Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a legnagyobb...

Magyarországon a legnagyobb munkaerőhiány idején sem becsültek meg igazán senkit. Mi lesz most, hogy az egész átcsapott munkanélküliségbe?

Figyelt kérdés

Emlékszem még a legnagyobb konjunktúra, legnagyobb munkaerőhiány idején is az volt, hogy csak siránkoztak a munkáltatók, de nem volt nekik jó semmilyen jelölt szinte. Ha pályakezdő voltál akkor az a baj, mert jaj nincs pénzünk ahhoz hogy kitanítsunk. Ha tapasztalt voltál akkor jaj magasabb a bérigényed mint a satu minimálbér. Ha diák voltál az a baj, mert nem megbízható meg vizsgaidőszak meg minden, ha meg már végzett voltál akkor az a baj, mert nem tudtak diákmelóban fillérekért elszámolni, stb stb. Senki nem volt megfelelő.

Az kellett volna mindenkinek, hogy 20 éves legyél, annak megfelelő bérigényekkel (pár száz forint óránként, csak bulira kelljen a pénz), de legyen 30 éves szakmai tapasztalatod. Ez volt még a legnagyobb gazdasági szárnyalás idején is. Egész egyszerűen Magyarországon annyira bele van ivódva az emberekbe a földesúr-jobbágy = vállalkozó-alkalmazott felállás, hogy sosem becsülték a munkaerőt.

Mi lesz most? Mi jön ezután, amikor már munkanélküliség is van ráadásul, ami egyre durvább, munkahelyteremtés pedig nincsen? Ez az ország valódi pokol lesz a munkavállalóknak?



2020. dec. 21. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Mire gondolsz, most is hatalmas munkaerőhiány van: [link]
2020. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: xD
2020. dec. 21. 22:30
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

[off: hatalmas munkaerőhiány van megbízható régi motoros fidesztrollokból! És ahogy látom egyre nő mert a nép kezd felébredni!]


A munkáltató mindig a legjobb munkaerőt keresi a legkisebb bérigénnyel, kb leegyszerűsítve. Valamint ehhez hozzájön a butuska HR-sek naív világképe is!

2020. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van munkerőhiány! Strukturális munkerőhiány az lehet, hogy van, ami összekapcsolódik strukturális munkerő többlettel. Az azt jelenti, hogy van kereslet és van kínálat is, csak a kettőjük igénye nem találkozik. És sajnos igaz, amit a kérdező állít.

Én nő vagyok. Az életpályám a következőképp alakult:

-kezdő, nem jó

-van pár év munkatapasztalata, de mire betanítjuk elmegy szülni

-kicsi gyereke van, nem megbízható

-most meg már túl öreg 40 év felett vagy

-nagyon szép az önéletrajza, de ennyi szakirányú munkatapasztalattal sajnos nem lesz Önnek megfelelő az a munkabér, amit mi tudunk ajánlani.

Szóval amit keresnek:

Legyen 3 év munkatapasztalatod, se több, se kevesebb. Legyél férfi, mert a nőkre ugye a családi kötelezettségek miatt nem lehet számítani. Lakj a szomszéd utcában, az ingázást nem szeretjük. Legyen diplomád, beszélj két nyelven, és a versenyképes jövedelem, amit ajánlunk, az nettó 200.000 Ft.

Aztán ezek után sírnak, hogy nem találnak ilyen embert.

Ha akkora hiány lett volna, akkor bizonyára lejjebb adnak az igényekből, vagy emelik a béreket.

Most, hogy a vírus miatt, meg azért, mert az EU nem ad több pénzt nekünk valóban gondok lesznek a munkaerő piacon, ez azt fogja jelenteni, hogy az igények változatlanok, de még kevesebb bért fognak adni.

2020. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

tavasz óta az van,hogy a fizuk estek 80-100ezer forintot.

míg tavaly volt 1 melóra az átlagos 3-5 jelentkező,most van rá 50-60 ember.

és a szinte már kihalt,minimálbéres bejelentés a többi zsebbe téma,teljesen alap lett újra.

2020. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Munkáltatói oldalról:

Eddig ha felvettem akárkit, az elmesélte, hogy mindent is tud. Bérigénye olyan magasan volt, ameddig szinte el sem láttam. Aztán a teljesítmény meg valahogy csak nem akart jönni. Majd szemrebbenés nélkül lépett le, ha éppen úgy látta jobbnak.


Nőt felvenni tényleg öngyilkosság. Felveszed, ugye meg nem kérdezheted, hogy akar-e gyereket, mert ilyet nem lehet.

Hirtelen állapotos lesz, amihez nekem jó pofát kell vágnom. Majd jönnek sorban a testvérek, mert kell a csok, kell a 3 gyerek. Szóval évekig nem látom, kell helyette más, aki elvégzi a munkáját, de legalább költséget, na azt jelent. Évekre rá egjelenik, de folyton beteg a gyerek, nincs aki vigyázzon rá, előbb el kell menni, stb.


És erre jön szeretett kormányunk a nulla támogatásával.

Szóval majd én, a munkáltató eldöntöm, hogy nekem hogy éri meg bárkit is alkalmazni. Aztán lehet emiatt hisztizni, vagy el lehet kezdeni valami saját vállalkozást.

Ez ilyen, innen nyugatabbra pedig még ilyenebb.

2020. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
3-as. Ha HR-es kérdezi milyen életcéljaid vannak,a helyes válasz: Belülről kulcsra zárod az ajtót, lexopsz, megduglak, elintézed, hogy havi 1 misiért alkalmazzanak. Nem tudom, hogy csinálják, de a HR-esek mindig fiatal bombázók. Idős, randa nővel vagy férfival soha nem találkoztam. Valószínű bújtatott szeretői munkakörök.
2020. dec. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os Munkavállalói oldalról:

Magyarországon Kérak X fizetét. Mondja OK de ebből 30% negyedéves prémiumban, aminek a kifizetése a végtelenségig halogatva. Bérfizetés minimum a következő hónap közepéig elhúzva. Ezután elhúztam Németországba. Nincs prémium. Van négyszeres fizetés legkésőbb a hónap utolsó napja előtt 2 nappal a számlámon. 30 nap fizetett szabadság. 100% táppénz, amit itt is a munkáltató fizet.

2020. dec. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

folytatás.

Úr vagyok Herr megszólításban, valamint komoly kihívás köszönésben megelőzni a cégtulajdonost. A legjobb buli amiért megéri itt lenni, hogy nincsenek magyar kollégák, a maguk beszólogatásaival, személyeskedéseikkel.

2020. dec. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van emberek, innen menekülni kell minél előbb.

Én is ezt tenném csak sajnos nincs kezdő tőkém.

Németből, angolból viszont van középfokú nyelvvizsgám szóval már csak idő kérdése és én is távozok végre.


Csak másik magyar ne legyen a munkahelyen. Az bizony fontos szempont. Nálam legalábbis.

2020. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!