárd biztosan. Azért nem mondok többet, mert veszteségkor értelemszerűen meg ki kell segíteni a jegybankot.


Térjünk át az átcsoportosításokra. Induljunk ki a fociból. Oké, sok stadiont nem hiszem hogy fel fogunk már húzni, legalább is nem 30-40 ezer főseket. Ezt kimaxolták Orbánék évente 50 milliárdból kb. Legyünk nagyvonalúak, mondjuk azt, hogy a tényleges stadionstop évente 30 milliárd spórolást jelent.

Igenám, de ne feledkezzünk meg a TAO támogatásokról sem. 2016-ban 100-110 milliárd forintnyi adóbevétel kerülte el a költségvetést, hogy látványsportokat támogassanak belőle. Ez elpárolgott. A rendszer kiiktatásával ez további +70-100 milliárdot jelenthet évente.


Ezek alapján én azt mondanám, hogy évente kb. 750 milliárd előteremthető úgy, hogy közben az emberek 80%-ának a jövedelmi helyzetét különösebben nem bolygatnánk és nem is feltételeztünk nagy korrupciós elszámoltatási hullámot. A felső 20%-nak kényelmetlenebb lenne.


Kiadási oldalon is vannak enyhítő körülmények pl. a béremelések kapcsán. Adj egy embernek +50 ezer forintnyi fizetésemelést és munkavállalói-munkáltatói-fogyasztási adók formájában 25 ezret viszont látni fogsz. A tényleges költsége így az 50 ezres fizetésemelésnek csak 25 ezer forint. És hasonlók.


Remélem kielégítő választ adtam.

2020. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

#21 Ott a gond az ötletedben, hogy nem abban az évben vagyunk már amikor egykulcsos lett az adó és hasonlók, hanem sokkal később. Azokat a forrásokat most nem oszthatod el mert már el vannak osztva és már fizetnek belőlük más dolgokat.

Csakis akkor osztogathatod ha azt viszont elveszed amire most költik, pl. ha azt mondod megszüntetnéd a családi adókedvezményt ami most élő forráslehetőség.

Mintha azt mondanám neked hogy most tegyél félre a járvány miatti munkanélküli hónapjaidra abból a fizetésedből meg jutalmadból amit 8 évvel meg 4 évvel KORÁBBAN kaptál meg és már réges-régen el van költve, mert akkor abból vásároltál mást.

2020. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

"Azokat a forrásokat most nem oszthatod el mert már el vannak osztva és már fizetnek belőlük más dolgokat."


Az Szja és TAO megjegyzésem teljesen új adóbevételről szól, nem értem mire céloztál. Fejtsd ki.


Az MNB-nek pedig nem alaptevékenysége, bármit is csinálnak ezek a túlárazott alapítványok. A devizaárfolyamalakulásból származó forintok nem jelentenek senkinek sem biztos bevételt. Legalábbis még soha az életben nem hallottam olyasmiről, hogy spekulatív bevételekkel számoljanak egy bármilyen szervezet költségvetésében.


Egyedül a TAO támogatás olyan, hogy igen, akkor kevesebb jutna sportra, onnan el kéne venni. Viszont ne haragudjatok meg, de ezt nem értékelném nagy, nemzetgazdasági, vagy piaci veszteségként.


De ha ez ennyire, de ennyire érzékenyen érint, akkor vonj le kb. 60 milliárdot a számításaimból és slussz-passz, ugyanott tartunk.

2020. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
75%
20! Félni attól szoktunk, akitől van miért, aki arra nem képes, hogy egyszerű alapvető logikai összefüggéseket átlásson, össze-vissza hazudozik, és csak akkor van véleménye, ha megírja a pártsajtó, azt én megvetem. Ezt tudod nagyon te nagyon jól...Takács.
2020. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha sok politikusnak jut pár milliárd akkor lenne másra is.
2020. dec. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!