Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kárpátaljai magyarok fokozód...

Progizo kérdése:

A kárpátaljai magyarok fokozódó ukránok általi elnyomása miatt lesz végre olyan kormányunk, amely visszaköveteli azt az országrészünket?

Figyelt kérdés

Pár napja hazaárulással vádolják az ukránok a magyar himnuszt eléneklő kárpátaljai képviselőket:

[link]

Ez és még sok más hasonló eset alapján egy magát magyarvédő nemzeti kormánynak nevező vezetésnek kötelessége lenne követelnie a nemzetközi szervezetektől, hogy szervezzék meg az ukrán-magyar kétoldalú tárgyalásokat Kárpátaljánk visszaszolgáltatásáról a magyar anyaországnak.

Csak ez lenne a valódi megoldás, olyan, ami békét, jólétet és a fejlődés lehetőségét adná azon országrészünknek.

Vagy csak ölbe tett kézzel várják és nézik, míg súlyosabb atrocitások fogják érni Kárpátalja magyarságát?

Most talán újabb történelmi esély jön a revízióra, és ha ezt megint kihagyja az éppen regnáló vezetésünk, akkor az végleg elkaszálja magát a magyarság szemében, legyen az Orbán vagy akárki.



2020. dec. 14. 09:40
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

#28.: "engem az se érdekelne, ha nem lenne Magyarország"


Gratulálok a Magyar(?) Néphadseregnek (mert szerintem még abban szolgáltál), hogy ilyen embereket nevelt ki magából. Nem is csoda, hogy ott tart az ország, ahol: a béka feneke alatt.

Ausztria felé voltál csak, akkor is a rendszerváltás környékén. Azt megkérdezted vajon az ottani magyaroktól, hogy miért nem beszélnek már az anyanyelvükön? Hogy vajon támogatja-e egyáltalán az osztrák állam őket az identitásuk megőrzésében vagy valami más történik a háttérben, mint a többi elszakított országrészeinken, ahol a magyarság másodrendű állampolgár és a megszállók mindent megtesznek az asszimilálásuk és elüldözésük érdekében és még a magyar múlt felszámolására is kísérletet tesznek, elhazudják a történelmet is?


"Aki a magyaroknak jót akar az azt akarja, hogy béke legyen és jó kapcsolat a szomszédos országokkal."


Ehhez azért a szomszédos országoknak is oda kéne ám tenni valamit! És nem azt, hogy önnön generálta gyengeségünket látva ott rúgnak belénk, ahol tudnak, hogy bebiztosítsák a tőlünk rabolt területek ukrán, román, szlovák,szerb, stb. jellegét.

Egyébként is, azok után, amit velünk tettek 1920 és 1947 táján, hogy elvették a hazánk 2/3-át, mégis, mit várnak tőlünk? Még mi tegyünk további engedményeket és hátráljunk tovább, föladva az érdekeinket?

2020. dec. 14. 14:49
 32/53 anonim ***** válasza:
27%
Minél többet nagymagyarkodtok a határon túliaknak annál rosszabb.
2020. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
#32.: Ne mondd! Akkor Rákosi és Kádár idején volt a legjobb határon túli magyarnak lenni?
2020. dec. 14. 14:55
 34/53 anonim ***** válasza:

Kérdező a magyarok megérdemelték a trianont, népírtások háborúk, a terület mellé mégtöbbet akartak stb.


Azokon a területeken azok a nemzetiségek éltek amik most országok. Szlovákok szerbek stb.

Ők örülnek neki hogy végre megszabadultak az élősködő magyarságtól.



[link]


Olvasd végig, a magyarságot mindenhol utáljak. Nem véletlenül.

2020. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

#34.: Csak az a bibi, hogy a magyarok az államalapítás óta kevés kivétellel (pl. Mátyás-király ideje) honvédő- és nem területszerző háborúkat vívtak.

Ebben morzsolódott fel az ország ereje, magyar etnikuma és ez vezetett oda, hogy Habsburg megszállóink a törökök kiűzése után a 18. sz.-tól a Kárpátokon túlról idegen etnikumokat telepítettek ide egyrészt a munkaerő pótlására másrészt az "oszd meg és uralkodj" elv kielégítésére.

Ezek az oláh, tót, rác, stb. etnikumok aztán olyan jól érezték itt magukat, hogy nemcsak megmaradtak saját kultúrájukban, de meg is erősödtek demográfiailag, mígnem 1920-ban szomszédos anyaországaik rájuk is támaszkodva területszerző rablóháborút indítottak ellenünk, és színmagyar országrészeket is elszakítottak tőlünk a nemzetiségek lakta területek mellett.

Dióhéjban ennyi ez a szomorú történet. Örülök, hogy felvilágosíthattalak.

2020. dec. 14. 15:21
 36/53 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
30%

"Miért, talán elő van írva valahol, hogy milyen korszakot szemelhetek ki magamnak?"


Azt a korszakot szemeled ki agadnak, amelyik tetszik, csak ne mondj ellent magadnak. Ezt nem bírom a szélsőségesekben, hogy képtelenek következetesen kitartani az álláspontjuk mellett. Szóval akkor mely évben szeretnéd megállítani az idő kerekét?

2020. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

#36.: Szerencsére én következetesen kitartok amellett, hogy Kárpátaljánknak vissza kell térnie hozzánk.

Te mennyi szélsőségessel találkoztál eddig?

2020. dec. 14. 16:44
 38/53 anonim ***** válasza:
37 nem nagyon ismered a valódi történelmet...
2020. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
42%

Én kárpátaljai vagyok és ott az ukránok többen vannak mint a magyarok és ruszinok együtt. Az utóbbi időben nagyon kemény ukránosítás folyt a ruszinok között és elég sikeresen.

Először is Ukrajna kizárt hogy elengedné háború nélkül a területet, és az ukrán hadsereg sokkal de sokkal erősebb a magyarnál. Csak pár szám, nekünk van kb 40 tankunk, nekik 2000, nekünk a hadseregünk 70ezer nekik 1,3 millió:

[link]

Egyedül, magán akció keretében kizárt hogy el tudnánk foglalni, maximum nagyhatalmi (elsősorban orosz gyámkodással). Azt is tudni kell még hogy a Szovjetunió nem véletlenül volt az akkori világ legerősebb szuperhatalma ami a fél bolygót uralta, ezekben az országokban szinte végtelen mennyiségű fegyver maradt hátra, ezeknek a többsége nincs is benne a statisztikákban mert konzerválva vannak, raktáron és nem állományban. Tehát Ukrajna hadereje a valóságban sokkal erősebb mint amit a statisztika mutat. Viszonylag jól ismerem a keleti mentalitást is, ott szinte mindenki meghalna a hazájáért, meg alapvetően az egy jobbágy társadalom akikkel bármit meg lehet tenni, ha az a parancs hogy rohanj bele a golyózáporba akkor belerohan akkor is ha nagy eséllyel meghal. A nyugati mentalitás beleértve Magyarországot (Ukrajnából nézve ez bőven a nyugat) különböző, itt inkább a fogyasztói társadalomban elpuhult emberek vannak, akik egy háborúban nem fognak harcolni hanem elsőnek dezertálnak és mennek nyugatra. Akármelyik nyugati ország nekimenne annak a régiónak az ott vérezne el a sztyeppén, mert te nem fogsz a Mekiből érkezett, ecsethajú, elkényeztetett fogyasztói droidokkal ütközetet vívni a -30 fokba Sztálingrád alatt, egyszerűen nem alkalmas rá a modern társadalom és ebbe Magyarország is beletartozik. Tehát mindenféle Ukrajna elleni magánháború abszolút esélytelen lenne.

Az egyetlen lehetőség hogy orosz közvetítéssel pl ha bevonulnak ideadják, ami azt jelentené hogy Magyarország agresszor ország lenne, mert részt vesz egy szuverén ország feldarabolásában. Akkor repülnénk a NATO-ból, az EU-ból, a szlovákok és románok se hagynák ezt mert precedenst látnának benne, gondolom az ára az lenne hogy kiszolgáltatni az országot teljesen az oroszoknak stb. Ez így megérné? Ráadásul csak mondom hogy habár létezik Kárpátalján a helyi szlávok között szakadár törekvés, ők inkább Szlovákiát választanák, mert sokkal közelebb áll a nyelvük hozzájuk.

Kárpátalja megszerzésére egyetlen esély van, ha ott Brüsszelben erre rábólintanak, ami sose fog megtörténni, mert 1. ez elég nagy megosztottságot vonna maga után az EU-n belül pl a románok és szlovákok tekintetében, 2. az EU célja a régió elszakítása az orosz érdekszférából ezt pedig csak hátráltatná egy feldarabolt Ukrajna, 3. nem akar senki még egy háborút ezúttal nyugaton a Kárpátokba egy EU-s országgal. Nincs realitása az egésznek. Ez nem zárja ki hogy a jövőben valahogyan lehet, de most jelenleg esélytelen az egész.

2020. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

#39.: semmiképpen sem kéne az oroszokat belevonni, hanem EU-s és nyugati támogatással kéne visszaszerezni Kárpátaljánkat. Bár ehhez olyan magyar külpolitika és diplomácia kéne, amely szívügyének tartja a revíziót.

Annakidején, 1964-ben tudtommal Hruscsov már visszaadta volna Beregszászt és környékét Kádárnak, illetve egész Kárpátalját 1991 táján Jelcin és Kucsma az államadósság fejében Antallnak, de gyalázatos módon nem éltek akkori vezetőink a lehetőséggel.

Orbánról most azt mondták a hívei, hogy ha ő tárgyalt volna Trianonban, akkor nem elvettek, hanem hozzánk csatoltak volna területeket. Kérdem én, akkor most miért nem szól néhány szót Brüsszelben a revízió érdekében?

Nem arra kéne várni, hogy majd a sült galamb a szánkba repül, hanem aktívan alakítani a saját lehetőségeinket. De úgy látszik, erre sem a ballibek, sem Orbánék nem alkalmasak.

Erélyes fellépéssel kellene az ukránokat megrendszabályozni és visszakövetelni Kárpátaljánkat.

2020. dec. 14. 19:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!