Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fejlemények tükrében...

A mai fejlemények tükrében támogatnátok a kilépést az EU-ból?

Figyelt kérdés

Eddig maximálisan EU-párti voltam, az olyan elmebetegségek ellenére is mint a szabadságjogokat korlátozó GDPR vagy az óraállítás eltörlése, de a mai húzásuk után egyértelművé vált, hogy semmivel sem jobbak a magyar kormánynál, és hogy tőlük segítségre az elnyomás megszüntetésében nem számíthatunk, hiszen ezzel egyértelművé tették, hogy nekik rendben van hogy Orbán az EU-s pénzeket lopja és két lábbal tiporja a jogállamiságot itt nálunk; ahelyett, hogy keményen elszámoltatták volna, még ők hajbókolnak neki.

Egy ilyen pálfordulás után engem személy szerint nem érdekel ez EU, és ha pont nem Orbán jelentené a legnagyobb fenyegetést, akkor maximálisan támogatnám a kilépést, hiszen még az angolok is meglépték, az csak jelent valamit.

Viszont egyrészt akkor még keservesebb lenne az élet, hiszen pl. az EU-n belülről rendelt dolgokról is lelopná az állam a maga hasznát, másrészt akkor végképp semmi nem akadályozná meg hogy Putyin karmaiban kössünk ki mint 56-ban.

Szóval én nem tudom eldönteni mi lenne a jobb, kérdésem, ti a mai gyalázat után a kilépést támogatnátok, vagy a maradást?



2020. dec. 9. 18:37
A kérdező szavazást indított:
eddig is kilépés párti voltam, semmi sem változott
eddig EU-párti voltam, de a mai árulást követően kilépnék gondolkodás nélkül
a mai gyalázat után elgondolkodnék a kilépésen, de nem vagyok biztos benne
továbbra is a maradást támogatnám, de rendkívül nagyot csalódtam
nem változott semmi, eddig is tudtam hogy ilyen az EU, attól még maradjunk
teljesen mindegy, ennek az országnak végképp annyi
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy Nagy-Britannia kilépett és hogy mi kilépnénk ég és föld.


Ők befelé pumpálták a pénzt az EU-ba, mi meg kifelé pumpáljuk. Van egy kis különbség. :)

2020. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

EU.

Nem kilépni kell.

Mivel mi ugyanolyan tagjai vagyunk mint bàrmelyik másik tagország ,mi is formálhatjuk az EU egészét.

2020. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Hivatalos statisztikák szerint a 70% eu párti...
2020. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Van az 75 is....
2020. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Amikor beszavazta a lakosság jelentős hányada az országot az euba, már akkor egy recsegő ropogó romhalmaz volt az egész, - nekik csak haszon volt, hogy megtaláltak számos balekot az idők múlásával. Nem véletlenül szavaztam már a belépésre kiírt szavazáskor is a kívül maradásra. Azóta is Eu-s lepellel kötik be a szemünket, amíg folyik a torok tágítása. Nem kellene félni attól, hogy nem lenne átjáróház az ország és attól sem, ha vámot vetnének ki a magyar termékekre, mert ez oda-vissza működő gyakorlat lenne. Ezért lenne értelme a súllyal önellátó gazdálkodásnak. De ha ez nem sikerül, a V4-ek gazdasági tömörülésével, együttműködésével még mindig többre mennénk, mint az Eu-ban maradással. 30 éve is egy roncstelep volt, - hazug cukormázzal bevonva.
2020. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha már beléptünk,és hagytuk tönkretenni a saját ellátásunkat ellátó rendszerünket , akkor addig kell maradni amíg többet húzunk be mint amennyit kiadunk.
2020. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez igaz utolsó válaszoló. Csak azt a pénzt, nem a nép kapja, hanem az oligarchiák.


Unió bővítése, tudjuk, hogy a pár alapító miatt van. Kell a rabszolga, hogy a rendszerüket, fent tudják tartani.


Sokat szídják a Kádár rendszert, de akkor még voltak igazi, tapasztalt, gyakorlott szakemberek, volt saját technológia is. Svédországból jártak ide tanulni. Volt tanárom pelenkákat fejlesztettek és világhírű volt. Ez igaz a toll és ecset gyártásra is. Tény, hogy nem mindenre.


Ezeket kellett volna tovább fejleszteni, hogy versenyképes legyen a hazai ipar, de tudjuk, hogy tönkrevágták, az akkori kormányzat eladta az országot fillérekért. Hazaárulók.


Én a jelenlegi korrupt gazdaságpolitika helyett, egy tiszteségesebb, fentiek továbbfejlesztését támogattam volna.

Bár az unió egy vicc, de még mindig jobb, mint a még korruptabb kelethez tartozni.


Rengeteg piaci rés van, amit kilehetne használni az unió-ban. Lásd, kukorica, xilit, stb.


Szóval, bár kis ország vagyunk, de lehetne úgy manőverezni, hogy jól jöjjünk ki belőle.

2020. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Milyen húzása volt ma az EU-nak?
2020. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!