Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hoznak be vendégmunkások...

Miért hoznak be vendégmunkásokat, amikor van egy csomó közmunkás?

Figyelt kérdés

Ukrán, román, szerb, stb. munkásokat hoznak, pedig van nálunk egy nagylétszámú réteg, amelyik közmunkán nyomorog. Nem lenne ésszerűbb őket küldeni az építkezésekre, stb, hogy rendesen kereshessenek és ne nyomorogjanak?


[link]



2020. dec. 20. 14:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
62%

A minap olvastam egy ilyen beimportált ukrán felgyújtott 2 autót valszeg szórakozásból


Amúgy ezeket közpénzből toborozzák / toborozták



Miért jó ez nekünk? Semmiért! A multiknak meg a vállakozó rétegnek jó mert őket még jobban kihasználhatják

2020. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
75%

Aki közmunkán van hosszú ideig az nem szeret dolgozni azért van ott.


Nem lehetne elküldeni építkezésre mert nem dolgozna úgy ahogy kell.

2020. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
2, lehet, hogy csak nincs pénze az utazásra, hogy eljusson a munkához. Ha vinnék őket busszal és kapnának szállást, akkor biztos sokan élnének vele. Ha nem is válna be mindegyik, de legalább a jobbra törekvők ki tudnának törni a nyomorból.
2020. dec. 20. 14:41
 4/49 Neurotech ***** válasza:
93%
Az ukránok akik sokkal messzebbről jönnek, sokkal rosszabb körülményekből, sőt még bürokráciai akadályokkal teli meg meg tudják oldani, hogy idejönnek dolgozni. De érdekes.
2020. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

"mi is versenybe szálltunk például az ukrán munkaerőért."


Ha verseny van, akkor esélyes, hogy van valami toborzócég ott, ami ideszállítja őket.


Ezen az alapon mi is szállíthatnánk országon belül a munkanélkülieket az építkezésekre, stb. és még tolmács sem kellene. Olvastam, hogy sok építkezésen tolmács van, és az építésvezető csak rajta keresztül tud kommunikálni a munkásokkal.

2020. dec. 20. 14:52
 6/49 anonim ***** válasza:
64%
Vendégszavazó import!
2020. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
20%

# 3:


"Ha vinnék őket busszal és kapnának szállást, akkor biztos sokan élnének vele."


Ezt megkérdezted tőlük is?


Egyebekben 2011-ben felmerült ez a téma, akkor az ellenzék(i sajtó) elég kemény kritikával, Rákosi-módszerrel illette azt a tervet, hogy embereket telepítenek az ország egyik végéből a másikba, dolgozni.


[link]

2020. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 Neurotech ***** válasza:
72%
A munkanélküliség nálunk 4.3% a járvány előtt volt 3.3% és ebben nincsenek benne azok akik feketén dolgoznak. Szerintem ez már így egy elég nagy indok ahhoz, hogy ha valaki háborús országból jön és dolgozni szeretne had dolgozzon, mert az a réteg akiről te beszélsz büszkén kijelenti, karddal a kezében, hogy kerüli a munkát.
2020. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk azok vannak közmunkán, akik úgymond elítéltek kisebb dolgokért és ledolgozhatják.

99% roma és ez a fajta aki közmunkázik az soha nem menne el gyárba. Amúgy sem felelnének meg a feltételeknek, egy tesztet sem tudnak ki tolteni.

Ők úgy vannak vele hogy inkább mennek lopni, mint gyárba.

2020. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
A fideszt nem szokta érdekelni az ellenzék véleménye. Az ötlet egyébként érdekes, ilyenre gondoltam én is, nem tudom, miért nem lett ebből semmi. Még egy próbaprojektről sem hallottam. Valaki itt esetleg igen?
2020. dec. 20. 14:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!